Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sıyırma

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ahmet koz tarafından paylaşıldı.

1. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    merhaba.daha önce konu açtım ama o konudaki adımları yaptıktan sonra pek bi değişiklik olmadı.

sorunumu söyliyeyim hemen.
    dişliler sağlam görünüyor ama pedala fazla yüklenince zincir sıyırıyor boşa dönüyor.bu durumdan nasıl kurtulabilirim.arka attırıcıdaki vidalarla oynasam düzelme ihtimali varmıdır.

nazmi bilmez bunu beğendi.
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arka aktaricinin vidalari ile oynamaniz bir isinize yaramaz, vidalar öyle gelisi güzel oynamayla ayar düzeltmez. O vidalarla oynamaniz icin önce vidalarin ne ise yaradigini ve aktarici ayarinin nasil yapildigini bilmeniz gerekiyor.
    Tabiki bu dediklerimi biliyorsaniz yapabilirsiniz ama bu tür bozukluklar sadece ayardan degil bir kac sey den olabilir. Mesela zinciriniz asinmis olabilir, ruble dislileri bozulmus olabilir ve yüklenince siyiriyor olabilir, freehub bozulmus olabilir bu tür bozukluklari görmeden denemeden bir bilgi vermek dogru degildir. Nedeni de mesela hic o bozuklukla alakasi olmayan bir seyle oynarsiniz ve daha cok magdur olabilirsiniz.

Birtan Kolburan bunu beğendi.
  3. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    iyide bisikleti alalı 1 sene oldu oda sadece yazın az kullanıldı :S

4. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    aynı sorun bendede var yalnız bende sadece ön aktarıcı en küçük dişlide arka rublede 5 te olduğu zaman yapıyor bazen uzun zaman olmuyor bazen sürekli oluyor çözemedim

5. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    aynen benimkide öyle değişiyor.ama ön 3 te arka 8 de oldumu garanti sıyırıyor.dişliye baktım bişe göremedim.zincire bakmadım ama ona da haftasonu bakıcam.

6. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    aklıma birşey geliyor ama umarım öyle değildir. arka dişliden zincir sıyırmıyorda belkide arka göbek kaçırıyordur. yani arka dişli ile zincir dönmesine rağmen teker dönmüyordur. bunu kontrol edebilir misin?

7. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben sadece olabilecek hatalari yazdim, tabiki bu sadece ufak bir ayar bozuklugundan da olabilir. Bisikletin yeni olmasi bir sey ifade etmez tabiki az kullanilmis bir bisiklet de asinma da kolay kolay olmaz ama free hub bozulmasi yada arka aktaricinin yamuk olmasi yeni bir bisikletde de olabilir. Zincirin uzunlugu da önemli bir nokta.

Gine de dedigim gibi görmeden, denemeden bir sey demek dogru degildir. Insallah hatayi en kisa zamanda bulur ve bisikletinizle keyfli keyfli turlar yaparsiniz. Yakininizda olsam yaniniza gelir ve yardimci olmaya calisirdim. :)

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Zincir sıyırma sorunu arka değiştirici veya zincir ile alâkalıdır.

9. ahmet koz

ahmet koz Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisikletle 2 kere takla attim belki o zaman bise olmuş olabilir.

Pedala dokundugumda hemen hissedebiliyorum boşluk olmadığını yani dönüyor tekerler.bu arada yardım etmeye çalışan herkese tesekkur ederim

10. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de aynı sorun var fakat ben ayakta sürdüğüm zaman oluyor. Ön dişli 1'de arka tarafta 3-4-5'lerde olduğu zamanda oluyor dengemi kaybettiriyor kaza yapmadım Allah'tan.

11. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dün bende bayağı bir yokuş çıktım 7-8 km çıkmışımdır ,sonra eve dönüş yolunda zincir atmış gibi oldu baktığımda zincir atmamıştı ama ruble felan boşa dönüyordu,şuan sorun yok ama neden böyle olmuştur.