Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sırf iki tekeri var diye bisikleti motor ile aynı klasmana sokan densizler

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Motor ile bisiklet alakasız iki araç. Hatta motor, bisikletin karizmasını, özgürlük erdemini soğurmak, onu etkisiz kılmak için içten patlarlar dünyasından bisiklet alemine sokulan ajan provakatör. Arada bisiklet de sürerim motorda analojisi sergileyenler ne kadar da gülünç oluyor. O homur homur homurdayan, bir kibir abidesi, başkalarına yüksekten bakmanın en müşahhas dışavurumu olan motor ile bir bisiklet nasıl kıyaslanabilirki. Bisiklet arzuları durulmuş dingin bir bilgelik içerisinde şehirli bir aristokrat, motor yeni görmüşlüğün çirkinliği üzerinde gürültücü bir züppe. Bisiklet paylaşımın, çevreciliğin, az ile yaşamanın vücut bulmuş hali. Motor kıt kaynakları doymaz bir obur gibi tüketen bencil bir müptezel. Bisiklet eşit davranış, motor hep burnu yükseklerde. Bisiklet senli benli, motor ukala. Bisiklet alçakgönüllü ve dervişan tavırlı, motor kuzu postuna bürünmüş bir çakal. Dişlerini aldattığı avının boynuna geçirmeye her an hazır. Bisiklet senin enerjin, motor daha fazla beygir gücü, daha fazla kirlilik.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2015
  2. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yazınızı beğenmedim açıkçası resmen nefret kusmuşsunuz motosikletlere.

mete semiz bunu beğendi.
  3. oalmali

oalmali Guest in the world.. A strange passenger..

Adı:
    Muhammed Osman
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şairene bir üslupla resmen hiciv yapmışsınız. Edebi olarak ele alınsa güzel bir yazı ama "etik" değil.. Aynı yazıyı motor forumlarında bisiklete ve bisikletçiye karşı yazsalar eminim aramızda kırılanlar, kızanlar olurdu..

4. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bazı günlerde gece yarıları saat 23:00 - 01:00 arası mahalleden geçiyor sesi öyle bir çıkıyor ki, acayip rahatsız ediyorlar. Anlamış değilim bunu neden yapıyorlar. Yani şimdi bağırta bağırta o sesi çıkartıp insanları rahatsız edince ne oluyor ki. Gecenin bir yarısı egsozdan çıkan o ses bütün mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Bu da birtakım insanların motosikletten soğumasına ve ön yargılı olmasına sebebiyet veriyor. Açıkçası motosikletlilerle bir sorunum yok ama bu durumlarda acayip nefret ediyorum. Tabii bu sözleri söylerken genelleme de yapmıyoruz. Mesela geçenlerde bir tane Harley Davidson'a binen birisini gördüm. Öyle rahatsız edici değildi ve gayet sessiz sakindi. Yolun sağından sanki yokmuşçasına gidiyordu. Toplumda doğru düzgün motosiklete binenler de var ama motosikletin bisikletle de arasında çok fark var. Motosiklete binerken sarf edilen bir emek ve icra edilen bir spor yok ki. Örnek olacak bir durum da yok. Tıpkı araba gibi yani basıyorsun gidiyor ama bisiklet öyle değil. Eğer bir rampa çıkarken motosikletliye denk gelirseniz, ne demek istediğimi anlarsınız. Bu bağlamda iki tekeri var diye aynı klasmana sokmak son derece yanlış oluyor elbette.

frbld, mehmetsunu, pilot ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Motor da sürüyorum bisiklet de. Motor yeni görmüş degil eski bir gecmişi var. Alakası yok da degil ikiside 2 teker ve denge ister bisiklet süremeyen biri motor da süremez amacın ne anlamadım da acil işim olup da yetişmek istedigim bi yere trafik cekmemek adına motorla giderim bisikletle cok uzun sürmesinden dolayı yakıtıda cok degil 125 cc motor kullanıyorum .

Gürültü sevmiyorsanızda bence evden cıkmayın hatta tv izlemeyin pc basında klavye kullanırken bile rahatsız olabileceginizi düşünüyorum yazdıklarınızdan . Bisikleti bukadar sevip motordan bukadar tiksinmende garip geldi.Özel arac, taksi hatta toplu ulasım aracları ile kıyaslarsak motor cok on numara ulasım aracıdır , kaldı ki her zaman bisikletle heryere gitmeniz mümkün degildir . Herkesin senin kadar BOŞ zamanı yok diye düşünüyorum.

frbld, rsomuncu, mete semiz ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  6. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bazı tipler var arabaların arasından geçip trafiği katledenler, hunharca kaldırıma çıkanlar bunlardan nefret ediyorum ama diğerleri(harley choper ) çok cool

Son düzenleme: 13 Temmuz 2015
  7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ekşi sözlükteki gibi berbat, çok kötü, iğrenç butonu aradım ama bulamadım. Sağlık olsun ne yapalım...

8. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Edebi dil muhteşem bu sebepten artı vermeden duramadim. Ama motor dediğimiz aracıda bu kadar aşağılamak ne kadar doğru bilmiyorum. Racinge bende pek sıcak bakmam ama golfing, enduro ve en önemlisi chopper kendine has ritüelleri ve toplulukları olan çok büyük bir camia. Ve gerçekten kaliteli insanlar barındırıyor içinde.

9. AliG.

AliG. Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletimle baltalimanın da düştüğümde bir motorsikletli durup yardım etmişti beni yerden kaldırdı bir yerimde ve bisikletim de sorun olup olmadığını sordu baya baya ilgilendi sağolsun.
    Sizin bahsettiğiniz motorlar bu paket servis motorcuları ve mahalle arasında şu 1000tlye satılan dandik skooterları yada mobiletin bir üst versiyonu olan düz depolu motorları alıp doğan şahinlere takılan abart egsozları bu skooterlara takan ergen ehliyeti bile olmayan tek amaçlarının kız tavlayıp ot içmeye çalışan iq seviyeli düşük mahlukatlardır.
    Motorcu çok tanıdığım vardır ve ileride inşallah bir enduro alıp dünya turu yapma hayalim var. Dediğim gibi sizin rahatsız olduğunuz kesim altını çizgili kısımda yazdıklarım ki bunlardan bende aşırı derecede rahatsızım.

10. Recep-Şahin

Recep-Şahin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yorum yapmaya gerek yok, sirf hakaret dolu bir konudur. Yönetiminde buna gözyummasina anlam veremiyorum. Güya forumda hakaret yasak.

Bende motor ve bisiklet kullaniyorum. Ayrica bisikletle motorun cogu seyini ayni gördügüm icin ayni klasmana koyuyorum ve böylece mehmetsunu gözünde densiz olarak ne yazikki hakartetide yiyiyorum.

Volg, T. Süren, Murat B. ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  12. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @AliG. birde Honda goldwing 1800 ABS olsa tadından yenmez :) esinizle veya sevgilinizle... Yada BMW 1600 GS off off :)

AliG. bunu beğendi.
  13. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet de kullanıyorum, motosiklet de kullanıyorum. İnsanları kullandıkları araca göre değerlendirmeniz de tek kelimeyle iğrenç.

frbld, T. Süren, pilot ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  14. E.E

E.E Forum Demirbaşı

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eyyyyyyyyy bisikletforum yönetimi , ben robin van persie diye konu açtım. bu abimiz geldi bu yorumu buraya bıraktı. Üstüne birde konuyla alakasız motosikletlilere olan görüşünüde dile getirmiş üstüne futbolcuyuda hicvetmiş ama siz bu abimize katılmışsınız bu konuda ona destek veren bir yorumunuzuda bırakmışsınız uzatılmaya mahal olmadığınıda belirtmemişsiniz yani hadi kardeşim gelin motorluları eleştirelim dercesine serbest bırakmışsınız , umrumda değil. Sırf böyle abilerimiz üzülmesin diye ''robin van persie'' konusu kilitlendide ,
    burada motosikletlilere neler denmiş ama bir uygulama yok. Rahatsız olanlarda olmuş. Bende bu konuya karşıyım hadi kilitleyelim ?

Alttaki yorum ''robin van persie'' konusundan alıntıdır.

eğer bir mega byte israfı varsa bu konudur. Ayrıca burası eleştiri forumumu !? :)) Derler..

Amacım gerçekten boş tatava yapmak değil , tekrar ve tekrar söylüyorum art niyetlide değilim kim ne yazarsa yazsın şikayet etsin. Zaten böyle bir konu başlığıda var.

nokta.jpg

15. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eleştirmek ayrı birşey hakaret ayrı birşey ben yazıyı hiç beğenmedim...

AliÇimen, M.Burak KARADAĞ ve E.E bunu beğendi.
  16. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @mehmetsunu çok güzel hicvetmişsiniz tebrikler. kelimeler iç gıdıklayıcı.:)

her şey iyi hoş ta bu cross dedikleri arabayla olsun motorsikletle olsun dağda bayırda doğayı berbat eden ve bizim şehirlerimize benzeten organizasyonları anlayabilmiş değilim. nedir yani doğaya meydan mı okuyorsunuz. çok extrem bir ses çıkarmadıktan sonra motosiklet sesinden rahatsız olmam ama doğada o araçları bağırtıyorlar ya o börtü böcek ve hayvanat neler çekiyordur.

mehmetsunu bunu beğendi.
  17. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu tip konular neden "Akşam bizim sokakta gürültü yapan motorlar" falan gibi özel bir başlıkla değil de böyle insanları doğrudan gruplara ayırıp yargılayan şekilde açılır hep merak ettim, sanırım merakımı hiç gideremeyeceğim.

18. mete semiz

mete semiz Üye

Adı:
    Mete Semiz
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ciddi olmadığını düşünüyorum.

19. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  20. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @mehmetsunu adlı kişinin diğer mesajlarınada bakarsanız ortada hiçbirşey yokken bile kendisiyle alakası olmayan konulara gelip nefret kusan birisi bakınız; 1)Kaza sonrası mobese kaydı. 2)Kartepe konusuna bina yapan insanlar hakkında dediği: lise terk ingilizceyi arapçadan ayıramayan rizeli mütahit değil mi postu. 3)Dün akşamki futbol konusu. (sadece ilk sayfada gönderilen iletilerini okudum diğer sayfalarda neler var kim bilir) Kimse bu foruma hakaret dolu mesajlar okumak için girmiyor!!!

frbld bunu beğendi.