Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sirrus comp 14 mu Sirrus elite 15 mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında TheRock tarafından paylaşıldı.

1. TheRock

TheRock Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar, Forumda henuz yeteri kadar aktif olamadigim icin ancak buraya baslik acmama izin veriyor. Birazda aciliyeti oldugu icin durumun buraya acmayi uygun gordum umarim hata etmemisizdir.

Forumda bir kac kullanici gormeme ragmen comp ve elite i karsilayan yada sadece compu inceleyen bir baslik ne yazikki bulamadim. bunun disinda elite la ilgili cogu basligi okudum. Oncelikle ne icin kullanacagimi aciklayayim. Genel olarak guzergahim Bayraklidan yola cikip sahilden devam edip inciralti narlidere sahilevleri seklinde. City fun 50 bisikleti kullanicisiyim ve cok da memnun degilim bu sebeple iyi bir bisikletle degistirip uzun sure kullanmayi amacliyorum. en uzun yapacagim yol miktari belki cesmeye giderim. ama ondanda emin degilim daha fazla tek seferde bir uzun yol yapacagimi sanmiyorum. Bu gibi sebeplerle bisikleti ciplak kullandigimdan bisikletin uzerine aksesuar takma dusuncesinde degilim. Uzun yillar kullanabilecegim beni rahat ettirecek bir bisiklet almak istiyorum. Bu sebeple comp ve elite modelleri arasinda kaldim. 2x10 comp un performansinin daha yuksek olup yokuslarda elite kadar rahat olmadigini ve ayni zamanda fiyat bazindada aralarinda 500 tl lik fark gibi bir dezavantaji bulunuyor. sizce comp bu 500 luk farki hakeden bir bisiklet mi ? iksini karsilastiracak olursak hangisi one cikar ? yorumlarinizi bekliyorum.

Saygilar
    Nihad

Yasar38 ve İbrahim A. bunu beğendi.
  2. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @TheRock

Targa Barend kafadan 100lira daha iyi jantlar daha iyi vites sistemi vs.. Yani 500 lira aradaki donanım farkına değer. Zaten aradaki farkın az olmasının sebebi 2015 model olana %8; 2014 olana %13 indirim uygulanması.

Kadro modelleri farklı, açıları da farklı mı bilmiyorum. Kadroları deneyin bir fark var mı, satış temsilcisinden bilgi isteyin, bütçeniz hangisine elveriyorsa kafanız rahat alın.. Bende SSE'yi biliyorsunuz..

edit: yeni kadro 2. elde daha avantajlı olur. En önemlisini söylemeyi unutmuşum: Gidip iki bisikletin de canlısını görün kanınız neye ısınıyorsa onu alın. en önenmlisi alacağınız bisikletin size motivasyon verebilmesi. ;)

Kazuya ve TheRock bunu beğendi.
  3. TheRock

TheRock Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    tesekkur ediyorum cevabiniz icin. iki urununde kadrosuna baktim sadece cok ufak bir farklilik var oda sadece gorsel ikisinede uzun uzun baktim bugun aktifpedalda. aklimda ilk elite vardi ama compu goruncede bir icim gitmedi degil. daha ust bir model oldugu icin comp almayi dusundum lakin aradaki 500 tllik donanim farki buna deger mi bilmedigimden ve donanimlardan cok fazla anlamadigimdan burada sizin gibi uzmanlara danismak istedim. ikiside butceme uygun modeller lakin haketmeyen bir urunede fazladan 500 vermek istemdigim icin iyi bilenlere sorayim dedim. suan bindigim bisikleti yazliga goturecegim. elimde sadece alinca bu ssc kalacak. kolay kolay aldigi urunleri elden cikaran biri degilim genelde omurluk alma taraftariyim, ( ilk bisikletimi giris seviyesi olsun biraz ogreneyim diye aldim yillardir binmeyince ve birde konular hakkinda hicbirsey bilmedigimden birden yanlis bir modele cok para vermekde istemedim) herhalde son tur bisikletim olur saniyorum ssc yada sse icin.

İbrahim A. bunu beğendi.
  4. TheRock

TheRock Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    tercihimi comptan yana yaptim yakinda hakkinda bir detayli inceleme yapmak nasip olur insallah. bisikletle ilgilide soru sormak isteyenler her zaman mesaj atabilirler. saygilar

İbrahim A. bunu beğendi.
  5. Yasar38

Yasar38 Sirrus

Adı:
    Yaşar
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tercihiniz hayırlı uğurlu olsun.Mutlaka bol fotoğraflı bir inceleme hazırlayın,bende sirrus lara bakıyorum su anda.İlerde inşallah bende almayı düşünüyorum.

6. TheRock

TheRock Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    tesekkurler. biraz havalar duzelip yol yapmak kismet olunca hemen bir inceleme yapacagim. sizede hayirli olsun simdiden.

Yasar38 bunu beğendi.