Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siteye katilanlar acik isimleri ile katilsalar daha iyi olmaz mi??

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Timukan Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaslar Merhaba,

Biz bir bisiklet camiasiyiz.Zaman zaman yollarda veya farkli yerlerde karsilasiyoruz .Birbirimizi tanimamiz cok guzel ama sadece nick le katilanlari taniyamiyoruz. Resimler de cogu zaman karanlik ve cok uzak veya kask gozluk taninmaz halde.

Ben diyorum ki NICK leriniz yine olsun ama Acik isimleriniz de olsun ki yurt genelinde bisikletciler birbirlerini tanisin.Ne dersiniz ???:)

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Konu ilgili alana taşınmıştır.

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
  4. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    timukan hanım bende sizinle aynı görüşteyim.

Timukan Karaca ve Eren AYDIN bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aynı fikirde olduğum için ben de değiştirmiştim kullanıcı adımı.

Bir aralar avatara kendi resmimizi koysak, ordan tanımak daha kolay olur dendi forumda. Tabi koyan oldu koymayan oldu, kişisel seçimdir. Başta kendi resmimi koymuştum ama sonradan bisikletimi koymayı daha uygun gördüm o konu için. Kişiden çok bisiklet daha çok akılda kalıyor gibi geliyor bana.

GiciK eRay ADALI ve Timukan Karaca bunu beğendi.
  6. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    valla siteye üye olduğumdan beri aynı:D sadeliği seviyorum:D

Timukan Karaca bunu beğendi.
  7. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Merhaba Hakan Bey,

Konuyu nereye koyacagimi bilmedigimden o kisimda da , bir yer bulamadiginiz konulari buraya yazabilirsiniz diye okuyunca oraya yazdim. Siteyi kullanmasini yeni yeni ogreniyorum.Tesekkurler.:)

SedatT ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  8. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Merhaba Serden Bey,
    Kendi yazdiklarimizin altina imzamizi koyabilmeliyiz ve yuzumuzu de tanitmaliyiz ve bir de elimizden geldigince duzgun yazilar yazmaliyiz. Son zamanlarda dikkat ettigim bir konu nedense sesli harfler kullanilmamaya baslandi.Neden acaba yoksa bu da bir moda mi ??
    Bu yazdigim tabi ki sizinle ilgili degil genel olarak dertlesiyorum.

Evet burasi bir bisiklet sitesi ama biz sizi bisikletinizle butunlesmis sekilde gorursek dah iyi hatirlariz gibime geliyor.:)

Doruk Atay ve Serden Us bunu beğendi.
  9. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Çok güzel bir yere değinmişsiniz, Timukan hanım. :)

Bende seneler önce, siteye üye olduğumda, nick ile üye olmuştum. O zamanlar sanıyordum ki, isim ve soyisim ile, bu tip internetteki sitelere giriş yapılmaz. :eek:

Ama sonradan baktım ki, burası hakikaten, herkesin birbirini, abi, kardeş gibi tanıyan ve seven bir yer. İlk fırsatta gerçek ismimi aldım.;)

Ondan sonra da, gittiğim her değişik şehirlerde, herkes tarafından anında tanındım ve gerçek isimleri forumda olan çoğu kişiyi de, gördüğümde hatırlayıp tanıdım.
    Nick ile giren kişilerle tanışmamda ise, mutlaka o kişiyi hatırlıyabilmek için forumda ki nick ini sordum, o zaman tanıdım kişiyi.

Gerçek ismimiz olduğunda, hakikaten çok büyük kolaylık oluyor.

Ama tabi forumda, nick kullanmakta serbest olduğu için, nick kullanan arkadaşlarımıza da, kesinlikle kızamayız, onların tercihidir, saygı duyarım, kendi adıma. :)

Sevgi ve selamlarımla.

10. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Elbette ki Ender bey, herkes istedigi gibi katilabilir ama sizin de bahsetiginiz gibi isimler hafizalarda kaliyor, yuzlede ayni sekilde. Hic olmazsa yazilan yazilarin altina isim yazilirsa bizler yine o kisileri taniyabiliriz.

Cunku biz bu sitede gizli bir sey yapmiyoruz. Resmimizi de adimizi da yazabiliriz.Kisilerle bilerek yazismak cok daha gercekci oluyor.yuz yuze gelmesek bile taniyor duygusunu tasiyoruz.Selamlar.

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Birde şöyle bişey var. Bazı kullanıcılar nickleriyle özdeşmiş durumda. mesela ben gurkankas nickini forumda kullanmaya başladım. sonra arkadaşlarım gurkankas demeye başladı. kısaca Gürkan demektense Gurkankas diyorlar. Yani insanlar nicke alışınca normal isim kullanmaya başlayınca bu kim diyebiliyor.

Yani bir sporcunun yada bir firmanın ismini nick yerine kullananlar pek akılda kalmıyor. Onun yerine kendi isimlerini kullanmaları diğer kullanıcıların onları tanımasını kolaylaştırır. Ama mesela forumda ujur , sinto , oski , gurkankas(ben :D) gibi kullanıcılar kendilerinin ürettikleri isimleri kullanınca açıkçası daha bi akılda kalıyor.

Timukan Karaca ve Serden Us bunu beğendi.
  12. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    insanın adını saklaması özellikle ikinci el bölümünde güvensizlige neden oluyor. Ama kimisi de dendigi gibi soyadından cok lakabıyla bilinir; en iyi ikisini birleştirebilmektir (bkz. GiciK eRay ADALI) ya da soyadını paylaşmasa bile adını imzasında paylaşabilmelidir.

Bir de bu tarz durumların konusu acılmısken Konum kısmına "ev, allahın unuttugu yer, bu dünya benim memleket" gibi yazanlar oluyor. ozellikle son soyledigimi ben de seviyor benimsiyorum ama burada amaç aynı şehirdeki kişilerin birbiri ile tanışmasını kolaylaştırabilmektir. Sorulan memleket degil konum diye gecmektedir bu yüzden de yoksa hepimizin memleket bu dünya.

hemserim memleket nire ?
    bu dünya benim memleket,
    hayır anlamadın
    hemserim memleket nire?

dedim ya yahu, bu dünya benim memleket

Timukan Karaca ve Serden Us bunu beğendi.
  13. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Evet Eray gercekten dogru yazmissin. Konum kisminda yasadigi sehiri yazan arkadaslar birbirleriyle tanisip ,aktiviteler duzenleyebilirler. Turlar duzenledigimizde gidecegimiz bolgelerde ki arkadaslarla yazisip bolgeleri hakkinda bilgiler alabiliriz. Gerektigi zaman kisisel bilgilerimizi de guncellemeliyiz.:)

Tabiki kisiler ozdeslesmis nicklerini kullansinlar ama biz onlarin isimlerinide bilelim.

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende bu fikre sıcak bakmaya başladım
    kudu
    yerine kudret kurtcebe

:in: :in:

15. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Türkiye deki tüm forumlar arasında gerçek isim kullanım oranı en yüksek forumlardan birisidir "bisikletforum"

Özellikle insanların birbirlerine karşı güvenleri son yıllarda gitgide azalır ve elektronik ortamlar insani ilişkileri kopartırken, bir elektronik ortama bu düzeyde güven hissedilmesi ve bu seviyede dostluklar kurulması ender rastlanan bir durum.

"Vivabisikletforum"

Lance'in "viva le tour" deyişinden esinlenerek...

16. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Ne kadar guzel bir sey Soner bey, guven icinde ve kisileri taniyarak yazismak.
    Hic bir zaman bir seylerin arkasina saklanmadan acik,net ve duzgun bir ifade ile dostluklar kurmak ,fikir alis verisinde bulunmak, bilgi almak ve vermek.

Bisiklet Forumu ayricalikli bir yere oturtur.Herkese sevgiler.

17. S. YILDIRIM

S. YILDIRIM Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence bir de yaş oranı herkesde açık olmalı ki ilk ithamlar ona göre olsun.

18. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Tesekkurler Kudret Bey ( Kudu ).:)

19. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:

Evet S.Yildirim Bey, kisilerin tam olarak taninmalari acisindan yas da yazilmali. Yer degisikliklerinde kisisel sayfalarini guncellemeleri de gerekli diye dusuncemin arkasindayim.:)

20. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    isim ile kayıt olmak en güzeli.hem bisiklet camiasında yakın arkadaşlıklar olur,hemde kolay hatırlanırız.örneğin ingilizce film,şarkı isimlerini nick yapanlar var.kolay hatırlanmak için isim şart.yazılan yorumlar önemli,türkçe'yi düzgün kullanmak.boş yere post çoğaltmakta hiç sevmediğim bir şeydir.her konuya günümüz dili,tşk,gzlmş,hmm. sırf mesaj çok görünsün,rütbe geçelim derken banlanmışsınız.var böyle arkadaşlarım.iyi pedallar.