Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinop-Anamur Bisiklet Turum 09-16 Haziran 2015

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cüneyt HOCAOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir yıl önce hava muhalefeti nedeniyle Sinop'a gidip yağmur nedeniyle Ankara'ya geri döndüğüm tur için 7 Haziran seçimi akşamı otobüsle Sinop'a hareket ettim. Kaba tabiriyle yukarıdan aşağıya bisiklet turu için iki yıldır görüştüğümüz hertürlü planı yaptığımız yol arkadaşım yan çizince turu tek başıma yapmak zorunda kaldım. Bir bakıma iyide oldu yinede tek başına böyle uzunca bir turu pek tavsiye etmiyorum. Gerçi gece yolculuk yapmayacaktım fakat tekbaşına çadırla biryerlerde kalmak pek mantıklı değildi onun için resmi misafirhanelerde kaldım. İki gece planladığım etabı geçkaldım için gece tamamlamak zorunda kaldım. Turun üçüncü günü planladığım etap Kastamonu-Çankırıy'dı Ilgazlardaki yağmur, sel, çamur derken biryerlerde beklemek zorunda kaldım. Gece 21.30'da Rakım 1420 İndağı Geçidindeydim doğal olarak oradan çankırıya gitme ihtimali kalmadı Korgunda konakladım. 4. günkü rota Korgun-Kırıkkale oldu, Kısaca turun 4-5 gnü haziran olmasına rağmen yer yer yağmurdu, hatta Kulu-Konya etabını pedallarken Cihanbeyli'yi tahmini 20-25 km geçtikten sonra bir yağmura yakalandım yağmurluk falan derken kaba tabiriyle donuma kadar ıslandım. Bir benzin istasyonunda yağmur geçtikten sonra üstümü değiştirdim pantalonu beraberce sıkacağım kimse yok bir ağaca doladım pantalonu sıktım Konya'ya kadar bisikletin arkasında kuruttum, sonradanda öyle güneşti. Zaten Konya'dan sonra hele hele Karaman'dan sonra hava 35 leri buluverdi. Artık o sıcaklıklarda pedallamanın nasıl olduğunu söylemeye gerek yok. Taşucundan sonra gidenler bilir o yolun yer yer durumu korkunçtu, gidilmeyecek yol değil fakat hele hele Alanya'ya kader enaz 2 gün isteyen bir yol o güzel doğayı doya doya sindire sindire pedallamak lazım. Bir yıl gecikmeyle yaptığım turu benim için güzel bir tur oldu kamyon, otobüs vs. bir sıkıntı yaşamadım, köpekler haricinde 2 büyü köpek saldırısı atlattım aklıma gelince hale kalbim hızlanıyor. Bisikletçilerin belası yollardaki köpekler, neyse hasar almadan atlattım. Resimleri çok gün gün ayıramadım, sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Tüm bisikletçi arkadaşlara kazasız belasız, köpek saldırısız pedallamalar dilerim. Resimlerin devamınıda siteye atacağım. :)

Ekli Dosyalar:

2. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Resimlere devam...

Ekli Dosyalar:

3. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Resimlere devam ...

Ekli Dosyalar:

4. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Resimlere devam ...

Ekli Dosyalar:

5. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Son parti resimler :)

Ekli Dosyalar:

6. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Fotoğraflar hiç bitmeyecek zannettim. Tur gerçekten mükemmel olmuş, bu anıyı anlatmak için sizin yerinizde olmak gerekir. Eminim çok keyifli harika bir tur olmuştur. Ayaklarınız dert görmesin.

aynakol ve Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  7. serdarkoc

serdarkoc Kıdemli Üye

Adı:
    serdar
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  8. spe07

spe07 Kıdemli Üye

Adı:
    ANIL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir sinoplu olarak uzun zamandır göremediğim memleketimi sayenizde gördüm :) teşekkür ederim

Cüneyt HOCAOĞLU ve _Seyfullah bunu beğendi.
  9. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tebrik ederim. Ben de bu yaz tek başıma ufak bir karadeniz turu yapmıştım, tek gitmek bazen daha iyi oluyor ama konaklama konusunda size katılıyorum uygun pansiyon vs bulup kalmak doğal olarak daha iyi, çadır vs taşıma derdinden de kurtulmuş olunuyor.

isaac52 ve Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  10. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tur boyunca resim çekmekmenin birkaç yönü var, sizin canlı canlı gördüğünüz yerleri birçok arkadaşında görmesini sağlıyorsunuz, gitmemiş olanlara rehber oluyor.Diğer yönden bakıncada resim çekmekte bir iş ben bisiklet kullanırken rahat resim veya istediğim şekilde resim çekemiyorum, bisikletten in çek tekrar yola devam 1000 küsür resim çekmiştim öylede bakınca Zaman kaybı olarak bile görüle bilir fakat ne olursa olsun paylaşmak güzel.İyi Dilek'leriniz için teşekkür ederim, hepimizin ayakları dert görmesin.

Sevgili babacığımın senelerce süren bu sene takdir al, bu sene ortalaman şu olsun bu olsunlarıdan sonra orta sonda bisiklet sahibi oldum orta sona geçmiştim 1974-75 lerdi sanırım aralıklarlada olsa devam ediyorum.

Zafer KAPLAN ve five bunu beğendi.
  11. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  12. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Memleketinizi bir nebze olsun hatırlatabildiysem ne Mutlu bana, fakat harika bir memleketiniz var

13. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bazen istemeden de olsa böyle iptaller oluyor, önemli olan amacınıza ulaşmanız olmuş.
    Anamuryum gerçekten etkileyici ve güzel bir yer.. insan gezerken sanki insanlar daha yeni gitmiş gibi hissediyor. ..Ben 18 senedir aynı yoldan ARABAYLA Antalya fethiyeye giderim .Eski yol emin olun daha da güzeldi, insanın canı çıksa da manzara...süper virajlar...keyifle kullanıyordum. şimdi çoğu otoyol gibi oldu.
    izlemek görmek güzel, devamını sağlıkla dileriz, ancak çok dikkatli olmak gerek, yollar ülkemizde çok tehlikeli

14. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tur güzergahım şöyleydi, Sinop-Boyabat, Boyabat-Kastamonu, Kastamonu-Korgun, Korgun-Kırkkale, Kırkkale-Kulu, Kulu-Konya, Koya-Karaman, Karaman-Taşucu, Taşucu-Anamur Anamur'dan otobüsle Alanya 1100 km yol yaptım.

Anamur gerçekten harika Deniz süper, tek sorun yollar tüneller falan yapılıyor İnşallah birkaç sene sonra daha rahat yollarda pedallama imkanımız olur. Benim turu yaptığımda tırlar domates taşıyorlardı o yollarda birde korkunç tır trafiği vardı. Seneye bir aksilik olmazsa Konya, İçeriçumra, hadim, Taşkent, kazancı falan otaraflardan Anamur'a inme planım var.Gerçi bu sene rota oradaydı ama arkadaş gelmeyince ana güzergahtın dişarı çıkamadım.

15. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eski yol bisiklet için daha tehlikeliydi, şimdi gittiğiniz yolun daha dar, 3 kat daha kıvrımlı oldugunu düşünün. Ben seviyordum o ayrı konu.
    Ben Araç trafiğini e trafikte bisiklet sürmeyi de sevmiyorum, ancak malesef TÜM yollar araçlar için yapılıyor ister istemez karşılaşıyoruz. Yayla yolları dağ yolları , vs çok daha güzel ancak çok yorucu olabiliyor. Daha çok motorsiklet için gibi...

16. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz ayaklarınıza sağlık

17. Veysel Clouser

Veysel Clouser Aktif Üye

Adı:
    V.Clouser
    Seviye:
    @Cüneyt HOCAOĞLU Abi elinize kolunuza sağlık. İnceburun benim için çok özel bir yerdir. İnsan oradayken kendini tüm hayattan soyutlayıp, orada yaşamak istiyor... Benim de o taraflara tur düşüncem var. Fotoğraflar da çok güzel, harikasınız.

18. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Veysel kardeşim İnceburun gerçekten harika çam ormanlarının içinden oraya ulaşmak çok güzel fakat konuştuğum birileri atom santralının yakınlara yapılacağını ve onun içinde birsürü çam ağacının malesef kesildiğini söylediler.O canım doğayı mahvedeceğiz

19. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    abi çok güzel bir tur olmuş :) taşucu anamur arasından biraz daha fotoğraf bekledim ama :)

20. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fevzi kardeşim Taşucu-Anamur arasını gidip görmek gerekir, gerçekten yollar gerçekten zor resim inanki 7-8 günden sora yük olmaya başlıyor heleki Taşuucundan Anamur'a giderken güneşte 40 küsürlü dereceleri görünce tek amacım biran evvel Anamur'a varmaktı.Fakat o güzergah hatta Taşucu-Alanya arası 2-3 günde pedallanıp sindire sindire gidilecek bir güzargah artık seneye emekli olunca gün sıkıntısı olmadan pedallarım.

cenkpasha ve Fevzi Orak bunu beğendi.