Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siz hiç kefken'e gittinizmi ? Biz gittik ve bazı şeyleri unuttuk ''KARADENİZ :))

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında SerkanNamazcı tarafından paylaşıldı.

1. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selam benim en güzel forum dostlarım hayat paylaştıkca güzeldir diyip sözlerimin akabinde en güzel günlerimin geçtiği o günlere tekrar dalalım dedim ...
    İyi etmişmiyim sizin yorumlarınızdan bakacağız fakat pisman olmayacaksınız o kesin.;)
    Günler öncesinden Serdar kılıç'ın doğada tek başına isimli güzel paylaşımları vardı ntv'de.
    izlerken birde baktım kefken'i ve olayları anlatıyor tarihten alıntılar veriyor çokta merak ettim bizede yakın ..
    O zamanlar Darıca / Kocaelinde ikamet ediyordum..
    Dedik bir gidelim hazır mercedesler varken altımızda oho yeriz yer o yolları :D yemek ne kelime pistik bile :)
    Yolda Muammer cebi (mami) İbrahim Ozan (İboo) Serkan Namazcı (Seko) anlaştık gidiyormuyuz gidiyoruz fakat tur cadırlı ve benim ilk cadırlı tecrubem ve hiçte böyle bir şey yapmamıştım...
    Alo ha hı ho dedikten sonra onu alacagız bunu alacagız derken cadır yok bir şey yok..
    Benim güvenlik olarak çalıştığım fabrikada çok samimi olduğum bir iş yer sahibi vardı
    Eyüp Demir bize saolsun 3 kişilik cadırını verdi cadırda maşaallah 4 kişi rahat alır :)
    Yama takımı , yağ , iç lastik , ve polar felan aldık
    Gebze'den trenle izmit'e oradan kandıra sapağına girecektik sabahtan herkezi iştimaya soktuktan sonra ibo kalktınmı mami neredesin derken vodafone zengin oldu ;)

Tren istasyonunda hazır kıta olduktan sonra milletin gözü asyalı gibi cekik gözlü zaten atalarımızda varmış bir az fakat bizim durum tembellikten :)

Tabii tren istasyonundaki resimleri bulamadım fakat bunun 2. versiyonunu da yaptık :D o bölümdeki resimleri o zaman paylaşırım neyse yazı ilen devam edelim tabiki haziranın başları olduğundan hava fazla sıcakta değil günler öncesinden ibrahim kardeşim google maps dan bakıyor yol durumuna düz bir cizgi izmit'ten yukarı çıkıyor görüntüsüne aldanıp bize daha önce gittiğini yokuşun fazla olmadığını :D çeşmeninde çok olduğunu söyleyince ohh tamam rahat rahat akarız düşüncesi beynimizde bir rahatlık havası estiriyor fakat kehanet tam tersi çıkıyor trenden inişten itiraberen 5.kilometreden sonra başlıyoruz tırmanmaya öğle çıkıyoruz ki sanki düz yol gibi rampa full rampa 8-10 km arasında var ilk tırmanış ...
    Başlıyoruz ibrahim'e sallamaya ve aksi çeşmede yok bittik ...
    Akut,110,155 ne varsa sayıklıyorum :D
    Sayıklıyoruz :D bu konuda tek bırakmayan arkadaşlara teşekkür ediyorum yol boyunca sahilden karadeniz'e bir tırmanışki akut gelsin halt yer bizim yerimizde
    Neyse gidiyoruz gündüz gece gündüz gece ....
    hava durumu az bulutlu fakat güneş yinede yakıyor du yol da pek sessiz geniş bir zorluk çıkarmadı..
    Yolda giderken o yokuşta bir arada köpeğe çarptı ve kaçtı vicdansız..
    Neyse köpeğe bir şey olmadı galiba kenara savruldu ..
    Yahu git git bitmeyen bir yokuştu .. ve kahvaltıda yapmamıştık ben sayıklamaya başladım aç aç ta gidilmiyor aç ayıda oynamıyordu :p
    Yokuş çıkarken bizimkilerin enerjisi yerinde
    Ben ve tabeladaki mami
    Mola :) 20. kilometrede bir mola aldık ağbi ben tamam yattara..
    Mami ve ben ağır ağır çıkarken merdivenleri :)
    molaya geri dönüyoruz ben bacak felan saldım artık kasıyor baldırlarım link'de iyi gitti heee lock lock lock diye hüplettim 2 tanede pop kek ohhh..
    Ama dostluk arkadaşlık gibisi varmı bee :) ulan ibo ver motivasyonu ver ver yokuşları saydır :D
    10 km çıkıştan sonra azlı çoklu bir çok iniş çıkış yaptık ve en sonunda bir düzde mola verdik buranın manzarası güzeldi aşağıda göl gibi bir yer vardı galiba fakat onun resimlerini göremedim.. bulamadım ..
    Ben ve Muammer ..
    30 km sonra kandıraya geldik gelmeden önce oradan bir kale vardı oraya baktık bir sonra manzaraya doğru attık kendimizi kenelere dikkat :)
    İbrahim ozan ..
    Kandıra inişi çok güzeldi,sonra yol düzelir gibi oldu fakat öğle olmuş bizim karınlar acıkmaya başlamıştı yol kenarında vakfikebir ekmeği satan bir yer buldum oraya hemen dadandık dedik biz ölüyoruz :) acız accc hemen peynir zeytin öğle bir mix yaptık birde püfür püfür eserken karadeniz ekmeğinin tadıda bir başka olunca milleti kaldırmak bir az zor oluyor tabe ...
    ha kalktık ha kalkacaz derken yeniden yola atıldık yolu yarıladık artık sahildeki tavuk ızgara hayelleri vardı hayeller büyüyordu fakat yol uzun in çık bitmiyordu ...
    Ufak bir inişten sonra hemen şarıl şarıl akan suya attım kendimi ayak bacak kol kanat ne varsa ısladım artık incıklardan yorulan bedene soğuk bir şokla şarj etmeye yelteniyorduk çokta güzel olmuştu...
    İbo poz vereyim şöyle fakat arka planda yıkama yağlama devam ediyor :D
    Bu az önceki düzlükten bir kare ben..
    Sonra bir çok yokuş çıktık bu yol neymiş be..
    Bu yola çıkarken s cizdik ve düzlüğe geldik sonra bir çıkış var sonra en tepeye vardığımızı anlayıp ta kefken sahil'e kadar ucuyoruz ...yol durumu sahile kadar gayet rahattı arabalar bizi görünce yavaşlıyor ve yol veriyordu zaten bizde arabaları takmıyorduk ...
    S yokuşunu cıktıktan sonra herkez kendini yolun kenarına atıyor ..
    Eytt bee uzunca inişten sonra sahile geliyoruz ve derin bir nefes cekiyoruz fakat akşam oluyor yavaş yavaş daha denize girecegiz mangal yapacagız cadır kuracağız bir çok iş var ..Fakat sezon daha açılmamış cok sessiz ve sakin sahil
    Saglı sollu sahil ...
    Cadırı kurduktan sonra bir güzel denize girdik birde mangal hüplettik.
    Mangall veee ocak :))
    Arı gibi ucarım :)
    Karnımız tok sırtımız pek fakat...
    Birde çekirdeğimiz ve ateşimiz var karşımızda deniz ve ay...
    Ha ? :)))
    Kocaman bir kütük bulduk onuda attık gece boyunca yam yam dansları yaptık fakat sahil gayet sessiz ben mami ibo ve 2 3 tane insancık ...
    Market olayına gelince a-z ye her şey mevcut adamlar bardot sistemine bile geçmiş dıt dıt dıt diye geciyorlar her şeyi adam birde hemşeri çıkmazmı konuş konuş konu kalmadı :)
    Denize girdik eğlendik yedik içtik fakat bizde bir ağrı başladı ki..
    omuzlarımız yanmış kremde yoktu !!! bu dönüş için felaket bir azaba yol acacaktı ..
    Öğleki biz karadenize inmişizde hala hatırlamıyoruz gece karadeniz bize bir sübriz de yaptıki sormayın a dostlar...
    Uyumaya çalışırken..
    Güneş battı çoktan resim de sonradan gelince böyle oldu :)
    Yarınki rampalar ve güneş yanıkları yüzünden yatı veriyorum fakat... içerde gırgır var uyumak ne mümkün ..
    Bu da arada kaynadı :)
    Yahuu ben uyuyorum... fakat rahat edemiyorum cadır da hava alsın diye bir azcık acık bıraktım aradan bisikletler felan ucmasın haberimiz olsun diye..
    Gece 02- 03-00 arasında ayaklarım çok fena üşüdü bende titriyorum ulan ne oluyor töbe ya uykuda tutmadı cadırdan kafamı bir çıkardım göz gözü görmüyor her yer alabildiğine sis ...
    Ben tamam ağbi uykuyu unut top gibi oldum ayağıma canta manta ne varsa koydum azcık uyudum sabah'a nasıl uyandım o yolu nasıl gittiğimi birde bana sorun eğerki karadeniz ise rota her şeyi bulundurun ...
    sisin dağılmış hali..
    Sonra Pembe kayalıklara gittik orayı dolaştık hava açtı cam gibi oldu tabiki bizim amele yanıkları acıtmaya devam ediyor zaten uyku 0 ...
    Uykusuzlukkk :) uslu cocuklar :))
    otur otur otur sonra rampalara devam..
    Geldiğimiz gibi geri döndük bır kısmı alışkın olduğumuz rampalardan olduğu için alıştık artık kanki olduk rampalarla ...
    Artık bitmeyen rampalar kazanıyor hapishanenin yokuş ortasında alıyoruz bisikleti ellere baya bir elde çıkarıyoruz yanıklar yorgunluk birde sıcaklık bizi bezdiriyor..
    Düze çıkınca zaten yolu yarılıyoruz..
    Son 10 kilometreye gelince çıktığımız rampayı bir cırpıda iniyoruz ki ne iniş :) 85 * 90 km hızla ucarcasına gidiyoruz ki inerken hayli yoruluyoruz...
    Sonra kerpe yolunu bitirdikten sonra sahilde bir şeyler yemek için merkez'e gidiyoruz hemen 3 kişilik yemek yaptırıp hüpletiyoruz ....
    Vee pilin bittiği an !! İŞTE O AN :D

Gezi 160 km küsür tutuyor gidiş geliş .. tabiki nirvanaya çıkmış kadar oluyoruz fakat 2. gezide tın bile temiyor alt üst ediyoruz bu yolu fakat aynı yoldan değil adapazarına kadar gidiyoruz 1 gün konaklamalı şekilde...
    Harika gezinin harika insanlarına teşekkür'ü bir borç biliyorum..

2. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yollar bizim En güzel arabalar sizin olsa ne yazar
    Özgürlük iki tekerde Sıkısık Trafikte araban Kaç basar
    Bu gençler hayatı 4 tekerli Kutuyla değil 2 tekerlekli bisikleti ile yaşar
    ovvvvv sekooo hatırlatma su günleri şimdi çikip gidesim geliyor

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  3. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet ibo.
    Aynen dostum..
    Şimdi Giresun'dayım vallahi diyorum zaman olsa kefken'de 2 gece daha sahilde cadır atabilsem :)
    mangal yapabilsem

4. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    gittik ama arabayla güzel yerler bisikletle gitmek isterim ama 2 günden fazla kalmak şartıyla imkan olsa bir dakka durmam