Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

siz nasıl yapıyorsunuz acaba?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında eray akyol tarafından paylaşıldı.

1. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende sedona 711 v mtb bisiklet var ancak turlarımın büyük çoğunluğu asfalt üzerinde olduğundan tekerleklerimi maxxis detonator ince ve dişsiz lastiklerle değiştirdim. fakat bisikletimi arazide de kullanmak istediğimden ikinci bir teker seti almayı düşünüyorum. bu sayede araziye gideceksem dişli lastikler asfaltta devam edeceksem düz lastikler kullanma düşüncem var. sizin de böyle bir yönteminiz var mı ? bu işi nasıl hallediyorsunuz ?

2. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    böyle yapacağına kardeş,otomobillerdeki dört mevsim lastikler kullan.Dişsiz lastiğin sana asfalt zeminde şu zararları olacak;hafif ıslak yerlerde kayabilirsin,fren esnasında lastik yere tutunmakta zorlanacağından,durma mesafen uzar.

3. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben Schwalbe Maraton 1.75 kullanıyorum araziyede giriyorum asfalttada gidiyorum , daha kış geçirmedi lastikler kış performansını merak ediyorum

4. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    ilk aldığımda bisikletin üstünde cst marka bi lastik vardı. düz yolda çok performans vermediğinden değiştirip maxxis detonator aldım. Allah var asfaltta harika arazide de çok zorlamıyor ama çok dik yerlerde patinaj çekiyorum bir de lastiğin patlamasından korkuyorum arazi koşullarında