Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sivas'tan herkese selamlar

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Ahmettpolatt tarafından paylaşıldı.

1. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar henüz bisiklet seçimi yapamamış biri olarak aranıza yeni katılmaktayım. Gayet seviyeli muhabbetlerinizi inceliyorum dünden itibaren ve bu forumla tanışmakta geç kalmışım diyorum :) Şehirde pek göremesemde aktif olarak turlar düzenleyen veya katılan arkadaşlar varsa bilgi vermelerini rica ediyorum görüşmek üzereeee

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tuncer Bayık bunu beğendi.
  2. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşgeldin Ahmetcim. Tur derken ne seviye ve mesafeyi düşünüyorsun ? Sivas'ta rahatlıkla birçok ekip bulabileceğini düşünüyorum. Ben de tur yapıyorum ama ferdii. Çarşı içinde olmadığımdan hem de yaş itibariyle onların hızına yetişemiyeceğimden :D tek takılıyorum şimdilik. Ama ben de kendim yazın hafta sonları fırsat buldukça ve bir haftalık filan da Sivas dışı uzun turlara gidiyorum. Çalışanız sonuçta izin almak biraz sorun. Geçen yaz Şarkışla'nın bir baraj göleti var, oraya bir arkadaşla gittik. Bir geçe çadır kamp yaptık ertesi gün döndük. Yine çadırsız sıcak çermiğe git gel yaptıydık. Bir de yine forumdan başka bir arkadaşla anlaşıp buluşup doğu karadeniz turu yaptık bir haftalık. Hafta sonları turlarım 50 km ile 250 km arası olabilir. Haftalık tur ise 500-800 km arası olabilir. İşte böyle. Bir de frekans meselesi. Beni yavaş demezsen bir de kafalar uyuşursa düşeriz yollara :in: Bu yaz Gürün planlarım arasında mesela. Ondan önce daha kısa 20-40 km lik alıştırma turları. Haftalık tura da ya Rize-Kaçkar-Ayder yaylaları veya Ege turu düşünüyorum.
    En son sana söyleyeceğim şu; en önemlisi frekansı yakalamak. Bu bir spor ve eğlenceli bir spordur. Paylaşımlı bir spordur. Birlikte yola çıktığın kişilerle zamanı paylaşırsın, yiyeceğini paylaşırsın, yolları paylaşırsın. Ve arkadaşını en iyi de yolda tanırsın. O yüzden Kafan kiminle uyuşursa onunla/onlarla yolları paylaş. İstediğin zaman benimle de kısa turları paylaşarak ileriye dönük ekibinde yer alıp almayacağıma karar verebilirsin. ( Aman Allahım nasihat veriyorum :eek:ha:, yaşlanıyorum galiba :agla: ) Herşey gönlünce olsun.

Ahmettpolatt bunu beğendi.
  3. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

İlgilenip zaman ayırıp yorum attığınız için çok teşekkür ederim öncelikle.bende şuan tek takılmaktayım :) fırsat olursa elbette tanışmak isterim görüşmek üzere kendinize iyi bakın ;)

4. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklete ne tür yollarda binmeyi düşünüyorsun ?

5. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

Uzun yol tecrübem yok hiç şuan fırsat olursa denemek istiyorum. Şimdilik şehir içi maalesef :)

6. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet seçimin senin bisikletten nasıl haz alabileceğine bağlı. Cross arazide zorlukları yenmek ve maceradan mı hoşlanacaksın, yoksa düz yolda hız yapmak ve yol katetmek mi hoşuna gidecek.Yoksa ben zora gelemem,çok binmem, arada bir şehirde turlarım mı diye düşünürsün. Bisiklet seçimin bunlara bağlı. MTB mi, yol mu seveceksin binip kullanmadan da anlayamazsın aslında. İkisinin arası olan hibrit de denen şehir bisikletleri başlangıç seviyesi olarak ilk tercihin olabilir. Başlangıç seviyesi bir MTB de olabilir tabi ilk bisikletin.

7. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iki sivaslının arasına gireyim, Ahmet tam olarak ne aradığını biliyor musun?

Yol bisikleti ( yarış- hızlı- hafif- az narin)
    Dağ ( extreme-heyecan-dayanıklı-ağır- yavay hareket)
    Şehir-tur ( ikisi karışımı)

Ahmettpolatt bunu beğendi.
  8. Ahmettpolatt

Ahmettpolatt Yeni Üye

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için carraro big 929 aldım

9. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mükemmel hız tebrikler, ben çok uzun süre düşünmüştüm :)

10. M Manus

M Manus Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hayırlı olsun o halde

11. anıl budak

anıl budak Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sivasta biz 4-5 kişi sürüyoruz genelde , benim şu an jantım kırıldıgı ıcın cıkamıyorum ama dıger 2 arkadas suruyor. 29' jant bulmak zor

12. ozersin85

ozersin85 Yeni Üye

Adı:
    Ersin
    Bisiklet:
    Carraro
    Gemerek civarından araniza katılıyorum.grup için iletişime geçelim.

13. ihsankılıçkaya

ihsankılıçkaya Üye

Adı:
    İhsan KILIÇKAYA
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu gün (30.10.2016) Sivas Şarkışla semalarında gezen 2 adet velespitçi tespit edilmiş olup haberim olmadan gezenler kimse hemen kendini açık etsin. Yoksa çok pis sollarım sizi ona göre.

Cem cm bunu beğendi.