Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sırt Çantası Meselesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Şimdiye kadar hiç online olarak çanta almadım. Dolayısıyla görerek ve deneyerek, büyüklük ifadesini de hiç merak etmeden aldım. Anormal fiyatlardan kaçmak için İnternet'ten bakınıyorum ama bazı yerlerde Litre cinsinden belirtiliyor çanta büyüklüğü. Hacim olarak veriyor yani. Bu konuda bir algı sıkıntısı var. Dolayısıyla sipariş veremeden öylece bakınıyorum. Biraz da aciliyetim var, mevcut çantam bu yazı çıkarmayacak çünkü. Neyse tam olarak merakım mesela içine 15.6" ekranlı laptop alabilecek genişlik ve yükseklikte bir sırt çantası ama laptopla beraber içine L beden kask da sığacak kadar derinlikte olmalı... Bu şekilde bir çanta kaç L olur acaba? Ya da şöyle de düşünebiliriz; direkt bildiğimiz hacim hesabı bana doğru sonuç verir mi yoksa bu hesap bizi yanıltır mı? Sonuçta çantada esneme payı da oluyor...

Yine bu boyut meselesinde küçük çanta, orta boy çanta, büyük boy çanta falan var. Bunların hangisi yaklaşık kaç Litre oluyordur ki?

2. Hakan Gencer

Hakan Gencer Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kask için çantanın altında gizli, esnek file aparatı çıkan modellere bakınız. Aksi takdirde çanta gereğinden yüksek hacme sahip olacak ve içinde kask biraz gülünç duracak. Su ve ufak tefek aparatlar dışında 18-20 lt arasında çanta seçimi oldukça zor, bol şanslar dilerim. Ama deuter çantalara bakabilirsiniz. Genellikle bisiklet kullanmak için çok fonksiyonlu çantalar tasarlıyorlar, notebook taşımak için düşünülmüş Urban modelleride var...

Engin Öz ve Serden Us bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kask ve laptop sığma örneğini aradığım boyutlar kolay anlaşılsın diye verdim. Yoksa kask hep kafamda takılı. :) Ama arada laptop taşıdığım oluyor.

Engin Öz bunu beğendi.