Siyaseti BisikletForum'dan Uzak Tutalım..!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
Evet arkadaşlar uzun süredir güzel bir şekilde forumda takılıyorduk. Ama nedense seçim dönemine yaklaşınca Herkes parti il temsilcisi kesiliyor. Tüm arkadaşlar olarak lütfen siyaseti BisikletForum' dan uzak tutalım. Konuşanı da kınayalım. Herkes de bu konuda anlayışlı olsun. Aramızda kendini akıllı sanıp karşı tarafı bilinçlendirmek isteyen kişiler var. Yapmayın arkadaşlar emin olun sizin için doğru ne kadar doğruysa karşı taraf içinde aynı sebeplerden doğan doğruları var. Herkes bulunduğu bölgenin şartlarına göre, okuduklarına ve yaşadıklarına göre özgürce hakkını kullanmak istiyor. Ne kadar uğraşsanız da insanların kişisel fikirlerini değiştiremezsiniz. Çünkü onun için Türkçede alfabe A harfiyle başlar. Bu konular çok canımı sıkmaya başladı. Çoğu arkadaşımızın da öyledir. Hatta çok iyi arkadaşlıklarında bozulduğuna şahit oldum.

Lütfen bu açıklamayı okuyan herkesi siyaset konularında sessizliğe davet ediyorum. Değerli yönetici arkadaşlarımızda bu konularda duyarlı olursa sevinirim. Çünkü bir - iki konu veya mesaj silindikten sonra üyelerde daha dikkatli olacaktır.

Mis gibi bisiklet forumumuz var, Bisikletin akordundan tutun marka fiyatlandırmasına kadar binlerce konu var. Yönetici arkadaşlarımızda zor durumda kalmasın. Duyarlılığınız ve ciddiyetle okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese hayırlı, kazasız bol pedallamalar...

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Hay diline sağlık benimde çok rahatsız olduğum bir konu ortak paydamız bisiklet bunun dışındaki tartışmalar ve söylevlerin burada olmaması gerekir , arkadaşlar bu konuya dikkat eder inşallah :)

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Siyaset Felsefesi, (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link) gibi konular hakkındaki, bu kavramlar nedir, neden ihtiyaç vardır, bir hükümeti ne meşru kılar, devlet hangi özgürlükleri ve hakları neden korumalıdır, hangi biçimde kurumsallaşmalıdır, kanun nedir, vatandaşın devlete karşı yükümlülükleri nelerdir, bir hükümet yasal olarak neden ve nasıl görevden çekilmelidir gibi temel sorulara cevap arayan ve bu konuları (link) faydalanarak inceleyen sosyal bilim dalıdır.
bkz: (link)

Buradan yola çıkarsak her ne kadar hoşnut olmasam da kanımca kimse kimseye siyaseti forumdan uzak tutalım demesi anlamsızdır. ki aslında uzak tutalım demekte bir siyaset olabilir.. Bırakın insanlar istediğini söylesin.Siyaset ile ilgili başlığa girip okumaz ve yazmaz, yada okur yorum yapmazsanız siyasetten uzak durabilirsiniz. Beni de gören ChP zihniyetli AKP li görünen MHP li üye zaneder. zannetsinler sorun değil.

Tepki
69
Serdar a katılıyorum. Siyaset dediğiniz şey o kadar hayatla iç içe ki "bisiklet forumunda siyaset yapmayalım" demek;

Bir belediyenin yanlış uygulamasına değinmemektir. Nükleer için konuşmamaktır. Bunlar hep olacaktır. Bunun gibi kırk tane konu var forumda. Sil geriye ne kalır? Forum mantığı bu değil mi??

Özgür A.

Merida Speeder 200
Tepki
145
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Merida
en çok takıldığım 2 forum var. Birisi bisiklet diğeri telefon.
İkisi birden siyaset arenasına döndü son haftalarda. Lafa gelince hepimiz siyaset bilimi uzmanı kesiliyoz ancak yapabildiğimiz sadece karşı taraf partileri ezmek laf sokmak daha (doğrusu çabalamak). bu kadar siyaset meraklısı bir millet var mı acaba dünyada?
Karşındaki parti senin düşmanın değil rakibin sadece!
O kadar ayrıştık ki en son toplum olarak ortak neye sevindik? Bu düşmanlık bizi uçuruma sürükleyecek. Tez zamanda tekrar bir toplum millet olmak dileğiyle.
Azcık yazdım bende ama içime dökmek istiyordum.

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
o zaman forumda nükleer enerjiye evet demeyin akp li olursunuz hayır da demeyin chp li ve mhp li olursunuz. yada istanbul da bisiklet yolu yok demeyin akp yi kötülemiş olursunuz. bisiklet yolları çok güzel istanbulun da demeyin akp yi övmüş olursunuz.

Sonuç siyaset hayatın her yanında alenen söylenmese de illaki alet oluyoruz. ayrıca zaten forumda siyasi başlık açan yok neden eşşeğin aklına karpuz kabuğu getiriyorsunuz onuda anlamak mümkün değil.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Oylama yapılsın lütfen bu başlık hakkında. Anket açın lütfen. En sağlıklı çözüme böyle ulaşılır. Siyaset yapmayı isteyenlerin bildiği üzere en insancıl çözüm bu olacaktır.

Birde siyaseti uzak tutamayız tezine katılıyorum, fakat en azından burada olmasın arkadaşlar demekte bir kazanılmış haktır.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
siyaset yerinde güzeldir. ne bilim tv den izlerken anketleri görürken seçim araçların sesinden rahatsız olurken.
takım tutmak gibi bişey bu. ama daha ciddisi sanırım. ben takımın da taraftar değilim siyasetinde yanlısı değilim.
o yüzden hiç girmiyorum bu tür konulara. ben kendi halimde takılan biriyim.
ama dediğim gibi. her şey yerinde güzeldir. burada siyaset güzel olacağını sanmıyorum.
oldu olacak idda sonuçlarınıda konuşalım :D

Quemoy

Üye
Tepki
22
İsim
Hendrik Fichna
Bisiklet
Bisan
Yöneticisi ve kurucusu olduğum otomobil forumunda, 10 seneye yakın izin vermedik siyasete. Ama üyeler konu aralarında çaktırmadan konuşuyorlardı. Madem önüne geçemiyoruz, dedik o zaman konuşmak isteyen kişilere siyaset ile alakalı olan bölümde özel bir bölüm verelim isteyen konuşsun. istemeyen de görmesin dedik. Bu şekilde bir uygulamaya geçtik. Tabii hır gür çıkarsa uyarımızı veriyoruz :D

En doğrusu konuşulmasın, en azından facebook veya twitter gibi sosyal platformlar var oradan konuşur isteyen :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Yılmazer

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Zaten,okuması eğlenceli olsa da,bu tarz tartışmalar ile fikrini değiştirene hiç şahit oldunuz mu?

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Siyaset konuşmak iyidir, geliştiricidir. En kötü ihtimalle birbirimize savunduğumuz düşünceleri aktarmış oluruz. Asıl insanlar konuşmayı bırakırsa durum kötü

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@ozan CanselBuna fikir masturbasyonu da diyebiliriz. Psikolojik olarak iyidir,kişiyi rahatlatır.Ancak,sosyolojik olarak sonuçları pek pozitif olmuyor.
Şahsi görüşüm;isteyen istediğini söylesin.

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Yani kısaca biz millet olarak neyi başardık ki (Belli bir dönemden bugüne kadar.) adam gibi tartışmayı başarabilelim...

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Ozan Cansel ki zaten işin arka planında hedeflenen de bu, insanlar farkında olmasa da.
Bu tür söylemlerden rahatsız olunmasının temelinde kişinin kendi savunduğu fikirlere muhalefet edilmesinden hoşlanmaması duygusu var çoğu zaman. Yoksa rahatsız olmak için mi girip siyasetle ilgili bir topiği takip ediyorsun. Etme o zaman, girme. Forumda insanların, yürütmenin başarılı bulduğu ya da eleştirdiği yönleri hakkında zaman zaman konuşması, başlık açması çok da sık görülen birşey değil ayrıca. Hele ki bu forumda, dünya kadar başlık var, bisiklet hakkında açılmış yüzlerce konu var. Bunları bitirdik hepsine hakimiz, bir yenilik olmuyor da fikirsel temelde açılan bir başlık mı eleştiri konusu oluyor.
Umarım önyargılı hareket edilip muhalif bu zaten gibi bir yargıya varılmaz. Belki muhaliflere muhalifim kim bilecek :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Parti taraftarlığını uzak tutma ve şu iyidir bu kötüdür diye tartışma ekseninde katılıyorum. Ancak bu siyasi bir konunun konuşulmayacağı anlamına gelmiyor.
X partisi iyidir Y partisi kötüdür şeklinde konuşmalar beraberinde tartışma getirecektir bu yüzden doğru değil ve olmamalı ancak gerçekleşen olayların konuşulmasının kimseye zararı olmamalı. Yani "yaşasın X partisi" olmamalı ama "yapılan değişiklikle kanun şu şekilde değişecek" olabilir.
Başka şekilde ifade etmek gerekirse fikir beyan etmektense olanı yazmak yanlış değil. Aksine benim burada daha çok vakit geçirmemi sağlıyor. Burada bir off topic kısmı var ve bu konular da tam olarak oraya uyuyor. Ülkede neler oluyor bilmek kötü mü yani?
Ben de her hafta defalarca açılan aynı konuları görmekten sıkılıyorum. Bunlar hiç değilse değişik bir soluk getiriyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet-E
Düşünceni yanlış buldum, kendi adıma forumda kendimi tatmin etmek için değil de insanların göremediklerini düşündüğüm şeyleri göstermek için birşeyler söylüyorum. Yanlış konuşuyurum veya doğru konuşuyorum. Benim yanlışlarım gerçekten yanlış ya da tam tersine doğru veya zannettiğim, zannettiğiniz kadar yanlış veya doğru değiller. Birşeyi tam olarak bilmenin, birşeyin birşey olduğundan emin olmanın yolu yok, ama bilmeye veya birşeyleri tarif etmeye yaklaşmanın yöntemi konuşmaktır zannımca

@Yusuf Z. Şipal

Sebeplerini bilemem, ama insanların fikirlerini söylemesini hangi konu olursa olsun, desteklerim. x , y ,z , t partilerini destekleyenler, desteklesin abi, söylesin. Ne var bunda ? Ben nükleer santral konusuna tırnak içinde "siyasi" şeyler yazdım. Yazcam tabi, bu benim düşüncem ? Napıyım yani ? E ben bunu burda söylemicem ? Eylemde söylemicem ? x , y , z , t yerinde söylemicem nerde söylücem ? Meclis ? Farklı düşünce sayısını max. ~550'yle sınırlamak, insanı basitleştirmek olur. Çok basit bir işleyiş var bence, insanı ne kadar kısıtlarsan o kadar kışkırtırsın. İnsanları özgür bırakırsan, akarlar, yollarını da bulurlar.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@ozan CanselSanırım yanlış anlaşıldım.Yapılan yanlıştır demiyorum.Sonuç beklediğiniz gibi olmayabilir,hayal kırıklığı olmasın diye belirttim.Yoksa şahsi fikrimi yazmıştım;isteyen istediğini konuşsun.Maalesef daha, medeni tartışma,fikir alışverişi,beyin fırtınası,empati yapabilme vb.konularda yeterli olgunluğa sahip değiliz.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.