Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizce bu set iyimidir?

Konu, 'Frenler' kısmında utku bayburt tarafından paylaşıldı.

1. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence bulaşma sıfır fren setinin havasını yeni aldık diyor anlamadım hem 10'lu sistem bence gereksiz fiyatıda tuzlu ama slx çok iyidir hidrolikleri gayet tatminkar

utku bayburt bunu beğendi.
  3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Parasına göre güzel set.Fiyat olarak bayilerle aynı sayılır.Erdoğanlarbisiklet sitesinden fiyatını kıyaslayabilirsin.Karmada yapılabilir.Arka aktarıcı,ruble,zincir,fren kolları xt nin çok güzel.Xt'nin ruble,zincir,arka aktarıcı,rublesi daha sağlam.Mesela http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...n-kolu/deore-xt-fren-kolu-bl-m-775-takim.html .O bütçeyi gözönüne alırsanız birbirine uyumlu parçalardan oluşan karma sistem daha iyi olur bence.Yinede güzel sağlam,kullanışlı set.10'lu sistem yalnız abartı geliyor.9'lu sistemde çok iyidir.Arkadaşın dediği gibi.Profesyonel sporcu değilseniz,mesleki olarak yarışlar vs.Profesyonel ya da hobisever olarak herkes akıcı bir bisikleti ister.Bunun için tekerler göbekleri,ortamil göbek gibi.Aynakol xt,xtr nin çok pahalı,bana kalırsa slx aynakol da iyidir.Tekerlek göbeklerinde chris king,dt swiss markalar çok iyi ama pahalı.Xt göbekler açık yataklı bilyalı fakat rulmanlı göbeklerle aynı performansı sağlıyor.Shimano açık yatak bilya rulmanlardan vazgeçmiyor.temizlik bakımı yapılabiliyor. uzun ömür açısından.Kısacası bisiklette performans,akıcılık istiyorsanız karma sisteme uyumluluk göstermesi şartıyla açık olmak,göbeklerde dahil.Bu set alınır mı?,Alınır. Fakat gittigidiyor gibi satışlar nasıldır, bilemicem.Alındıktan sonra göbek setleride değişirse iyi olur.

4. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tesekkurler yorumlariniz icin.esasinda ben 9lu sisteme gecmek icin bakiniyordum ancak bunu gorunce size danisayim dedim.erdoganlardaki 9lu slx set stokda mevcut degilmis.oyle performans kullanicisi degilim zaten.uzun turlara cikiyoruz.hala bisikletimle gelen aynakolum,aktaricilarim vs. var.ve bisiklet mekanik disk fren.onu da hidrolige cevirip aradan cikarmis olaacagim boylece.ama dediginiz de mantikli geldi.birbirine uyumlu parcalardan da bir karma sistem yapabilirim.bunu da arastirayim ben o zaman.tesekkurler tekrar.

5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hobisever olarak bende yeni sistemleri denemeyi seviyorum.Bisiklette aranılan kriterler akıcı sürüş keyfi sağlaması,yolda rezil etmicek compenantların olmasıdır.Bazıları, karbon kadro gibi hafif malzemelere dikkat ediyor.Mesleki olarak düşünebilir bir şey diyemem.Diğer taraftan kilomuzun 90 kg gibi olduğunu düşünürsek 200gr pahalı hafif malzeme almak bize hiç bir avantaj sağlamaz.Alternatif ekonomik daha hesaplı sağlam compenantlar var.Benim için sağlamlık,akıcılık ön planda.Karbon kadro vs çelik kadro makale var. http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1313 .Hi-ten kaba çelik değilde iyi işlenmiş kaliteli çelik her zaman üstünlüğünü koruyor.Kadro ne kadar hafif olsada çelik kadroyla daha fazla mesafe katedebilme ne kadar ilginç değilmi.Peugeout çelik kadrom var.Orta seviye donanım yaptım,o kadar keyifli sürüşü var.Aluminyum bisikletten çelik bisiklete binince bisiklete binildiğini hissettiriyor.Önemli olan sistem.Sırf tekerlek göbekleri için chris king bearing,dt swiss marka çok pahalı göbekler var.Bir bisiklet fiyatını geçiyor.Chris king göbeklerin hatta youtube videloları mevcut.Tekerin dönüşü 2 dk yı geçiyor.Bende yenilerde bir göbek keşfettim.Bu göbekler çok hesaplı ve ekonomik sayılabilir.Shimano 105 göbekler.Dağ bisikletinede takılıyor.Ayrıca bisikletçide chris king göbeklerle vs yaptık:D.Chrisking-dt swiss göbekler 3 dk civarı döndü.Shimano 105 göbekler 5 dk yı geçti.Hayret ettiler.Yol bisikleti compenantı fakat dağ bisikletinede takılıyor ve sağlamdır.Alternatifler iyidir.Mekanik disk fren hidroliğe çevirmek çok mantıklı hesaplıdır.Jant değişimi olmucağı için iyi fikir.Bisiklette akıcılık ve dengeye önem verdiğim için ilk başta gözüme göbekler geliyor.Jant ve tellerde önemli ama orta seviye malzeme bunu fazla hissettirmez.Şu an benim kron xc 250de orta göbek,tekerlek göbekleri rulmanlı sistem var.Üzerindeki Çin malı ucuz rulman olduğu için kaliteli,akıcı rulman takmak için uğraşıyorum.Uzun mil göbekte bulursam fir marka çok sağlam oval hesaplı aynakol buldum.20 tl:D.Onuda takarsam benim için harika olucak:D.Kısacası böyle uğraşılar zevkli oluyor.Karma sistem düşündüğünüz için bence daha iyi tercih olur.

6. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim oncelikle.bisiklete bakis acimiz tamamiyle ayni diyebilirim.ben bu konuda agirlik takntisi olmayan biriyim diyebilirim.bisikletim 14.5 kilo civarinda hatta.yeni aldigim seleyle(brooks b17) 15i bulacak:)benim icin de onemli olan konfor.yokuslarda daha rahat akici olmak.vites gecislerinin rahat olmasi.zaten bu olayin keyif kismindayim ben.hem geziyorum hem spor yapmis oluyorum.performans gibi bir sorunum yok acikcasi.bisikletimi uzun vadede ortalama bir ekipmanla daha iyi hale getirip bir daha masraf yapmamayi dusunuyorum.hatta bir ara v frene bile gecmeyi dusundum fakat v fren uyumlu degilmis kadrom.karma bir hidrolik ve vites sistemi benim icin en dogrusu olacak.sonra belki gobekleri de degistirebilirim

gok bunu beğendi.