Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sİzce bu nasil...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emre4335 tarafından paylaşıldı.

1. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://www.mondialbisiklet.com/dag-bisikletleri/free-wings/240-free-wings-siyah.html ( + ) ları bana göre 2 freninde disk olması vites takımı pek iyi olmasada shimano olması görünüş biraz hoşuma gitti ayrıca o jantların etrafındaki siyah şeyler adını bilmesemde güzel gibi (-) leri hı-ten kadro olması :(.. Fiyatta 340 TL birde sizbakın bakılm yorum atarsanız sewinirim.Ayrıca fiyat olarak fazla fark olmayan ama daha güzel bi önerisi olan yazabilir.Fark olarak 100-150 arası olabilir

2. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    hevesinizi kırmak gibi olmasın da çelik kadro mekanik disk frenler uğraştırır sizi hiç bulaşmayın :) salcano ng650 sanırım fiyatı uygundu ona falan bakın tavsiyem kolay gelsin

3. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Birde bisikletle fazla tur atmama yani en fazla 10-15 km gidebiilirim birde kadro ölçüsü16" SIZE (43CM) böyle yazıyor benm kile 70 boy 1.76 feln yaş 16 uygunmu bu kadro ölçüsü

4. ozan erdem

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109

5. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Peki mekanik disk fren ne gibi işler alır başımıza bilmeyen arkadaşlar vardır benm gibi bi açıklarsak bilgi olmuş olur arkadaşlara.Birde çelik kadroların ne gibi ddez avantajları war çok ağır oluyorlar bi onu biliyorum...

6. ozan erdem

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Mekanik disk frenlerin dez avantajları(kullanmadım bu arada onu da belirteyim bildiğim kadarını söylüyorum)
    -Extra ağırlık v-frenlere (oranla)
    -Extra maliyet ( mesela v-fren pabucu çok ucuzken mekanik diskin padleri daha pahalıdır);
    -Extra tamir-bakım zorluğu(v-frenlerde ayar yapmak bakım yapmak pabuç-tel değiştirmek çok pratiktir)
    -Bİrçok kullanıcının anlatımına göre çabuk ayar bozulması ve memnuniyetsizlik v.s v.s . . .

Hi-ten kadrolara gelince normalde bu işi (cro-moly kadro) hakkıyla yapanlar hala var gerek bilinen markaların bazı modelleri olsun gerekse özel yapım bu kadoları üreten firmalar olsun fakat kaliteli ve de hafif ayrıca performans amaçlı cro-moly kadro fiyatları malesef ki uygun değil mesela aklımda kalan salsa firmasının bi mtb rmodeli kadrosu alu bir kadroyla aynı ağırlıktaydı fakat fiyatı 650$ civarındaydı . . . Yani siz giriş seviyesi alu kadrolu shimano-alex jant v.s donanımlı bi komple bisiklet parasını sadece kadroya yatırmak zorunda kalıyorsunuz ki bu da gelir seviyesi çok yüksek olmayan bizlere ağır geliyor :)

Yani sözün özü frende ya kaliteli hidrolik disk ya kaliteli v-fren(ki disk fren kullanım amacına göre de şart değildir onu da söyleyeyim yağmurda çamurda sürüş yapmıyorsanız,aşırı dik inişler inmiyorsanız v-fren idealdir. . . )kadroda ise paranız varsa gerçek çelik kadro (cro-moly) bütçe düşükse bilinen marka alu kadro benim nacizane şahsi görüşlerim bunlar

7. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şunları incelemeni isterim
    MOUNTAINEER
    NG650 26 V

gösterdiğin bisikleti bizzat bisikletçide de görme şansına nail oldum şekli ilgimi çekmişti motordan bozma bişeye benzeyerek :)
    Yine de karar senin bize sorduğun için cevap veriyorum bisiklet güzel değil. Madem bisikletforumlarına da üye bisiklet kullanıcısısın yani bisiklet anlayorsun veya anlamak istiyorsun. Bundan dolayı sana bu bisikleti tavsiye etmiyorum. En azından yukarıda gönderdiğim bisikletlere bakabilirsin.

Ha şekil çok mu önemli sana göre. Madem 10-150 TL çıkabilirim demişsin 500 TL'ye
    Kron XC 250

var buna da bakabilirsin.

8. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu bisikleti dün paylaştım dünden beri forumdaki incelemelerim sonucunda baya bi bilgiye sahip oldum :D KRON xc250 alıcam :D bu foruma bakmasaydım sanırsam hı-ten kadrolu ve 2 tane mekanik disk bir çelik yığınına binecektim ve onu sürcem diye canım çıkacaktı.Kronda kullanılan kadro zaten kaliteli 7005 alaşımlı aluminyum diğer özellikleri de bana rahat yeter yani sonuçta dağ bayır kullanmıcam bunu.Şehir içi 15-20 km anca kullancağım bu benm işimi hayli hayli görür.Yalnız kronun bi yanını sevmeedim çok dandik maşa kullanmışlar kron neo diye kendi ürünü olan bi maşa.Aslnda bunun yerine suntourun giriş seviyesi bir maşa kullansalar çok daha güzel olabilirdi kilitlemeli felen güzel olabilirdi.Ama sorun olacağını düşünmüyorum herkeze teşekkürler.