siteme isim

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
slm arkadaşlar website hazırladım kendime ama isimde karar veremedim fikirlerinizi bekliyorum
sitenin içeriği bisiklet ve teknolojı ile ilgili olacak

Scudo

Bur@k

Üye
Tepki
29
Bence sitenin içerigi ne ile ilgili ise ona göre isim koyman daha iyi olacaktır..

yvzbikes

Daimi Üye
Tepki
92
Web Sİtesİ Ne İÇerİklİ AÇiklarsan Yardimci Olmaya ÇaliŞiriz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet...İçerik ve yaplaşıma açık olup olmayacağı önemli...Ona göre fikir beyan edelim.:)

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
iki içerikte (bisiklet, teknoloji) birbirinden uzak bence (tabi bisiklettede teknolojik gelişmeler, olaylar olmakta fakat bunu bir isim altında bulundurmak pek güzel durmaz). bunun gibi içeriği tek bir konuya dayalı olmayan site isimlerine anlamsız kelimeler kullanabilirsin. ama bazen site ismi bulmak siteyi yapmaktan zor olabiliyor. bence 5 ya da 6 harfi geçmeyecek, hecelemesi kolay akılda kalacak bir isim seçmelisin. (bu bir marka stratejisidir). ben mesela tasarım firması için H477.com ismini uydurdum. bu ismi duyan bir daha unutmuyor ne siteyi, ne ismi. ilk seferler garip / değişik gelebilir fakat belli bir zaman sonra herhangi bir kelime StarBucks kadar doğal geliyor :) (pohahah ne kadar garip bir kelime PEPSI :D)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
uzantısı ne olacak sitenin ? com , ws , net ?

bisiklet ve teknoloji .. Hımm

bistek , bisikletmania , bike-tech , techbike , tech2bike , ahmtb hiç düşünmeden aklıma bunnar geldi :) içerik söle satış falan yapıcakmısın ne üzerine olacak , forum vs ?

benim zamanında açtığım cogunuda kullanmadığım için kapattığım sitelerden bir iki örek sana

omeronaral.150m , onaral.150m , hiphopcars.150m , anormal.150m , incirlikshop.150m , bi ara forum açmıstım (link) diye :) sonra techme.150m aklıma bunlar geliyor ..

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Erkedönergeci.com falan olsun. Hem teknolojik bir gelişme, hem dönüyor teker gibi...

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
özgür arkadaşımızın söylediği bikelogy ismi boştaymış hoşumada gitti buyrun siteme
(link)

• Beğen
Tepkiler: Özgür!

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) olabilir domaini kontrol ettim alınmamış. Arkadaşlar yukarıdaki domainler bir kısmı müsait değildi. Domaini aşagıdaki türkçe (link) adresinden alınıp alınmadığını kontrol edebilirsiniz.

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@cyclist_43

yalnız yanlıs yazmıssınız :)
(link)
olucak