Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sırt Çantası

Konu, 'Giyim' kısmında Spec tarafından paylaşıldı.

1. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklete binerken cep telefonu ve mp3 player gibi aletleri koyacak yer bulamıyorum. Eski mp3 playerımın hard diski sele altı çantamda sarsıntıdan bozuldu. Daha sonra garantiden yenisiyle değiştirildi. Şimdi mp3 playerı yanıma alamıyorum çünkü sele altı çantama koyarsam yine bozulacak eminim. Dolayısıyla mp3 player ve cep telefonu gibi hassas eşyaları taşımak için ve ayrıca da günü birlik gezilerde kullanmak için bir sırt çantası almayı planlıyorum. Hatta su torbasıyla kullanılabilen bir çanta tercih ediceğim böylece suluk taşımama da gerek kalmayacak.
    Sırt çantası tavsiyesi olan var mı ? Aradığım özellikler su torbasıyla birlikte kullanılabilmesi , en fazla 15 litrelik bir hacme sahip olması , sırt sisteminin iyi olması ve sırtı az terletmesi. Biraz araştırdım fiyatları biraz pahalı ama kendime uyan 2 tane seçenek buldum.
    62 USD - Karrimor çanta markası olarak çok güvenilir bir marka. Yani ömürlük çanta diyebilirim.
    50 euro - Salewa Summit 15 - Bu çantayı görmüştüm önceden ve sırt sistemi gerçekten çok güzel. Fileli bir sırt sistemi var ve sırtınız bu filelere değiyor yani çantanın sırt bölgesiyle sizin sırtınız arasında yaklaşık 2-3 cm bir boşluk oluyor. Bu boşluk sayesinde de sırtınız hava alıyor ve dolayısıyla çanta terletmiyor.
    Şimdilik bana Salewa daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor ama sizin tavsiyelerinize de açığım.

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    selamlar,

benim kullandığım, timberline'ın little cotton 19 lt cantası var biras eski bi model olmakla birlikte yeni modelleride mevcut piyasada. içine yedek giysi, 3lt'lik su torbamı,cüzdan bakım kiti foto makinesi vs koyabiliyorum. sırt sistemide fileli oldugunda diğer çantalara gore az terletiyor ama herseye ragmen canta oldugu için terletmemesi imkansız. 0 fiyatını bilmiyorum şuanki

Hasan Hakan Koç ve Spec bunu beğendi.
  3. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sırt çantası,böylesine ufak tefek cihazlar için çok büyük;mesela bunların sığabileceği bir bel çantası işini görecektir... Nitekim benim işimi görüyor...

4. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bel çantası kullanmayı hiç sevmiyorum. Sallanıyor çünkü hoplayıp zıpladığında , sırt çantasında ise taşıdığın yük vücudunun bir parçası gibi oluyor dolayısıyla sırt çantası ile daha rahat ediyorum.
    Zaten alacağım çanta ufak birşey olacak 10 15 litrelik birşey.

5. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çantayla ilgili değil ama, mp3 çalarınızını her ne kadar çantada taşıyacak olsanız da, ben pek tavsiye etmiyorum bisiklet üzerindeyken kullanmanızı. Çünkü HDD kullanan mp3 çalarlar bazen yürüme temposunda bile bozuluyorlar ya da hasar görebiliyorlar. Bu sebeple bisiklet vb. aktivitelerde kullanacaksanız kesinlikle flash disk tarzı bir mp3 çalar olması daha iyi. Piyasada 50 YTL'ye 2 GB -çok da kötü olmayan- mp3 çalarlar mevcut. Eğer durumunuz el veriyorsa bir tane edinmenizi tavsiye ederim. Ancak mümkün değilse, çok dikkatli olmanızı öneririm. Zira bir daha servise gittiğinde, ''kullanıcı hatası'' demeleri muhtemel.

6. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    ben nike ın torba tipi çantalarından kullanıyorum çok da rahat :) bazen a a çantam nerde falan diyip ohh be sırtımdaymış dediğim oluyor :)

nikanam bunu beğendi.
  7. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    sinan bu nike'ın torba tipi çantası nasıl birşey?
    resmini ya da linkini verebilir misin?
    zira benim de en büyük sıkıntılarımdan birisi
    yanıma almam gereken zımbırtıları taşıma sorunu.

8. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    bu torba tipi dediğim çantalar

[​IMG]l

bende kahverengi birtane var içinde suyumu-yama setimi- çakı alyenimi taşıyorum

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  9. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Andaç,bu işi yaptığım için çantalardan az biraz anlarım.sana tavsiye edebileceğim Loap Hyper olabilir sıvı alım çantası ve ufak tefek eşyalarını taşıyabilirsin.(27 avro) ya da yine Loap'ın Speed modeli yine sıvı alım çantası...
    Salewa'nında adrenalin serisine bir bak,bisiklet için tasarlanmış sırt sistemi güzel olan bir çantadır...

Son olarak da benim kullandığım çantayı söyleyeyim 18Lt'lik sıvı alım yeri olmayan ama benim severek kullandığım Timberlian - Hary modeli...(25 avro)

Benim tavsiyem Karimordan ziyade Salewa'yı düşün derim,Loap'da fiyat-performans olarak iyidir..

:)

10. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    andaccım ilk seçenek bence senin için daha uygun bence onu al
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bende
    [​IMG]18 lt

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,867,DeltaBisiklet,755

Birde bu çantayı beğendim 23 lt

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,869,DeltaBisiklet,757

bunları kullanan varmı ?
    dostlar günlük kısa turlar için bende kendime bu çantayı beğendim. alma aşamasındayım , uygun mudur:rolleyes: yalnız ben birazdaha fazla yük taşıyorum karpuz bile taşıdığım oldu :D ,18 lt-23lt yeter herhalde:)

d.berkay ve Sinto bunu beğendi.
  11. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hakan abi sana yeter sanırım bu çanta:)

Boyutları ve iç hacmi süper..

12. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    benim dediğim ve kullandığım timberline çantalarda tıpkı bunlara benzeyen bir model 0 fiyatı da 60 ytl civarında gezgin outdoorda. hortumlu matara koymak için yeri mevcuthortum çıkışıda sırt askılarının oldugu yerden ve istediğin gibi sırtı fileli. bence 60 ytl uygun fiyat gidip karrimor çantaya 60 € verme derim

13. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Herkese tavsiyeleri için teşekkürler. Bugün deltabisikletten çantamı aldım.
    50 euro verdim. Aslında pahalı ama çanta sonuçta bir kere alınacak bir eşya bu yüzden kıydım parama. Fiyata su torbası da dahil. Çantanın bel perlonlarının iki tarafında da fermuarlı göz var. Bu gözleri cep telefonumu ve mp3 playerımı koymak için kullanıyorum. Kürek kemikleriniz açıkta kaldığı için daha az terliyorsunuz. Kullanışlı bir çanta böyle bir şey düşünenlere tavsiye ederim.

14. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu çantalara çadır sığdırabilir miyiz? 2 kişilik çadırın sıkıştırılmış hacmi kaç lt dir?

15. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Çadır sığmaz bunlara. Bagaj taşımanı tavsiye ederim çadır için.