Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sivil Polis? tarafından trafikte tartaklanma

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Barış ERGÜN tarafından paylaşıldı.

1. Barış ERGÜN

Barış ERGÜN Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Evet buda oldu arkadaşlar. 3 aydır işyerime mutlu mutlu bisikletimle gidiyordum.. DTMnin arkasında 40.987608,28.83602 koordinatlarında polis olduğunu iddia eden bir vatandaş tarafından tartaklandım. Yarın biraz daha değiştirerek Başvacılığa vereceğim ifademi aşağıya yazıyorum. Bu konuyu ve beraber neler yapabilecğimizi tartışırız diye umuyorum...

Neyseki vücudumda ciddi bir darp izi oluşturamadı :) Yine de hastaneden rapor aldım. Kaskıma çok sert 5 darbe dışında diğer darbeleri ellerimle ayaklarımla kovuşturdum... Neyse esas hikaye aşağıda detayları buradan konuşuruz.

İyi geceler.

2. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Egolu insanlar.

İyi olmanız güzel,gelişmeleri merakla bekliyorum.

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bu zihniyetteki insanlara da Allah akıl fikir versin...

4. Yağız Yılmaz

Yağız Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Barış bey geçmiş olsun, lütfen gelişmeleri bizlerle paylaşın. Memur arkadaşlar, bilgi sahibi arkadaşlar da lütfen bu platformdan bizlere yol göstersin bu gibi durumlarda neler yapabileceğimizle ilgili.

enes savaş bunu beğendi.
  5. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum geçmiş olsun, yaralanmadan belki de daha çok haksızlığa uğramak dokunuyor insana,
    inşallah yapıklarının bedelini ödesinler..

enes savaş bunu beğendi.
  6. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun, ben o varlıkların polis olabileceğine pek ihtimal vermiyorum, yani olsalar bile "polis" değiller ;)
    Sakin, ön yargısız, vicdanlı, merhametli vs. vs. olacaksın ki gerçekten polis olasın. O sınavlara girip başarıyla - torpille geçmekle "polis" olunmuyor.
    Hakkınızı köküne kadar savunun, ne kadar özür dilerse dilesinler - tehdit etsinler geri adım atmayın, tehdit olursa bunları kayda geçirin ve tekrar savcılığa başvurup ayrı bir dava açın, peşini asla bırakmayın. Tekrar geçmiş olsun...

7. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    2. Kismi silin bence savcilar pek haz etmez oyle seylerden babadan biliyorum

Soner Közen bunu beğendi.
  8. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Barış bey çok geçmiş olsun hakkınızı aramaya devam etmek en etkilisi olacaktır.Bu devirde sivil bir kişi önüne geleni darp edecekse vay halimize yakında sokakta yürüyemeye bile korkar oluruz. :mad:

9. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benim karşıma çıkmalarını çok istiyorum ayı öldüren gazı tam ağızlarına layık onları bekliyor:evil:

Enes Gürel bunu beğendi.
  10. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İşte tamda bü yüzden vucut geliştirme yapılmalı + dövüş sanatları öğrenilmeli bu ülkede . haklıysan asla susmayacaksın vurdun mu son damlasına kadar hakkını söküp almak için vuracaksın böyle kansızlara.

11. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Valla ümüğünü sıkarım öyle polisin ben. Bir polis çocuğu olmama rağmen böyle egolu eşşekleri bu mesleğe aldıkları için hiç sevmiyorum polisleri. Siz sabırlı davranmışsınız, sakın olayın arkasını bırakmayın. Dayımın dükkanına girip artistlik yapan polisi Cizre'ye kadar göndertmiştik. Davanızdan vazgeçmediğiniz sürece canına okurlar onların...

BFOkuru ve Enes Gürel bunu beğendi.
  12. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben de 2.kısmın silinmesinden yanayım gerek yok bu yoruma,siz başvuruda bulunuyorsunuz olayı anlatın sadece. plakayı almanız en yerinde hareket olmuş unutulabiliyor böyle anlarda.soruşturmada ordan başlar zaten.polisse zaten çıkar değilse de aracın sahibi bulunur.darp raporunuzla da kuvvetlendirmişsiniz ifadenizi.Bundan sonrası savcıda .şahsi kanaatim iddianeme hazırlar soruşturulur ama ya ceza almazlar yada çok az alırlar.ben böyle durumlarda karşı tarafın korkmasını ve gerilmesini bile yeterli görüyorum.çok geçmiş olsun üzücü gerçekten inşallah en kısa zamanda nihayete erer.

13. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Karakola ifade verilirken net ve kesin konuşmak gerekiyor. Tam olarak emin değilim gibi kelimeleri bence süzgeçten geçirin. Geçmiş olsun gerçekten ülke ülkelikten çıktı insanlarımızdan oldukça soğudum. Her söz her olay yalan dolan dolu. Davanız 5 yıl sürsede peşine düşün. Siz peşine düşmedikçe olayların üstü kapanacak ve bu sadece sizin başınıza gelmekle kalmayacaktır. İnsanın öfkesi bir süre sonra diniyor fakat suçsuz olduğunuz kesinse bundan ötesi olamaz.

Seneler evvel bir haber okumuştum Yabancı bir ülkede hangi ülke olduğunu bilmiyorum, Kadının biri bir firmanın ürettiği ipi alarak kendisini asmaya kalkışıyor. Kendini astığında ip kopuyor ve o firmayı dava ediyor. Sonuç ise kadın davayı kazanıyor tazminat alıyor. Alakasız bir örnek oldu fakat insanlar neler peşinde koşup neleri kazanıyor. Ne lursa olsun vazgeçmemeniz dileğiyle.

atta bunu beğendi.
  14. Barış ERGÜN

Barış ERGÜN Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Valla 2. kısmı avukat arkadaşım ekledi :) Savcılar avukatlarıda sevmiyordur :) Arkadaşlar bisiklet üzerinde böyle bir kavgaya yakalanmak gerçekten çok farklı bir şeymiş. Yani siz siz olun biri üzerinize geliyorsa bisikletinize kıyın ve bir kenara atın . Diğer türlü karşı taraf direk sizi yere yapıştırıyor ve bir müdahale yapamıyorsunuz. Gerçi iyiki yere düşüp kendimi korumuşum bir yandanda. Düşünsene adamı ben tartaklamaya başlasam manyak bu sefer silahı çıkartıp daha da üzücü şeyler yaşanmasına sebep olabilirdi . Senelerin verdiği tecrübe ile sakin kalmaya çalıştım, bence doğruda yaptım.

Bundan sonra başkalarınada aynı rahatlıkla saldıramaması için uğraşıcağım bu insanlıktan nasibini almamış zat ile. Benim gün sonunda kafama takılan bir şey yok gidip rahat rahat uyurum birazdan, bu konuları kafaya takmamayı öğrendim.

Uzak doğu sporları konusuna katılıyorum. Bir fight club kurup acaba bisikletli savunma sporlarımı öğrensek :) Dediğim gibi bisiklet ile yakalanmak çok farklıymış. Yani bisikletimide seviyorum herif üzerime gelirken kıyamadım bırakamadım :) Siz siz olun üzerine biri geliyorsa bisikletden kurtulun! Sonra bacağınız bisikletin altında kalıyor sıkışıyorsunuz!

Ayı gazı ne ya bu arada gerçekten böyle bir kavram var mı yoksa dalgasına mı?

Max Torque bunu beğendi.
  15. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İlkokul mezunlarını polis yaparlarsa olacağı budur.

Dövüş öğrenecek iseniz Kraw Maga tavsiye ederim. Hızlı ve kuşak derdi yok. Belli bir savunma olayını öğretiyor. Ajanlar ve güvenlik görevlilerin öğrendi dövüş sanatı.

16. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Yıl artık 1975 değil, hangi devirde kaldınız? Emniyet teşkilatında yüksek okul mezunu olmayan polis yok. Yine de eşeklik de baki kalmıyor. Gökhan bey gibi ben de polis çocuğuyum. Kesinlikle hakkınızı arayın.

yalnız benden bir iki tavsiye:
    - Arabaların kaportasına vurarak dikkat çekmeyin, gereksiz sinirlenmeye neden olursunuz. Bu hareketi ancak ve ancak hareket halinde sıkıştıran arabaya yapın. Duran aracın camına yanaşıp parmağınız ile tıklatın.
    - En önemlisi mutlaka kıytırıktan da olsa bir kask kamerası takın. Şu an yazdığınızı, özellikle de yolda sıkıştırma anını ispatlayacak hiçbir deliliniz yok. Doktor raporu aldım diyorsunuz ama başka olaya karışmadığınızı ispatlayabilecek misiniz?

Son olarak şunu da yazmadan edemeyeceğim:
    Yakinen bildiğim bu teşkilat içinde uykusundan, sosyal hayatından, evinden fedakarlık ederek çalışan dürüst çok insan var. Ve eskilerin tabiri ile "KÖTÜ ÖRNEK GENELE ŞUMÜL EDİLMEZ"

MehmetAliB., Adem Kaya ve atta bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ocak 2014
  17. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    aa çok şaşırdım ben ya. bizim polisimiz hiç öyle şeyler yapacak polis değil ki (!)

18. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bakın herhangi bir medeni ülkeye, hiç öyle davranan polis görebilir misiniz? Eğer bu ülkede yetki suistimalleri hakkıyla takip ediliyor ve cezalandırılıyor olsaydı, o polisler o şekilde davranamazlardı zaten.

Üzgünüm ama şikayetinizin hasır altı edilmeye (en azından yumuşatılmaya) *çalışılacağından* korkarım. Sıkı takip edin bence.

19. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Medeni ülkelerde de var suistimaller.
    "police harrassment" yazın ingiltere, amerika vs bir sürü çıkar.

Buyurun, yer: Amerika; bayan polis memuru iki bayanın üstünü uluorta bir yerde ve erkeklerin arasında nasıl arıyor:

Yani suistimal insana has ve insanın olduğu her yerde var.

Mhmt_EMR, atta ve Tahir Keskin bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  20. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Geçmiş olsun dostum. Konuyu takipteyim, eğer gerçekten bu kişiler polis ise size yapılan bu davranışa zaten diyecek söz yok.

Umarım, aracın plakasını alabilmeyi başarmıssınızdır.

Geçmiş olsun :(