sırt agrısı

Tepki
0
arkadaşlar 3ay önce bian.speed ...bisikletimi ghost markayla değiştirdin fakat sırtında ve belinde ağrılar başladı.kadro boyuna kadar araştırdım ama ters olan hiç bilet yok görünüyor sebebi hakkında fikri olan veya önerisi olan varsa yardımcı olsun teşekkürler

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sele ve gidon ayarlarinizi kontrol edin. Sele yuksekligi, gidon yuksekligi ve sele gidon arasindaki mesafe, vucudunuza ve surus tarziniza uygun degilse bu tip agrilar yasarsiniz genellikle...

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN
Tepki
0
arkadaşım daha önce bu ayarları yaptım tekrar gözden geçireceğim .peki hocam bu ağrılar soğuktan terlemeden kaynaklı olabilirmi önereceğiniz sürüş kıyafetleri varmı ilginiz için çok teşekkür ederim

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bütün ayarları doğru yaptığınızı varsayarak kıyafet konusun da bisiklet üzerinde hem içlik olarak hem de üst olarak pamuklu giysilerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Pamuklu kumaş teri tutuyor ve hafif bir esintide vücudu buz gibi yapıyor, sonuçta kasların tutulmasına sebep oluyor. İçlik olarak termal üst olarak mutlaka teri tutmayan ve hızlı kuruyan giysiler tercihiniz olsun.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ali D.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
b'Twin
Sırt ağrıları omurgamızın yanlarında uzanan ve vücudumuzun dik durmasını sağlayan m.eroctor spinae gibi derin gurup sırt kaslarından kaynaklanır. Uzun boylularda bu kas sık sık ağrır. Ayrıca bisiklet sürerken de kullanılan birçok kastan biridir. Kasın üzerindeki baskının azalması için bisikletin ayarının zie uygun yapılmış olması gerekir. Her şey normalse Vücudunuzu gidona yakın tutarak sürmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: sspl

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Dunde belim inanilmaz agriyordu kalkamiyordum dun uzandim erken yattim sabah yine agriyordu dedim ben bugun bisiklete binerim belim agrisada 57 km yaptim belimde agri kalmadi ciddi diyorum inanilmaz agriyordu egilemiyordum simdide aciyorda eskisi gibi degil bence tam ayarlimi sele onlara bakin :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Malesef aynı problemi bende yaşıyorum.Bende bisikleti kullandıktan sonra kürek kemiğimde omurilik kısmında dokunulmayacak kadar kötü bir ağrı oluyor.
Ayarların nasıl olması gerekiyor acaba.bisiklet konusunda yeniyim bu yüzden bisikletin parçalarının nereleri nedir tam bilemiyorum banada yardımcı olursanız sevinirim

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Yillarca beraber bisiklet bindigim, pek cok defalar dag bayir 200 küsur kilometre mesafeleri yarim günde aldigim bir dostum benzeri agrilar yüzünden bisiklet sporunu birakmak zorunda kaldi. Buradan yola cikarak bir doktora danismanizi tavsiye edecegim. Daha önceden olmayan, sonradan sonraya ortaya cikan anatomik bir degisklik olasiligini göz ardi etmeyin. Arkadaslarin söyledikleri tabii ki dogru seyler, ana bu konuyu da inceleyin. Ayrica eger böyle bir durum yoksa, bisikletcinin bisiklete binmenin disinda yapmasi gereken jimnastik hareketlerin yaomazsaniz da bu tip agrilar ortaya cikabilir. Tek taraffli calisan adeleler ters tarafta agrilara sebep olurlar. Yani karin kaslari calismayan insanin sirti agrir gibi.

Özlem.A

Üye
Tepki
45
Bisiklet
Kron
Uzun süreli kas spazmı olabilir. Benimde belim sürekli ağryordu.. hala arada ağrıyor. artık fıtık oldum sanmıştım. Bel filmi-MR hiç bişey çıkmadı. Doktor terleyip rüzgarı yediğin için kas spazmı oluşmuş dedi.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Teriniz üzerinizde soğumasın, kürek kemiği altına ve kaburgalara giren kramp benzeri ağrıların bir numaralı sebebi bu.Tur bitince pamuklu bir tişörtle değişin üzerinizdekini...

Tepki
10
Aynı ağrılar bende de vardı. Seleyi biraz yükseltmek %90 civarında kesti. Yine var hiç olmuyor değil.. Sürüş sırasında pozisyonunuzu arada bir değiştirerek de zorladığınız kasları dinlendirebilirsiniz.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Ayni tarz agrilar bendede oldu. Pamuklu atlet giyiyordum. Onu giymiyorum. Birde selenin yere gore pozisyoju bende biraz ome yatikti. Internettw bir yerde bunun ayari.bisiklet uzrinde ike rahatca geriyw dogru selwde kalkilacak sekilde olmali gibi bir cjmle okudum. Seleyi yere tam paralel yaptim. Sele boyunu ve pasif diz mesafeainide tekrar kontrol ettim agrilarim kesildi.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.