Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce bisikletimin problemi ne olabilir

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle herkese merhabalar, sorunu tanımlamaya çalışacağım umarım başarırım.

geçen haftalarda dahon vybe katlanır bisiklet aldım. doğru dürüst ilk bisikletim olduğu için gerçekten çok heyecanlıydım.
    1 hafta hiç sorun olmadı ama bugün okuldan eve dönerken, katlanmış halinden normal haline çeviriyordum, gidonu açtım kitliyim dedim. kitlememe rağmen kilit işe yaramadı ve boşa çıktı.
    mekanizmasını kırdım zannettim.
    uğraşınca oldu.
    bindim bu seferde arka frenin bariz gevşediğini gördüm.
    ve bisiklete ne olduysa denge problemi var., daha hafiflemiş gibi.
    normal şehir içi bir yolda eve gelene dek ecel terleri döktüm. bisiklet bildiğiniz kayıyor.
    taş-fayans gibi bir biisklet yolu var. oranın derzler aralıkları bile dengemi bozuyor.

yani ne olup bittiğini anlamış değilim. o yolları 1 hafta içinde gayet iyi arşınlamıştım bisikletimle beraber.
    servise mi götürsem mi iyi bi bisikletçi mi bulsam onu da bilemedim.

önerileriniz varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum. bisikletin üstünde kendimi güvende hissetmiyorum şu an. her an bi düşeceğim havası var. hafif hızlansam denge problemi olabiliyor.
    servise/bisikletçiye götürsem bu sorunu nasıl tarif ederim adama ben de bilmiyorum.

çok moralim bozuldu :(

işte bisikletim arkadaşlar:

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba.
    Teker göbeklerinin somunlarını kontrol edin.
    Sele kelepçesini, gidon kelepçelerini mutlaka birisi yada bir kaçı gevşemiş olabilir. Sürüş sırasında sallanıyorsa bisiklet sanki her an dağılacakmış gibi bir his yaratabilir...

3. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    zaten bisikletlerde ilk kullanım sonrası bakım yapılması gerekir 200-300 km sonra

4. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben bisikleti aldigim ikinci gunu sol pedal gobekten cikmisti. Meger cok sıkmamislar vidasini. Klasik bisikletcilerin yaptigi islerden biri gibi. Servis kontrol etmeden ustun koru toplamis vermis bisikleti size muhtemelen. Servise gidin tum vidalarini kontrol edip sıksınlar. Veya baska problem varsa bulurlar.

5. Umut AKAN

Umut AKAN Aktif Üye

Adı:
    Umut AKAN
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar aynı sorun bendede yaşandı dahon eco 3 modelinde gidon katlanma noktasının bulunduğu yerde vidamsı dönen bir yerolması gerek o gidonun sertlik yumuşaklık ayarı genelde aydan aya kendi isteğinize yada gittiğiniz yola göre o ayarı yapmalısınız aşınma olmaması içinde önce wd40la temizleyip biraz yağ sürmeniz yeterli ii sürüşler :))