Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şişli - Belgrad, 15 Ağustos 2010

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Yavuz İLHAN tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce belgrad başlığında temelini attığımız Şişli-Belgrad turumuzun parkur detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu parkuru daha önce bisikletle katetmediğim için google verileri ve hislerime güvenerek çıkardım :) bu yüzden tavsiye ve önerilere tur esnasında açık olur iyi önerileri değerlendiririz diye düşünüyorum. En azından yola çıkarken elimizde bir klavuz olsun diye bu başlığı açmış olalım...

Diğer başlıkta yazışırken Serhat FIRAT beyin bir önerisi olmuştu: "Parkurun bahcekoye kadar olan bolumune birsey diyemiycem ama bahcekoyden orman fakultesinin oradan belgrada girip orman icerisinden devam edip ayvat bendine kadar gidip ayvat bendinden de nesetsuyuna geri donulup belgrad cikisindan cikip yine bahcekoy den geridonulebilir. Boylece daha cok orman ici surus yapilabilir. Ben bir kere orman icinde boyle bir tur yapmistim rota hafizamda ayni zamanda gpx formatinda gps imdede kayitli yani kaybolmayiz."
    güzel bir öneri gibi geldi bana. Tur esnasında Serhat beyin de önerisi üzerinden gidebiliriz.

Parkur Bölüm 1:

Parkur Bölüm 2:

Parkur Bölüm 3:

Parkur Bölüm 4:

Parkur Bölüm 5:

Bölümlerin hemen altında uzunluk, eğim vs. gibi değerleri görebilirsiniz. Google verilerine bakılırsa parkurun toplam uzunluğu 49.06 km.

Şuan için katılmayı düşünen bisiklet severler:
    1)serkan ertan
    2)ozan çolak
    3)gökay üngüder
    4)yavuz ilhan
    5)serhat fırat
    6)eren boz
    ....
    + sizler :)

Çıkış noktası: Cevahir, Şişli (yolda belirli noktalarda bazı arkadaşlar alınacak)
    Çıkış saati: Henüz belli değil (bu başlık altında herkese uygun saati netleştirince buraya yazarız)

Umarım güzel bir tur olur. Fikrin olgunlaşmasına heyecan ve destek sunan bütün bisiklet severlere saygılar.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    başarılar
    kemerburgaz ayazağa arası trafik yoğunluğuna dikkat derim artı accudan vede wunder den hava durumuna bakarak sıcaklık kaç derece olacak artı rüzgarın yönü bunlar önemli başarılar dilerim

:in: :in:

Yavuz İLHAN bunu beğendi.
  3. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    :) cehennem sıcağı gibi.

Pazar
    Açık. Yüksek: 34 °C . Rüzgar KD 25 KM/S . Sıcaklık endeksi: 40 °C .

lastikleri asvalta bırakmadan dönebilirmiyiz dersiniz :))

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    40 derece bizi su düşenin acımasız rampalarında yakaladı yalnız tepemizde güneş yoktu o gün çok su kaybettim ayran ve maden suyu sodasını karıştırarak içtim çok faydası oldu rüzgarın hızı fazla sayılır kuzey doğu evet poyraz doğudan bazen sizi önden doğudan vurur dönüşte ise soldan doğudan size vurur kimi yerde sizi iter kimi yerde zorlar rüzgar biz uzun yol bisikletçileri için en dez avantaj bir durum şile turunda karşımızdan esen rüzgarın hızı o gün 14 km idi pek fazla etkili olmadı diyebilirim ama 25 km olsa idi epey bizi yorardı

5. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    güneşin yoğun olduğu saatlerde belgrad ormanı içinde vakit geçirip öğlen sonrası güneş zayıflamak üzreyken kemerburgazda olursak (trafik ihtimaline ibb sistesinden o güzergaha çıkmadan bakarız) bu tur olur gibi... ne dersiniz? sizin gibi tecrübeli önderlerimizin bilgisi herzaman hayat kurtarır niteliktedir :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkür ederim
    herkes tecrübe sahibidir pek kimsenin kimseden farkı yok
    evet katılıyorum güneşin yoğun olduğu vakitte belgrad ormanlarında olmak mantıklı evet daha önce kemerburgaz tarafına gittim baktım trafik fazla geri dönerek sahile yönelip maslak rampasından çıkmıştım fakat ordada vızır vızır trafik vardı tekdim üstelik kavşaklar vardı kavşaklara dikkat birden fazla olunca katılım kavşaklara geldiğinizde kavşağın tam paralelinde önce durun sonra arkanıza bakarak çok dikkatli geçin otobüsler vızır vızır birde o otobüslere dikkat derim durağa yaklaşırken hiç dikiz aynasına bakma adetleri yoktur sürekli turlar esnasında araç kollarım
    sıcaklık artı yorgunluk dikkati dağıtır hiç acele etmeyin dönerken artı yorulan arkadaşları beklemek gerekecek 40 derece oldukça sıcak sayılır su bol olmalı tabi iç lastik şart iyi bir pompa artı terletmeyen formalar bisiklet pantolon kısa ,yada tayt kafaya bandana ve kask eldiven kısa olmalı kesin şart eldiven çünki anladığım kadarıyla bayağı sıcak olacak
    eller terlerse en ufak bir kasiste kontrolü yitirirsiniz el kayması olur eldiven bu kayma riskini yok eder
    bisiklette pek önderlik olduğunu zannetmiyorum bilgilerimizi ve tecrübelerimizi ve hatalarımızı bu forumda paylaşırız

7. serkan ertan

serkan ertan Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben karşıdan geleceğim. En geç 7:45 gibi Zincirlikuyu da olurum dikkate alırsanız sevinirim.

8. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    hiç meraklanmayın Serkan bey anca o saatlerde çıkarız zaten. onca yol tepip gelmişken sizi unutmayız herhalde :)

9. serkan ertan

serkan ertan Üye

Seviye:
    Belki bir daha giremem zincirlikuyuda köprünün altında ( Mezarlığın gerisindeki )7:45 de Ömer ve ben bekliyor olacağız.

10. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    11den önce ormanda olmuş olursunuz umarım yoksa güneş sizi izler :) fotoları bekliyoruz .

11. TÜRKER ÜNAL

TÜRKER ÜNAL Kıdemli Üye

Adı:
    TÜRKER ÜNAL
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bol pedallar arkadaşlar ..Çalışmasaydım eşlik ederdim...

12. canelmas

canelmas Üye

Seviye:
    zincirlikuyu dan belgrad girişi 25 km gibi olmalı. Ben scott sub ile 1 saatte rahat gidiyorum. dağ bisikleti ile de 1.15-1.30 saatte varılır bence. Esas zevkli bölüm zaten orman içi parkurlar. Kemerburgaz üzerinden dönüşteki yokuşları bilmiyorum ama maslak üzerinden gidip dönmek yokuş açısından çok daha kolay olur sanki. ben de katılmaya çalışacağım.

13. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    tamam öyleyse 7:30 da cevahirin önüne gelebilecek olanlarla orda buluşur 7:45 gibi serkan ve ömer beyi zincirlikuyudan alırız.
    gökhan üngüder de umarım kemerburgaz dan bir şekilde bize katılma şansını yakalar. otobüs şöförü ile sıkı bir pazarlığa girersen şansın var derim ben :)

katılım nekadar fazla olursa o kadar zevkli olur diye düşünüyorum. canelmas o bölgede tecrübeli görünüyorsun katılırsan çok memnun oluruz doğrusu.

keyifli bir parkur geçirme dileğiyle. Pazar 7:30 da görüşmek üzre...

Gökay ÜNGÜDER bunu beğendi.
  14. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:
    otobüs şoförü olayı değil de yolcu karşılama işi çıktı zor görünüyor arkadaşlar. biriniz cep tel. numarasını verirseniz katılma şansım olursa şuradayım diye haber etmek isterim açıkçası...
    daha nisanda taşındım yoksa cevahirin önü dediğiniz yerde oturuyordum şansa bak :(

15. serkan ertan

serkan ertan Üye

Seviye:
    533 767 52 44

Gökay ÜNGÜDER bunu beğendi.
  16. ali cihan çelebioğlu

ali cihan çelebioğlu Yeni Üye

Seviye:
    bende gelmeyi düşünüyorum ama kararsızım yeni aranıza katıldım parkur beni çok zorlar mı geride kalırmıyım vs. düşündürüyor iyi yol giderim aslında..
    bi aceminin katılabileceği bi gezimi olucak yoksa biraz daha üst düzey performans isteyen bi organizasyon mu olucak. cevabınızı bekliyorum boşu boşuna gelmiyim sabahın köründe güngörenden cevahir'e..
    acemi dediğim bazen aksamları çıkıyorum tek başıma güngören-merter-eminönü-taksim-mecidiyeköy ordan e5'ten güngörene geri rahatça dönebiliyorum ama belgrada daha önce hiç gitmedim arkadaş 40 küsür km demiş benim gittiğim bu düzegahlar kaç km oldugunu hiç hesaplamadım kararsızlıgım birazda ondan xd

17. Eren Boz

Eren Boz Kıdemli Üye

Seviye:
    diğer başlıkta bahsettiğim gibi arkadaşlar burkulmuş bir sol bilek vak'am oldu. Bugün 2 tekerin üstüne bir bindim ne haldeyim diye yoldaki titreşimler, engeller direkt acı sızı olarak bana dönmekte halen :) Parkuru da göz önünde bulundurunca malesef ben katılamayacağım. İnşallah bi dahaki seferlere, daha iyi bir kondüsyonla parkurun hakkını verebilecek şekilde aranıza katılabilirim. İyi turlar herkese.

18. Yavuz İLHAN

Yavuz İLHAN Üye

Seviye:
    kaskın, eldivenin ve yedek malzemelerin varsa çekinme derim :)
    benim de senden kalır yanım yoktur herhalde.
    nihayetinde bir yarışma değil, eğlenmek için gidiyoruz bu yüzden birbirimizi mutlaka destekler ve bekler durumda olacağımızı düşünüyorum.
    diğer arkadaşlar da bana katılır mı bilemem ama bence bahsettiğin güzergahtan çok da farklı değil.
    tabi ki son karar senin...

19. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    bende maltepeden kilyosa gidicem yetişe bilirsem size bahçe köye kadar eşlik ederim anadolu yakasından gelen olursa 6.45 kadıköy beşiktaş vapuruna binicem iletişim için 0535 988 41 89

20. serkan ertan

serkan ertan Üye

Seviye:
    Çok rahat gelebilirsin. Tabiki bekleriz kendini aşman anlamında senin için önemli olur. Her rampa bitişinde mutlaka beklenir. Bisiklet turlarında geride kimse bırakılmıyor merak etme.