Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siz Ambulansa nasıl yol veriyorsunuz? ÖNEMLİ!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Volkan Bilirli tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    "
    "

2. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Genelde ambulans geçince nasıl arkasına takılır da trafikten yırtarım düşüncesi kafaları meşgul ettiğinden, bu tip detaylar atlanıyor malesef:(
    Teşekkürler:)

42FY ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  3. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler. açıküreklilikle ve utanarak söylüyorumki bende sağdayken tamam işte ben sağdayım soldan gider diye düşünüyordum :\ ama sayenizde öğrendim..
    Allah kimseyi yoğun saatlerde istanbulda Ambulansa düşürmesin...

teşekkürler

Umut Palabıyık, binRR ve çirkin bunu beğendi.
  4. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sayenizde yeni bir şey daha öğrenmiş olduk. Allah kimseyi başkasına muhtaç etmesin.

42FY ve tolgayalcin bunu beğendi.
  5. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Utanılacak birşey yok, dürüstlüğünüzle gurur duyun bence:)

tolgayalcin bunu beğendi.
  6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

Soldaysam sağa kaçmaya, sağdaysam durmaya, eğer ambulans sağdan geliyorsa (ki sıkışık trafikte genelde karşılaştığım bir şey) solda yavaşlayarak/durarak yol vermeye çalışıyorum. Ama(!)...

Bu "ama"ya sinir oluyorum:

Şans diyelim, genelde kırmızıda beklerken ambulans arkadan geliyor. Ambulansı gördüm arkadan. Yaklaşıyor. Öndekine bakıyorum tık yok. Selektör ve korna yapıyorum yine tık yok. Camı açıyorum bağırıyorum yürüsene ambulans geliyor diye, yine tık yok. Sonuç? Ambulans durdu arkada ve öndeki sürücünün duyarsızlığı yüzünden yeşil ışığın yanmasını bekliyor. Şimdi bu trafik cahillerini araçtan indirip hastanelik edip o yolda kalan ambulanslardan birine mi koyarsın yoksa ona o ehliyeti veren sisteme mi söversin?

7. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar ben bunun haberini geçen ay yaptım.Direk özel ambulans şirketleriyle görüştüm.Pek çok yanlış bildiğimiz bilgilerin doğrularını öğrendim.Ambulans arkadan geliyorsa yakmışssa tüm lambalarını önünüz kapalıysa sağa veyahut sola geçerek ambulansın yolu açılır hoş bu ülkemizdeki gayri nizami kuraldır esas olan batılı ülkelerdeki gibi ambulans yolundan çekilmektir ki bu yol orta şerittedir.Ve ambulansın sireni çalıyorsa bu içinde hasta yoktur hastaya gidiyordur hasta alındıkdan sonra zaten araç asla yüksek hızlara çıkmaz müdahele aracın içinde yapılır.Bunu neden dedim çünkü aa bak sireni çalıyor ama içi boş diyenler için.Ambulansın arkasına lak diye yapışanlarada uyarım olsun bir kaç kare fotograf gördüm gülmekten kırıldım,ambulans bildiğiniz gibi güçlü bir araç haliyle frene basmış bir acile yetişirken arkadan gelen uyanıkda araca çarpmış ama işin komik kısmı aracı ambulansa kilitli kalmış ve ambulansda onu gittiğe yere kadar götürmüş araç küçük bir unoydu fotoları görünce cidden yarıldım :)

çirkin ve binRR bunu beğendi.
  8. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Faydalı paylaşımlar görmek gerçekten sevindirici. Bu bilgi aynı zamanda bir kültür bilgisidir. Bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkürler.

9. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    Gerçektende akşamları köprü trafiğinde falan rastlıyorum, acı acı ambulans sirenlerini duyarken içim burkuluyor. Kimsenin tınlamaması insanı sinir ediyor.
    Ambulansların en azından metrobüs güzergahı üzerinde, metrobüs yolundan gidebilmeleri mümkün olmalı.

10. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Bence de güzel bir öneri hem en azından ambulanslar hastaya rahat ulaşır ya da hastahaneye ulaşır.

11. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Amin ,hele ki trafikte:(