Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sırt-omuz.kol ve bacak kaslarımda agrılar var.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında muhiddin tarafından paylaşıldı.

1. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    uzun turlar yaptıgımda sırtımda kollarımda ve bacagımdakı kas gruplarımda agrılar meydana gelıyor.tavsiyeleriniz nelerdir.
    sele boyunu tam olması gerektıgı gibi ayarlıyorum ama agrılara dur dıyemıyorum.

2. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    sırt kaslarınız yeterince güçlü değilse ağrılar olabilir. koşu yapmanızı tavsiye ederim. üst vücudu iyi geliştiriyo.

sele boyu değil de kadro uygun mu ilk önce buna bakın bence.

3. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kadrom bana biraz ufak ama sele borusuyla seleyı yukselttım..fakat öncekı bısıkletımde daha cok agrılarım oluyodu.oncekı bısıkletım 17.5 ti.bu bısıkletımde 16 inch

4. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bir boy büyük kadroyla arasındaki tek fark üst borunun uzunluğu ve alın borusunun uzunluğu, bunu da uzun ve açılı gidon boğazıyla halledebilirsin

5. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    önceden barend yoktu barend taktım ve agrılar bıraz daha azaldı.barend yokken agrılar daha fazlaydı.yanı sorun gıdon bogazını bıraz uzatmakta yani.peki gidon bogazını uzattıgımda ne gıbı fayda saglar bana.

6. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    açıklayıcı olsun biraz, mavi çizgiler bir boy büyük kadro ve eğik açılı gidon boğazıyla bir küçük kadro boyunun sürüş açılarıyla aynı oluyo

küçük kadroda çok dik duruyorsunuzdur yada kollarınız rahat durmuyordur, fiziğinize en uygun açıyı deneyerek bulabilirsiniz. ben mesela 30derece eğilerek sürdüğümde sırtım ağrıyo ama 60derece de daha çok rahat ediyorum. dik sürüşlerde de rahat ediyorum ama hafif eğilmek sırtıma çok yük bindiriyo sanırım. herkesin rahat ettiği bir pozisyon vardır, arkadaşlarının bisikletine bindiysen eğer en çok rahat ettiğin bisikletin kadro borularını ölç mezurayla ona göre kendi bisikletinde ne kadar uzun boğaz kullanacağını hesaplarsın