Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sırt çantası tavsiyesi

Konu, 'Outdoor' kısmında ademdogan tarafından paylaşıldı.

1. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    selamlar ben bisiklette,doğa yürüyüşlerinde,birde bazen günlük kullanıma da uygun bir sırt çantası almak istiyorum.Ama ürün yelpazesinin genişliği ve benim ürünler hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmamam seçimimi zorlaştırıyor.

sırtta rahat taşınabilen iç hacmi ve yapısı bisiklete ve doğa yürüyüşlerine uygun bir sırt çantası önerirseniz sevinirim.

çok abartılı bir bütçem yok ama fiyat aralığı geniş olduğu için benim ihitiyaçlarımı karşılayacak ortalama bir şeyler istiyorum.(100 tl kadar olabilir mesela)

birde arkadaşlar bu amaçlar için kaç litre hacimli ve hangi özelliklerdeki çantaları araştırmalıyım.

lütfen yardım edin çünkü tamamen tecrübe işi olduğu için işin içinden çıkamıyorum çünkü daha önce böyle bir tecrübem olmadı

şimdiden teşekürler

çirkin bunu beğendi.
  2. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    aslında doğa yürüyüşleri için ve bisiklet için kullanılan çantalar oldukça farklı oluyor birbirinden.

bisiklet çantaları genelde ufak oluyor, ince oluyor ve içerisinde ~2 litrelik su torbaları oluyor. ve biraz malzeme koymak için de (sandwich, extra bi jersey [ya da yağmurluk], veya alet takımı) ufak bi iki göz oluyor.

yürüyüş çantaları ise daha hacimli oluyor ve isteğe göre su torbası gözü oluyor. fakat genelde yürüyüş için öyle bi torba gözüne ihtiyaç yok. çünkü o gözün bisikletteki amacı, pedal çevirmeye devam ederken hortumdan su içebilmek, fakat yürüyüş sırasında çantanın bi kenarına sıkıştırılmış ya da asılmış bi mataradan su içmek daha kolay olur.

demem o ki, bisiklet için ayrı çanta, yürüyüş için ayrı çanta olması daha güzel olur :)

fakat o kadar da gerekli değil ayrı şeyler almaya. delta bisiklette 40-50 liraya güzel bisiklet çantaları vardı. yürüyüş sırasında su torbasını çıkartıp da onun yerine ufak bi matara koyabilirsiniz. ve böylece iki amaç için de ucuz yollu bi çözüm bulmuş olursunuz :)

çirkin ve ademdogan bunu beğendi.
  3. ahmet türkölmez

ahmet türkölmez Kıdemli Üye

Seviye:
    senın gıtmeyı dusundugun yerlere gore tasıyacagın seyler degısır
    bu yuzden canta nın buyuklugune sen karar vermelısın
    2. sı dıs suluk yerı uzun yollar ıcın elbettekı cok ıyı
    ama genelde dıs suluga hortumunu takıp kullanana pek rastlamıyorum
    cunku zaten bı bısıkletlı genelde 20 km gıtmeden kısa molalar verıyor buda bır saatı bulmuyor
    zaten bısıletlının su ıhtıyacıda bır saate kadar yetarlı geldıgı ıcın bu kısa molalarda su ıcılıyor
    bunu genelde herkes boyle yapıyor bende dahıl

fakat cantanın en sıkıcı tarafı hava ıdeal serınlıkteyken bıle sırtını su gıbı yapıyor
    tamponlu canta bıle tampon noktalarını terletıyor

ben cantanın sırtını duzleyıp 8, 10 adet aralıklı karelerle esnek pabuçlar koymayı dusunuyorumkı canta sırtıma yapısıp terletmesın
    yakında bu işlemi yapmış resımleri foruma koymus olurum

ben ugrasamam dersen en azından sırtı duz canta alma
    sırt tamponu olsun kı sırtının heryerı su ıcınde kalmasın

KAZASIZ BOL PEDALLAR

çirkin, d.berkay ve ademdogan bunu beğendi.
  4. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekürler arkadaşlar

bnece de iki için ayrı çanta almak iyi bir fikir delta ya uğrayıp bisiklet çantası alayım daha sonra ilk treking te bir treking çantası edinirim

25 30 lt günlük kullanım ve bisiklet için yeterlimidir arkadaşlar

emreden bunu beğendi.
  5. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bisiklet için haliyle fazla olup, günlük için dahi fazladır sanki.

6. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yeterlidi fakat şöyle bir durum var, eğer çanta bazı özelliklere sahip değilse bisiklet sürerken özellikle yokuşlarsa sıkıntılı olabilir. Mesela ben ilk başladığımda standart bir çanta kullanıyordum ve içine koyduğum malzemeler olduğu gibi belime sırtıma temas ediyordu ve canımı acıtabiliyordu özellikle yokuşlarda çanta gerilirken. Diğer bir durumda içine koyduğun su veya yiyecekler sadece bezden oluşan çantan sayesinde vücut sıcaklığından etkileniyor.

Size tavsiyem fileli sırt sistemine sahip bir çanta almanız. Havalandırması güzel bir çanta size konfor ve ferahlık sağlar. Mesela ben Salewa Summit 22 modelini kullanıyorum, fileli sırt sistemi sayesinde çantanın içindekiler sırtınıza değmiyor. Sırtınız ile çanta arasında boşluk kalıyor.

Aklınıza takılan birşey varsa sorun lütfen.

ademdogan bunu beğendi.
  7. harunkenan

harunkenan Üye

Seviye:
    Salomon sırt çantaları tam sizin aradığınız özelliklere sahip. 2 senedir salomon raid revo modelinin 20 litrelik sırt çantasını kullanıyorum, çok sağlam. Bisikletle uzun geziler için ideal, terletmiyor. Boyutları küçük ama içine malzeme doldurdukça göründüğü kadar küçük olmadığını anlıyorsunuz. Su torbası için arkasında özel bölümü mevcut. Bu sırt çantasının 30 litrelik modelleri de var, mağazalarına gidip bakarak alırsan senin için daha iyi olur.. Fiyatı 130 tl civarı ama o fiyatı sonuna kadar hak ediyor.

ademdogan bunu beğendi.
  8. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    benim tavsiyem Lafuma markanın Cinetik 20 Çanta modelidir.
    özelliklerinede gelince
    Ana bölmesi iki fermuarlı geniş ağızlı bir çantadır.
    Ön ve yan taraflarında ağ geniş gözler.
    Küçük su tahliye kısımları sayesinde kazara bile olsa su çantanın dibinde birikmez.
    Bele takılabilen 2 tane fernuarlı cebi vardır.
    Bel kolonunda fermuarlı cebi vardır.
    3D Mesh ağ tipi sırt sistemi vardır.
    Alt tarafta kolay ulaşılabilir su torbası cebi vardır.
    oldukça sağlam ve kendini kanıtlamış bir markanın ürünü olmakla birlikte zevkle kullanacaksın.

ademdogan bunu beğendi.
  9. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    bende birkaç ay önce çanta bakıyordum.jansporttan lafumaya timberlinedan salewa ya bir çok markayı inceledim.30tl ye çakma wilson aldım(çakma olduğunu anlamak zor).çin malı değil yerli üretim.korumalı notebook bölümü genişleyip daralabilen büyük bir bölüm ipod bölümü, yanlard fileli cepler hava alabilen fileli bölümü gibi birçok bölümü var.çok kullanışlı bir çanta.sırt bölümü ve omuz askıları terleme önleyici hava alabilen fileli.eşyam çok olduğu zaman alt kısımdaki kemerini belime takıyorum, sol askılığınıda çıkarıyorum.bu sayede sırtımla teması kalmıyor ve terleme sorununu çözüyorum.tavsiye ederim sadece 30 tl ve yerli üretim.
    istersen resimlerini koyabilirim.

ademdogan ve Canturk Sabaner bunu beğendi.
  10. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    hepinize ilginizden dolayı teşekür ederim arkadaşalar

nike % 50 indiriminden tavsiyelriniz doğrultusunda bir sırt çantası aldım

ilginiz için tekrar teşekürler

sadana bunu beğendi.
  11. Serdar Ozuslu

Serdar Ozuslu Aktif Üye

Seviye:
    Bahsettiğiniz ihtiyaçlara göre sizin almanız gereken çanta,

Deuter'in Bisikler için tasarlanmış modelleridir.

Bisiklet kullanımı dışında da çok kullanırım ben derseniz, Bisiklet+tur konseptine uygun olan Deuter Transalpine modellerini size öneririm.

Ben uzun araştırmalar sonucu onu almıştım. Aslında yurt dışında çok fazla seçenek var bu konuda ama Türkiye'de çok sınırlı ihtiyacınıza yönelik ürünü bulsanız bile Türkiye'de satan birini bulmak mümkün olamayabiliyor. Ama Deuter markası İstanbul'da çok yaygın her modeli neredeyse satışta.

12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlı Olsun denir artık..Güle güle ve kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle..3İyi forumlar.

ademdogan bunu beğendi.
  13. ekrem_karahan

ekrem_karahan Üye

Seviye:
    Vango çantamı 4 senedir kullanıyorum. Alpinistten almıştım. Deuter kadar iyi olmasa da gayet başarılı.

14. Koray Bozkuş

Koray Bozkuş Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle North face alın derim.. biraz pahalıdır ama sırt destek sistemi, konforu, dayanıklılığı ve su geçirmezliği ile ömür boyu kullanırsınız.

15. Tayfun Demir

Tayfun Demir Üye

Seviye:
    su geçirmezlik çantada biraz zor zaten çanta yağmurlukları var

16. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sevgili adem size bir kaç çanta tavsiye edebilirim...bir tanesi özelikle bisiklet için olanı deuter in suluklu olanı 3 litre su hacimli çok kompact bir ürün hem bisiklet için uygun hemde arazide yada günlük kulanımda rahatlıkla kulanabileceginiz bir ürün bir digeri selewa nın outdoor için olanı bu çanta bisikletten ziyade dagçılık için olanıdır ama benım tavsiyem deuter 3 litre su hacimli günlük kulanımada çok uygun...

17. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    aldınızmı çantayı