Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ErroRPacK tarafından paylaşıldı.

1. ErroRPacK

ErroRPacK Yeni Üye

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın şu an içinde olduğum durumu aynen aktarıcam.

Yaşım 16 kilo 82-83 boy 1.85-86.

Şu an elimde full shimano tolama bir bisiklet var. Ön maşa zoom değişmesi lazım. Kadroda alü. değil. Eğer alü. kadro normal kadrolara göre zayıfsa ve sürüşte pek fark etmezse elimdeki kadroyu kullanabilirim. Aylık 600 ytl gelirim var. 100 YTL kendime 100 ytl eve bırakıyorum. 100 ytl de köpeğimin akvaryumumun ve papağanımın masrafları ediyor. kalan 300 ytl yi ileride kuracağım petshop için bankada biriktiriyorum.

Şimdi bu durumda siz olsanız:

Maşayı değiştirip bisikleti kullanırmıydınız(bisiklet çok temiz bakımlı) yoksa Önce kadro olmak üzere her ay parça değiştirip bisikleti yavaş yavaş sıfırlarmıydınız.

Eğer ilk seçenek olursa 1 sene sonra başka bir bisiklet alma niyetim var gibi.

Bisikleti genel olarak mahallede kullansamda doğa manyağıyım bu yüzden bütün yollar mtb ye çıkmalı:D
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu bisiklet tutkunla ilgili birsey, ulasim ihtiyacini karsilayip gezmek istiyorsan degistir masani ve kullan bisikletini. Ama yok, ben keyif almak istiyorum, bisiklet merakim ust seviyede diyorsan o zaman cok ciddi masraflar da acabilirsin basina.

Yalniz bir de hatirlatma, elindeki kadroya uygun, kaliteli amortisor bulma sansin yok ne yazik ki (masa-kadro saft borusu uyumu yuzunden). O nedenle sabit bir masa takip da bisikletini kullanabilirsin, hem onun bozulma riski hic yok ;)

3. ErroRPacK

ErroRPacK Yeni Üye

Peki o zaman şu soruyu sorayım. :D

Bu kilo ve boya sağlamlık ve hafiflik bir arada sıfırdan hangi parçaları önerirsin ?

500 YTL yi geçmeyecek.

Marka veya tolama farketmez. Mesela x kadrosunu y maşasını kullan gibi.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yasina gore kilo ve boyunun masallahi var, ama gozunde buyutme. Bu kilo ve boyla herhangi bir bisiklet parcasina, normal kullanim dahilinde (dumduz gitmekten bahsetmiyorum, dag bisikleti ise dagda kullanacaksin tabi ki) herhangi bir parcaya zarar vermezsin.

Butcene uygun bir kadro, butcene uygun bir masa internet sitelerinden arastirip bulabilirsin saniyorum.

5. ErroRPacK

ErroRPacK Yeni Üye

Bilgiler için saol. Son bir soru benim için çok önemli

Alü. kadromu daha sağlam olur yoksa sıradan (demirden galiba) kadrolarmı daha sağlam olur ?

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Farkli bir acidan bakmakta yarar var.

Demir kadrolar daha agir olur ve kaliteli bir aluminyum kadro, piyasada bulabilecegin ucuz bir demir kadroya gore hem cok daha hafif, hem de daha saglam olur. Ayrica aluminyum kadrolarin daha guncel uretildiklerini dusunursen disk fren uyumlulugu, oversize denilen genis capli alin borusu ve bu sayede yeni amortisorlere uyumluluk gibi artilari var. Ayrica paslanmiyorlar.

Ama dedigim gibi, soru donup dolasip hangi metal degil, kadroyu kimin imal ettigine geliyor. Specialized gibi firmalar Cro-Moly'den "street" tarzi binise uygun kadrolar uretiyorlar cunku daha saglam oluyor. Ama bu, butun celik kadrolar daha saglam demek degil.

BEfe bunu beğendi.