Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce almanya'ya gitsem mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmet ertuğrul duyan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    türkiyeden artık sıkıldım bisiklete doğru düzgün binemiyorum profesyonel olarak mtb yarışlarına katılmak istiyorum olmuyor downhill yapayım diyorum alan yok bisikletini alayım diyorum vergilerden dolayı çok aşırı pahalı benimde aklıma böyle bir şey takıldı babam geçmişte oraya gidip yıllarca dericilik yapmış onunlan oturdum konuştum bütün her şeyiylen hayat senin hayatın nerede yaşamak istersen orada yaşa dedi maddi durum var oraya gittiğimde aç kalmam yani babam gidersen sana arkadaşlarımın yanında kalmanı sağlarım dedi ingilizcem var ama almancada 1 kelime bile bilmiyorum ondada sorun olmaz dedi babam ingiliczeylen neredeyse aynı yani uzun lafın kısası almanyaya gidersem kalıcak yerim var bir işede girerim okula gidip gelirim hemde bisiklet kültürünün fazla olduğu bir ülkede yaşamış olurum hayallerimi filan gerçekleştiririm mtb yarışlarına katılır downhill yaparım :rolleyes::rolleyes::rolleyes: size sormamın nedenide içimde bir şüphe var hiç tanımadığım etmediğim bir ülkeye gidiyorum memleketimden binlerce km uzaktayım yaşayabilrmiyim
    not:almanyaya vie kalktı vize sorunu yok

2. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    babanızın dediği gibi siz hayatınızı nasıl isterseniz öyle yaşayın
    Almanya gelişmiş bir ülke insanlar modern fakat Türkiyemizin yerini hiç bir ülke tutamaz orada lastiğiniz patlasa bir allahın kulu yardım etmez

Alper Gencan ve L_GURKAN bunu beğendi.
  3. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben ankaradan çıkdım balıkesirde yaşıyorum kıyı kesimlerinde bir beldede ankarada boğuldum pis havasından insanlarından ama burada da tatilciler turistler yüzünden yazın yaşamak çok zor şimdi nereye gitsem diyorum imkan olsada bu ülkeyi terk etsem ama öyle bir imkanda yok ülkemi çok seviyorum ama insanlarını değil bu kadar güzel bir ülkeyi haketmiyor bu insanlar (hangi insan türünden bahsettiğim anlaşılmıştır umarım) Mehmet bey yaşınızı bilmiyorum ama imkanınız olduğunu söylüyorsunuz yaşınız gençse gidin görün yaşayamazsanız yapamazsanız geri dönersiniz dünyanın sonu değil sonuçta.

avanak_abdi bunu beğendi.
  4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Almanya'ya imkanın varsa git tabi. Gitmek demek ömür boyu orada yaşamak demek değil. İstersen geri dönersin. Ama anlamadığım vize kalktı demişsin. Vize kalkmadı.

5. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    İngilizce bilmen yeterli değil. Almanca öğrenmelisin. 6 ay kursa gitsen hemen öğrenirsin.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    yerinizde olsam 1 dakika bile durmam.
    imkan varsa hiç düşünmeyin. gidin ve kurtulun. yaşınız sanırım küçük, bu yüzden bir an önce gidin derim. ne kadar gecikirseniz o kadar kötü olur.
    bi de türkiyemiz masalları okuyanlara sakın ola kanmayın.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Almanya'ya gittiğinde yapmayı düşündüğün, hayalini kurduğun, hiç bir şeyi türküye'deki gibi kolay yapamaz ve gerçekleştiremezsin, orada yaşamın çok zor olduğunu bilmelisin, herşey toz pembe gelebilir sana oraya gider onu yapar bunu yaparım dersin ama yapamazsın, ordakiler türkiye'ye dönmek için gayret ederler sende kalkmış oraya gitmeye çalışıyorsun. İstediğin herşeyi türkiye'dede yapabilirsin gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için bazı eksikler olabilir ama bunları sorun etmemek lazım. Sen biraz daha düşün bisiklet için yurt dışına gidilmez :)

Çağlayan ve Ertan Cen bunu beğendi.
  8. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O kadar değişik bir durum ki , gurbette yaşayanlar Türkiye ' yi özlüyor , Türkiye' de yaşayanlar ise avrupaya kaçmak istiyor. Gurbette yaşayanların ekonomik ve sosyal durumu bize göre kat ve kat daha yüksek. Fakat ırkçılığa ve vatan sevgisine maruz kalıyorlar. Türkiye'de yaşayanların durumu ise içler acısı ve bizlerde insan gibi muamele görebilceğimiz bir ülke arıyoruz.

9. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gidersen yer görmüş olursun. İngilizce ile anlaşman zor. Sen almancayı orada rahatlıkla öğrenirsin. Downhill veya mtb diyorsun acaba senin yaşadıın yerde
    dağ,tepe, ova, ırmak kıyısı vb. yer yok mu ? Gel bizim buralarda rahat bulursun. :)

Çağlayan bunu beğendi.
  10. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Avrupa özgürlükler kıtasıdır. Eğer çalışır ve gayret edersen kafandakileri yaparsın. Kimse kimseye karışmaz. Bisikletçi olmak istiyorsan ve bunun için çalışıyorsan herkes sana yardımcı olur. Türkiye'de yukardaki yazı gibi herkes engel olur. Tabi ki hiçbir şey kolay değil.

11. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    oraya gitmeye karar verdim hayırlısıyla 2,3 ay sonra orada olurum
    hayatım boyunca hep hayal kurdum hiçbiri gerçekleşmedi evet her güzelliğin bir kötülüğüde olabilir evet haklısınız türkiye gelişmekte olan bir ülke ama almanyadaki gibi bisiklet kültürü ve çevresi olana kadar ben 27-28 yaşıma gelmiş olurum iş işten geçmeden önce gideceğim

12. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    vize yeni kalktı almanyaya

13. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    dağ,tepe, ova, ırmak kıyısı vb. türkiyenin her yerinde var ama downhill videolarındaki gibi yerlermi hayır :)

14. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    almanyanın bir şehri var ismini unuttum orada full türkler yaşıyor türk okulları var yani kısaca türkiye 2 orası alman yok

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sende haklısın mehmet, yansın ve yolun açık olsun.

16. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mehmet benide yanına al :D Şaka bir yana Eğer MTB yarışçısı olmak istiyorsan kesinlikle Almanya güzel bir tercih olur. Orada dünya şampiyonası bile yapılır. Orada sana herkes destek olur. Burada olmak istersen benim açtığım konulardan olan "Yozgat Dağ Bisikleti Kulübü Kuruluyor"'u okumanı tavsiye ederim. Orada görürsün. Belki orada başarı gösterirsen iyi bir kulüp seni yanına almak isteyebilir. İmkan varsa Almanya MTB kariyeri için iyi bir tercih.

17. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Hayır vize kalkmadı.

18. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    burada herkeze mtb yarışçısı olmak istiyorum diyorum mtb ney diyorlar dağ bisikleti diyorum tamam az ötede oyna diyorlar :D :D :D

ihtiyar bunu beğendi.
  19. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben mtb'nin ne demek olduğunu bilmediklerini bildiğim için direk dağ bisikleti diyorum :D Sonuç yine aynı, ya onlar seni geçer, yada hehe deyip geçiyorlar :D İnanan çok az :)

20. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İnsanlar modern ancak oraya uyum sağlamak sizin açınızdan sorun olmaz mı ? Daha önce gidip kaldıysanız bir dönem alışırsınız.