Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sinop-gurcistan turu için yardım.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kadir aşnaz tarafından paylaşıldı.

1. kadir aşnaz

kadir aşnaz Yeni Üye

Seviye:
    geçen yıl yaptıgım istanbul-ayvalık turunun devamını hava şartları yuzunden rota degistirerek dogu karadenize cevırdım. accuweather ve oradaki bazı dostlardan aldıgım bılgıler havanın gayet guzel oldugu yonunde ve 10 günlük hava raporuda bunu destekliyor..

bu rotada daha once tur yapanlardan yardımcı olabilecekleri her konuda destek bekliyorum :) girilmesi ve girilmemesi gereken yollar.. gidilmesi ve gidilmemesi gereken yerler gibi :)

gurcistan sanırım artık pasaportsuz yalnızca kımlıkle gırıse ızın verıyor..

neyse daha oncedeki yaptıgım tur hem bu bolgede hemde bu mevsımde degıldı.. dolayısıyla daha cok yardıma ıhtıyacım olacak...

sımdıden tesekkurler.

2. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selam.Turu ne zaman planlıyorsunuz?

3. kadir aşnaz

kadir aşnaz Yeni Üye

Seviye:
    5 ekim gibi sinopdan baslamayi dusunuyorum.

4. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gürcistan; pasaportsuz, sadece kimlikle almıyor. Sadece vize istemiyor. Kimlikle girerim düşüncesiyle gelirseniz Sarp'ta kalırsınız.

5. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba Kadir bey karadeniz bölgesi bisiklet turları yapmak için oldukça riskli bir bölge.Özellikle bu sene yağmur bıktırdı,doğru dürüst tur olarak sadece iki tura katılabildim.Hava şartları açısından çok ümitli olmayın,doğa açısından tabikii çok güzel harika yerleri var....

Ordunun peşembe ilçesinde yaşıyorum,bu çevre için genel bilgi verebilirim.Bu tarafa gelirseniz mutlaka haberleşelim,fırsatım olursa size bir süre eşlik etmeyi isterim...( 0535 616 05 47 )

Görüşmek üzere...
    Cüneyt Şanlı

6. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kesinlikle doğru. Vize istemiyor demek pasaport da istemiyor demek değil. Pasaportunuzun mutlaka yanınızda olması gerek ve üstelik en az 6 aylık geçerlilik süresi olması gerek. Pasaport olmadan sadece kimlikle girebildiğimiz tek ülke KKTC.

7. kadir aşnaz

kadir aşnaz Yeni Üye

Seviye:
    kusura bakmayın cevaplar mailime gelmediği için ancak cevaplayabiliyorum..

sinop dan başlamadan daha kısa bir turla trabzon-rize-artvin üzerinden gurcistana geçtim.. iyi bir planlama ve sık sık hava durumu kontrolu ile sorunsuz ve çok keyifli bir yolculuk oldu.. eğer bu arada tur yapmak isteyen arkadaşların soracakları olursa yardımcı olmaya çalışırım.

bu arada nufus cuzdanı ıle gecıs henuz resmı olarak gerceklesmedi.. yanı soyledıgınız gıbı pasaport gerekli.. ama bukadar kolay geçiş olan başka ulke varmıdır bılmıyorum.. vapura binerken ne kadar kontrollu bir geçiş saglanıyorsa gurcıstana gecıstede aynısı gecerli.

neyse güzeldi hostu :)

8. Vedat Jitan

Vedat Jitan Üye

Seviye:
    tebrik ederim