sirrus sport-Trek7.3-scoot 30-scoot

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Bisiklette bir sorun olduğunu hiç hissetmedim, pirpirikli biriyimdir esasen.
Dün 80km yol yaptım bisikletimle(40gidiş 40dönüş), popom inanılmaz ağrıdı.
Birde bacaklarımın üst kısmı alışık olmadığımdan et kesti.

1)Seleye alıştığım zaman rahatsızlığımın azalacağını düşünüyorum.
2)Millet(geziye katılanlar) pedli tayt giyiyorlardı, bende normal şort vardı.
3)lastik havası olabilir(hep buna değiniyorum ama önemli)
4)Kişiden kişiye beklentiler değişebiliyor.Bana konforsuz gelen bir bisiklet başkasına konforlu gelebilir.Daha önce kullandığım bianchi' de konforlu değildi ama bu azıcık daha rahat gibi.
Bakalım zaman ne gösterecek.

Bir aksilik olursa önce trek servisi ile, sonuç alamazsam trek-türkiye ile temasa geçerim.

Scudo
Tepki
20
Bisiklet
Scott
Bir karara varabildiniz mi? Bende benzer durumdayım ve kararsızım.

Scott Sub 30 715 €
sirrus sport int 649 €
trek Fx 7.3 590 €

Bunlardan birisine karar vermek üzereyim.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
hangisinin tipini beyeniyorsan al.üstündeki parçalar aşağı yukarı aynı kalitede.Binin üstüne ne rahatsa size göre neyin rengi güzelse onu alın.Sonuçta hepsi iyi marka kadroları süper.Ben specialized çıyım onu tercih ederdim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Giant CRS ve RAPID modellerine de bakabilirsin...

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
ben de derşan arkadaşıma katılıyorum. üçü de tercih edilebilir.

bende de 7.3 var. bisikletten memnunum. gayet hızlı, hafif. sadece arnavut kaldırımı olan yerlerde biraz sarsıntı yapıyor. ama eminim ki ince teker bulunan diğer modellerde de aynı durum sözkonusudur. aslında bu da artık problem olmamaya başladı. sadece biraz yolu uzatıyorum o kadar.

sele için kıvanç rahatsız demiş. aslında ben seleden de çok şikayetçi değilim ama belki ilerde bontrager plus bir sele alıp takabilirim.

eğer 3 büyük şehirde yaşıyorsanız problem olmaz. ama diğer şehirlerde yaşıyorsanız tek problem servis olabilir. ben bugün eskişehir'in iyi denilen bisikletçilerinden bir tanesine gittim. bana trek bisikletlerden anladığı söylenmişti. genel bakımını yaptırırım, lastik basınçlarını ayarlatırım ve orjinal gidon boğazını taktırırım diye düşündüm.

şimdi bir kere hiç lastik basıncını ölçebilecek bir ekipman yok. olmadığı için dolayısıyla lastikler kaldı. hatta bana bu kadar inceleme yoksa bisiklete binemezsin dedi. ama ben de tam tersine bisiklet zevkinin tam ayarları yapılmış bir bisikletle en üst noktaya ulaşacağını düşünüyorum :)

sonra (bisikletin tekerleğini kargoyla orjinal servise gönderdiğim için akord ayarını yaparken yol bilgisayarının parçasını çıkartıp sağ yerine sola takmışlar) usta yol bilgisayarını çıkarmanın derdine tekerleği ters taktı. ters taktı derken bu üzerinde open close denilen bir mandal var o sol tarafta olması lazım değil mi. (ben daha acemiyim eğer yanlışsam düzeltin ama benim izlediğim buradaki videoya göre sol tarafta olması gerekiyor diyor. ben de burda anlatılanlara göre o takmadan ön tekerleği bu şekilde takmıştım)

(link)

daha sonra gidon boğazını çıkarırken baya bir zorlandı. çok sıkmışlar falan dedi. sonra neyse eyvallah deyip yola çıktım.

1-2 km gittim. o da ne birden gidon sola dönmesin mi. Allah'tan trafik içinde saatte 20-30 km giderken dönmedi. yoksa büyük ihtimal kaza yapabilirdim. sonra 1-2 km'yi de yürüyerek gittim. daha sonra adama tekrar sıktırdım. ama bir daha o bisikletçiye uğrayacağımı sanmıyorum. düşünün bu bir de eskişehir'in en iyi bisikletçilerinden bir tanesi olarak biliniyor. bir de daha acemiye düşsek nasıl olurdu :D

kısacası profesyonellik sıfır :rolleyes: ama büyük şehirlerde benim gittiğim yeşil bisiklet gerçekten iyiydi. tabi o orjinal servisi. zaten orada işin kalitesi anlaşılıyor. ben de artık bir daha bakım için bir kere daha zor olacak ama istanbul'u ziyaret edicem başka çare yok :)

ya da yukarda bağlantısını yaptığım ayarları kendim yapmayı öğrensem herhalde bin kat daha iyi bir bakım yapmış olurum

Tepki
7
piyasada son kalan Trek 7.2 alarak bisiklet tercihim sonlanmış durumdadır.
Yorumları yapan tüm arkadaşlara teşekkürler ederim. Artık trek kullanıcısıyım. Aranıza hoş bulduk.:)))