Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sispansiyon kilit problemi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Çetin Güzel tarafından paylaşıldı.

1. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar, benim carraro 420'nin amortisörün kilidi bozuldu. Bisikletçiye götürdüğümde buna hiç birşey yapılamaz dedi. Komple amortisörü değiştirmem gerektiğini söyledi ama ben buna pek inanamadım. Bu kilidi düzeltmenin bir yolu var mı?...

2. yücel mertbilek

yücel mertbilek Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kilitleme yapmıyormu kilitlimi kaldı yoksa açıkmı kaldı hiç kurcaladın mı. bunları bilirsem daha fazla yardımcı olabilirim yardımcı olabilirim genelde yağ bitmesinden dolayı kilidi Çalışmaz ama farklı nedenlerdende çalışmaz genel olarak söylüyorum amortisörlerin kilitlemesi pmpadaki ufak bir deliği kapatıp açma ile olur delik kapanınca yağ tahliyesi çalışmaz ve kilitli dediğimiz açık pozisyonda kalır delik açılıncaca yağ yukarı aşağı tahliye olarak amartisörün çalışması sağlanır işte burada senin sorunun bu delik ten veya anahtardan veya yağbitmesinden kaynaklanır. yani anlayacağın tamiri mümkün hiç merak etme. bir şekilde tamir olur yaptıramassan gönder tamir edeyim

3. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Amortisörde sıkıntı yok çalışıyor ama sadece kilitlemesinde sorun var, amortisör açık şekilde çalışıyor. Ayar kısmından sertleştirdim ama düz yolda giderken çok enerjimi yiyor. Amortisörde hangi yağları kullanmam gerekiyor. Bunları bilirsem bir şekilde açarım.

4. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu arada benim amortisör xct v3