Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sizce? 26*1.2 & 26*1.5

Konu, 'Tekerlekler' kısmında frkn9119 tarafından paylaşıldı.

1. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2.2 lik lastikler ile asfaltta çile çektiğimi düşünüyorum,lastikleri değiştirmeyi planlıyorum ama iki lastik arasında kaldım..
    bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..
    sizce hangisi daha iyi yol tutuşuna sahip yada hangisi daha akıcı olur.. vittoria hakkında yazılar buldum ama btwin'in bi paylaşımını bulamadım..
    1) http://www.decathlon.com.tr/26x150-Randonneaur-SehirArazi-Bisiklet-Lastigi,PR-15127.html
    2) http://www.decathlon.com.tr/MTB-Slick-2612-Dag-Bisikleti-Lastigi,PR-48458.html

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1.2 lastik anormal bir görüntü yaratabilir ayrıca ondan önce jant uyumlu mu o kadar ince bir lastiğe?

3. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben 1.75 tavsiye ederim. Lastik daraldıkça konfor azalıyor. Ayrıca fren mesafesi, denge kontrolü gibi dez avantajlarıda var. 1.75 alırsanız bozuk yollarda çok zorlanmazsınız.

4. attila k.

attila k. Yeni Üye

Seviye:
    1.5'ten aşağısı komik olur
    Çemberin ölçüleri ne?

1.5'ten aşağısı komik olur
    Çemberin ölçüleri ne?

5. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    en olası 1.75...özellikle de MTB'lerde. Dahası arkadaşların saydıkları gibi olumsuzluklarla dolu. Ayrıca örnek vermek gerekirse İstanbulda asfalt dediğimiz yollarda kış tuzlamasından dolayı korkunç çukurlar dolu. yamuk yumuk logarları kazılarla delinen yolları sıcaktan etriyen biten asfaltı düşünün...

6. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    jant olarak uyuyor 1.15 lastık bıle takılıyormus.. ztn uzun yol olarak dusunuyorum cevre yolu yada e5 gıbı asfaltta kullanım ıcın.. 2.2 dıslı lastıkten 25km hızda bıle uguldamaya baslıyor bıde yumusak hamurlu oldugundan enerjımı cok alıyor oyuzden 1.2 veya 1.5 dusunuyordum

7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben 2.2 racekingden 1.90 rubena cobraya geçtiğimde bile aşırı konfor kaybı yaşadım parke yollarda sürmek eziyet oluyor

8. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Yumusak hamurlu lastik yola daha iyi tutunur daha az kayar sert lastik konfor azalır tutculuk düşer fakat sürat artar. Ayrıca sırf incelik olarakta bakmamak gerekir kalın lastigin capı büyüdügünden yuvarlanma direncide daha büyüktür fakat size engel olan büyüklükten ziyade dişlerdir.

Yani hem konfordan ödün vermemek hemde hızlanmak için 1.75 - 1.50 sadece yagmur kanallı yada tam slik lastik orta sertlikte sizi heryere götürür. Sadece hız olarak bakmayın cok incelince düz asfaltta olsa titreşim artar ve yine fazladan yorulmanıza neden olur.

2.2 raceking kullanıyorum bende xt göbeklerle birlikte bisikletim agır ama kilo olarak gayet akıcı gelio bana hızı ve konforu cok üst bence kalınlıgına göre.

9. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    akıcı ama raceking asla asvatta kullanılacak lastik değil %100 dağ, çamur ve bozuk yol lastiği 20km/h ı geçmiceksin doğada yavaş gezileri için gayet akıcı,rüzgarlı asvalt yolunda aşırı yoruyor,dişsiz dış lastik kullanınca fark anlaşılıyor ayrıca race çok ses çıkartıyor.

10. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bendede racekıng var ama uzun yolda benı boşa yordugunu dusunuyorum,oyuzden degıstırme dusuncem :)
    Ugur beyın dedıgı gıbı 1.2 ler cok ınce gelebılır onemlı olması akıcılıgının ıyı olması ve yola tutunması, 1.50lık vittoriayı cok ovmuslerdı hem yol tutumu hemde akıcılıgı hakkında,ozaman onu almak daha mantıklı olcaktır 1.2ye nıspeten..

evet sehır ıcınde konfordan bıraz fedakarlık edıcez ama uzun yoldada racekıngler gercekten çıle oluyor :D

11. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    1.0 lastik kullanmıştım ve 1.50 aşağısı gereksiz bence

12. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Tabiki 1.2 hiç düşünmeyin bence konfordan tamamen yoksun keyifsiz bir sürüş demek sonucta siz bir mtb sürücüsüsünüz ve engebeler yol dısı yerler sizi ille cezbedicek fakat o lastiklerle yaklasamassınz bile ya lastik patlar ya jantına zarar verir vs.

Madem övmüşler alın vittoriayı hem genel farklardan bizide haberdar edersiniz kullanınca arazi turlarındada deiştirirsiniz yine racelerinizi dönüşümlü kullanırsınız. Varken aklınızda alın cok kurcalarsanız karar vermesi cok daha zorlasır.

Şimdiden hayırlı olsun.

13. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende yaza doğru deachlon gidip vittoriayı almayı düşünüyorum ama dağa bayırada gidiyorum napıcam bilmem:eek:ha:

14. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet bende oyle yapmayı dusunuyorum donusumlu bır sekılde kullanırım,sonucta hep uzun yola cıkmıyoruz dag bayırda bızı cezbedıyor :D
    tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın,aldıktan sonrakı yorumlarımıda dıle getırırım..

bence sende donusumlu olarak kullan :D ıkı tarzında hakkını vermıs olursun :D

15. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    1.50 kullanıyorum. kullandıktan sonra 1.25 bile almayı düşündüm. maxxis detonator var bende. lastiğe 75psi basınca hızını acayip artırıyo. 1.50 den kalınını alma. 1.75 alırsan değiştirmenin pek bi mantığı kalmıyor

16. erkan er

erkan er Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende daha önce bu lastiği (vittoriayı) araştırmıştım ama pek iyi olduğunu söleyemem yanlış hatırlamıyorsam uzun yol yapan bi abimiz bununla ilgili bi sıkıntısını belirtmişti ordan hatırlıyorum... Ama alırsanızda inşallah sizi utandırmaz

17. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet bende sızın gıbı dusunuyorum oyuzden en kalın 1.50 olsun ıstıyorum :D gercı yıne aynı kalınlıkta 2.2 bıle olsa dıssız olduktan sonra o bıle farkeder gıbı gelıyor ama 1.5 en ıyısı sanırım :D

bıkac yerde okudum olumsuz pek yazı gormedım,umarım guldurur yuzumuzu :)

erkan er bunu beğendi.
  18. Umut SÜRÜCÜ

Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben mtb de 1.75 e geçmiştim. CST Salvo modeli var. bin km oldu ki 400km si uzun turdur. henüz patlamadı (gerçi şans faktörünün de çok etkisi var.)... performans olarak çok farketti. reflektörlü şeritleri var yanlarında. bisikletimi değiştirdim üzerine eşimde hala o lastikler takılı. gördükçe hoşuma gider çok iyi izlenim bıraktı bende lastikler kesinlikle tavsiye ederim.