Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce bu bisiklet nasıl?

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında iCg tarafından paylaşıldı.

1. iCg

iCg Aktif Üye

Seviye:
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Bianchi XC-251
    Model: 2000
    Toplam ağırlık: 14.6 kg
    Kadro: Cr_Mb.
    Donanım: Altus/Acera

Ben kadroyu değiştirmeyi düşünmeden zamanla parçaları deore xt/lx e çevirmeyi düşünüyorum. Sizce buna değer mi? Nasıl bir bisiklet? Düşüncelerinizi alabilir miyim?

irfancan, ozgur_jeo ve Mert Kabtan bunu beğendi.
  2. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    Herkesin bisikleti kendine karbondur :D yani dalga gecmiyorum yanlış anlama demek istedigim bu bisiklete deger verip güzelce antrenmanlarını ve ulaşım amaçlı biniyorsan ulaşımını saglayabilirsin...Değişikliklere başladım dilim yandı .masraf masraf bitmiyor ve daha pahalıya geliyor bence biriktir hazır al derim birikene kadar da zaten bu bisikletin var

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kadron Cro - Moly.
    Dolayısıyla Eski ve Ağır Bir Kadro.
    Ancak Temiz Bakılmış , Herhangi Kırığı Çatlağı Yoksa vede Ağırlıkla İlgili Bir Takıntın Yoksa Ekipman Değişikliği Mümkün...

Maşa'da ağırdır aslına bakılırsa - Oda Değişmek İster...

Özetle Hesabı Şöyle Yap : Toplam giden masrafı çıkar ve bu masrafı yeni bir Alu bisiklet ile karşılaştır.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    LX-XT'ye kadar masraf yapacaksan bence önce kadrodan basla ;). Cünkü bahsettigin parcalar pahali parcalar.

Ama hemen bir bisiklet sahibi olmak istiyorsan bunu al, aldigin parcalari buna takma, zamanla yeni bir bisiklet toplarsin.

5. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende aynı fikirdeyim.Bunu değil söylediğin parçalarla daha yeni bir kadro ile yeni bir bisiklet toplamak daha mantıklı geliyor bana.

tugche bunu beğendi.
  6. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    ileriye dönük yatırım yapmak istiyorsan;
    imkanın varsa ve eğer bu bisikleti nakit vererek alacaksan hiç paranı harcama,
    elindeki miktarı iyi bir bisikletin peşinatına kullan gerisini taksitle alabileceğin olanaklar sağlanacaktır sana.

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bence de paranı bu bisiklete harcama, biraz sabret ve iyi bir kadrosu olan bir bisiklet al.

8. Lostman

Lostman Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş bisikletim olsun dersen al derim bende ama biraz bekleyip güzel bişe alabilirsin örnegin bende satılık xc1000 var full bisiklet istersen ekle görüşelim

forumilladestek@hotmail.com

9. yalcinkalay

yalcinkalay Üye

Seviye:
    bence bisikletini de ver üstüne ekle güzel bir corratec expert al bin ;)

10. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bu bisiklet kaç para ? senin kaç paran var?
    bunları söyle sana yapman gereken teklifler gelir arkadaşım :)

11. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya parça değişimi masraflı iş onunyerine yavaş yavaş değiştirme.Parayı biriktir güzel bir bisiklet al.

12. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    hani teknik olarak veya performans açısından incelendiğinde elbet Halil'e ve benzer önerilerde bulunan diğer arkadaşlara kulak vermek gerek

ama renk benim çok hoşuma gitti :)
    bu nedenle önerim farklı olacak. sen sonuçta bu bisikleti seviyorsan, ve kadro açıından bir eksiklik hissetmiyorsan, bir sorun yaşamıyorsan... neyin eksikliğini hissediyorsan onu değiştir derim.

tabi önemli olan senin neyi amaçladığın, beklentinin tam olarak ne olduğu

13. iCg

iCg Aktif Üye

Seviye:
    inanın 2 günde bu kadar cevap geldiğini görünce çok sevindim. teşekkür ederim hepinize ilginiz için.

Bazı arkadaşlar bu bisikleti satın alacağımı düşünmüş olabilir bunu açıkça belirtmemişim afedersiniz. Bu bisikleti kullanıyorum zaten. Vites geçişleri ve dişliler artık bitti. Sürekli zincir atlıyor. Ayarları zaten ben yapıyorum ve bu konuda bir sıkıntım yok. Bende sıkıntı yaşadığım arka aktarıcı, arka göbek, ruble, orta göbek,ön aktarıcı, aynakol, zincir, vites kollarını ve frenleri değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer iyi bir kadro bulabilirsem yeni aldığım parçaları da ona aktarabileceğimi düşündüğüm için donanım değişikliği bana mantıklı gelmişti. Şu an için en az 1000 lira verip yeni bir bisiklet almaktansa ki bu yeni bisikletin kadrosu şu an ki kadroma göre ne getirisi olacak bilemiyorum ve donanımı da alivodan öteye gideceğini sanmıyorum, yaklaşık 300/400 liraya donanımı değiştirmek bana daha cazip geliyor. Ama pişman olacağım noktaları belirtirseniz sevinirim.

Not:Halil arkadaşımız maşanın ağır olabileceğinden bahsetmiş. Bu konuda haklı ve şaft borusu 1" olduğu için de maşa da ve amortisörde değişiklik yapma şansım sanırım yok, yeni maşalar daha mı kalın? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Unutmadan kullanım tarzımı bilmek isterseniz her hafta sonu toprak ya da bozuk asfalt yollarda 2 saatlik turlara çıkıyorum. İşe bisikletle gidip geliyorum.

14. MuratTanrıkut

MuratTanrıkut Yeni Üye

ileriye dönük takmayı düşündüğün xt ve lx komponentler darılma ama bu kadroda pek de hoş durmaz takacak olsan dahi ileride yeni bir kadro toplama ihtiyacı hissedeceğin kesin..piyasada belirttiğin komponentlere uygun hesaplı kadrolar mevcut

15. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu bisikleti normalde kullanırsın;xt ve lx donanım yapcaksanız biraz daha para biriktirip daha güzel bisiklet birleştirebilirsiniz.

16. Fatih Kısa

Fatih Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunu olduğu gibi bırakıp kullanmaya devam et.ilerde kaynak buldukça biriktirisin alu kadrolu ust komponentli daha guzel bir bisiklet alırsın.toplamaya kalkarsan yapıcağın masraf tahmin ettiğinin çok daha ustune cıkabilir ki ben kendimden biliorum:)

17. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    yalçın hocanının ( yalçın kalay ) teklifi gayet iyi hatta aynı teklifi bana yapmıştı bende drag ontario mu satıp corratec exvert expert aldım, kartepe de kışın kayak pistinde binmekten tut kapadokya da yarışmaya da katıldım. anlayacağın son derece hor kullandım ama sağolsun hiç proble çıkarmadı.
    bol şanslar :)

18. neuro

neuro Üye

Seviye:
    beğenmedim