Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Single Track Modify with Solid Works

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Erhan ÖZETÇİ tarafından paylaşıldı.

1. Erhan ÖZETÇİ

Erhan ÖZETÇİ Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar daha once bu başlık altında tasarımını sunan bi arkadaş görmüştüm oyüzden bende kendimden birşey eklemek istedim. Bu tasarımda siz bisiklet severlerin bileceği gibi Single Track solution barendleri biliyorsunuzdur. Benimde kullanmış olduğum BU barendler ergonomi olarak pek rahat değil. Ancak ben bunu daha rahat şekilde tasarladım belki üretirimde plastikten :) sizinde görşünüzü almak istedim.Birde ek olarak resimde olmasada gidon içinden sıkma uygulayacağım. normalde bilirsiniz barend sıkıldığında gidonun o kısımları ezilir yada çizilir böylece bu deformasyonuda ortadan kaldırmış olurum. İyi fikir DİMİ :D

Ontario ve d.berkay bunu beğendi.
  2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle resim boyutları çok büyük. Hala düzenleme şansınız varken düzenleyin, yoksa konunuz kilitlenebilir ;)

Güzel çalışma, emeğinize sağlık.

Ha birde, burası Bisikletlerimizin Fotoğrafları ana başlıklı bölüm bildiğiniz gibi. Resimlerinizi uygun bölümlerde paylaşırsanız daha yerinde olur ;)

3. Erhan ÖZETÇİ

Erhan ÖZETÇİ Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha öncede tasarım paylaşan bir arkadaş, tasarımını burda poaylaştı ve uyarı gelmediği için bende burada paylaşma gereği duydum. Uyarınız için teşşekkürler

4. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    dostum her yerine radyus kırmışsın :)

Şaka bi yana guzel tasarım. Solidworks içerisinde çok harika tasarımlar yapılabilir. Bende plastik enjeksiyon kalıpçısıyım.

Ürünün arka tarafı olası bir üretimde biraz sorun cıkarır et kalınlığı çok fazla geldi gözüme. Arka tarafta bulunan bütün radusları kaldırman gerekir.Urunu kalıptan çıkarabilmek için sıyrıcı plakası kullanılabilir. Ve eğer ürünü bu haliyle istiyorsan tek gözlü dusunuldugunde sicak meme daha fazla dusunuldugunda ise manifold kullanabilinir. Urunun iç kısımlarına muhakkak derece ver. en azından 2 ada 3 derece olabilir. Kullanacağın ürün polykarbonat olursa bisiklette çok harika bir goruntu alırsın(transparan veya yarı transparan)

Hatta bir komple bisiklet montajı yapıp siteye atabilirim. Bu arada bu plastik parçanın en yüksek noktasından x , y , z ebatlarını merak ettim. Nasıl bir kalıp tasarlanabilir hemen kafamda canlandı :) çünkü.

Solidworks ile bende cok haşır neşirim. 6 yıldır uğraşıyorum.

Evet guzel bir bisiklet tasarımı yaparak siteye koymak gerekiyor aslında.

örneğin salcano ng650 mi komple tasarlayıp buraya resımlerını atmakla başliyim bende :)

saygılar.

5. Erhan ÖZETÇİ

Erhan ÖZETÇİ Kıdemli Üye

Seviye:
    :D bnde plastik kalıpçısıyım :D bunda çokta ölçülü bişey yappmadım sadece gidon çapını yaptım kalanı single track üzerinden :D ykalaşık dğerler Malzeme olarakta renkten çok hafif malzeme kullnılsaa dah iyiolur :D