sıyırma

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba.daha önce konu açtım ama o konudaki adımları yaptıktan sonra pek bi değişiklik olmadı.

sorunumu söyliyeyim hemen.
dişliler sağlam görünüyor ama pedala fazla yüklenince zincir sıyırıyor boşa dönüyor.bu durumdan nasıl kurtulabilirim.arka attırıcıdaki vidalarla oynasam düzelme ihtimali varmıdır.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arka aktaricinin vidalari ile oynamaniz bir isinize yaramaz, vidalar öyle gelisi güzel oynamayla ayar düzeltmez. O vidalarla oynamaniz icin önce vidalarin ne ise yaradigini ve aktarici ayarinin nasil yapildigini bilmeniz gerekiyor.
Tabiki bu dediklerimi biliyorsaniz yapabilirsiniz ama bu tür bozukluklar sadece ayardan degil bir kac sey den olabilir. Mesela zinciriniz asinmis olabilir, ruble dislileri bozulmus olabilir ve yüklenince siyiriyor olabilir, freehub bozulmus olabilir bu tür bozukluklari görmeden denemeden bir bilgi vermek dogru degildir. Nedeni de mesela hic o bozuklukla alakasi olmayan bir seyle oynarsiniz ve daha cok magdur olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iyide bisikleti alalı 1 sene oldu oda sadece yazın az kullanıldı :S

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
aynı sorun bendede var yalnız bende sadece ön aktarıcı en küçük dişlide arka rublede 5 te olduğu zaman yapıyor bazen uzun zaman olmuyor bazen sürekli oluyor çözemedim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aynen benimkide öyle değişiyor.ama ön 3 te arka 8 de oldumu garanti sıyırıyor.dişliye baktım bişe göremedim.zincire bakmadım ama ona da haftasonu bakıcam.

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
aklıma birşey geliyor ama umarım öyle değildir. arka dişliden zincir sıyırmıyorda belkide arka göbek kaçırıyordur. yani arka dişli ile zincir dönmesine rağmen teker dönmüyordur. bunu kontrol edebilir misin?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ahmet koz
Ben sadece olabilecek hatalari yazdim, tabiki bu sadece ufak bir ayar bozuklugundan da olabilir. Bisikletin yeni olmasi bir sey ifade etmez tabiki az kullanilmis bir bisiklet de asinma da kolay kolay olmaz ama free hub bozulmasi yada arka aktaricinin yamuk olmasi yeni bir bisikletde de olabilir. Zincirin uzunlugu da önemli bir nokta.

Gine de dedigim gibi görmeden, denemeden bir sey demek dogru degildir. Insallah hatayi en kisa zamanda bulur ve bisikletinizle keyfli keyfli turlar yaparsiniz. Yakininizda olsam yaniniza gelir ve yardimci olmaya calisirdim. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zincir sıyırma sorunu arka değiştirici veya zincir ile alâkalıdır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletle 2 kere takla attim belki o zaman bise olmuş olabilir.

Pedala dokundugumda hemen hissedebiliyorum boşluk olmadığını yani dönüyor tekerler.bu arada yardım etmeye çalışan herkese tesekkur ederim

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Bende de aynı sorun var fakat ben ayakta sürdüğüm zaman oluyor. Ön dişli 1'de arka tarafta 3-4-5'lerde olduğu zamanda oluyor dengemi kaybettiriyor kaza yapmadım Allah'tan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dün bende bayağı bir yokuş çıktım 7-8 km çıkmışımdır ,sonra eve dönüş yolunda zincir atmış gibi oldu baktığımda zincir atmamıştı ama ruble felan boşa dönüyordu,şuan sorun yok ama neden böyle olmuştur.