Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

single speed yardım (onerıler ve elestırıler)

Konu, 'Street & DJ' kısmında punkermanmania tarafından paylaşıldı.

1. punkermanmania

punkermanmania Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaslar bugun forumda gezerken sıngle speed ıle ılgılı cook bır bılgı bulamadım .

1-mesela sıngle speed ıle 9 lu arka ruble kullanmak arasındakı artı ve eksıler nelerdır??
    2-street ve dj kullanan bır kısı ıcın vıtes sıstemı cook onemlımıdır.???

3-ve sonuc olarak bısıkletımı sıngle speed yapmak ıstersem ,arka gobegı degıstırmeden adaptor ,dıslı ve arka gerdırıcı nerden bulunabılır ve ne kadara mal olur .??

umarım sıngle speed ıle ılgılı sorulara cevap bulabılırım , belkı benım gıbı merak eden baska arkadaslarada bu baslık bır klavuz olur.herkese sımdıden tesekkurler .:in:

saygılar !!!!

2. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Single speed ile şehirlerarası bir tur yapmak oldum olası benim fantazimdir ama yanıma aynı tarzda seyahat edecek birini daha bulamadığım için bu fantazim platonik halde kala-kalmıştır.
    Single speed ile Alpleri geçen birini biliyorum ama zor zenaat.

Teknik konuda bilgisi olan arkadaşlara konuyu devrediyor kolaylıklar diliyorum. :)

punkermanmania bunu beğendi.
  3. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    single speed yapmak için cesur bisikletde point in kulakçıktan bağlanan trial bisikletlerinde kullanılan gergileri satılıyor. o gergi ile istediğin performansı alabilirsin.
    sorularına gelirsek :

1) rublenin 9 lu yada 8li olması önemli değil.

2) street yaparken single speed kullanan birçok arkadaşım var. En önemlisi bisikletlerinden hiçbir ses çıkmıyor ve zincir atma problemleri de çok az oluyor.

3)single speed sistemi en başta anlattığım point trial gergisi ile yapabilirsin yada kendi arttırıcını gergin çekilde tutacak şekilde zinvirini kısaltarak yapabilirsin.

punkermanmania ve endy bunu beğendi.
  4. punkermanmania

Seviye:
    yardım ıcın tesekkurler sınto , pekı arka rublelerı cıkarıp yerıne teklı dıslı taksam 18 , bunun ıcınde aradagı boslugu almak ıcın (gobek degısmıyecegı ıcın ) adaptor kullanmam gerekırmı .

yanı 9 lu rubleyı degıstırısem agırlıgında ıyı bır degısım olurmu ?
    tesekkurler.
    street ve dırt kullanıcagım ıcın sıngle speed ı uygun buldum . umarım dogru yoldayımdır .

saygılarımla

5. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    rubleyi teke düşürmeyi nasıl yapıcaksın ?

6. punkermanmania

Seviye:
    18 lık dıslı alıp arkadakı rubleyı sokup bosluk olmasın dıyede dınamo koymayı dusunuyorum .

7. punkermanmania

Seviye:
    tabıkı gerdırıcıde alıcam arkası ıcın

8. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    sanırım istediğin şey tugayabicim in bisikletin de var:in: ona sor istersen:)

düzenleme: kendi arka rubledeki orta dişlilerden birinin iki yanına daha büyük dişliyi tıraşlayıp yerleştirdi ve yanlarına da birşeyler koydu ama ne koyduğunu ben de bilmiyorum:D umarım yapmak istediğin şey budur:D

9. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    eğer anlatmak istediğin dodo nun söylediği ise işin kolay ortaya küçük bir dişli alıp yanlarına 2 büyük dişli takıcaksın.

10. tugayabicim

tugayabicim Forum Demirbaşı

Seviye:
    slm ...
    dodonun deıgı gıbı rublemı parcalatıp kucuk olan dıslıyo ortaya ve zıncırın atmaması içinde yanlarına buyuk dıslıler koydum ve onları traslattım aralarına ıste boslukları doldurması ıcın dodonun dedıgı rubleden cıkan parcaları koydum cokda guzel bır sıstem oldu ama yanlarına koyulan tasladıgın dıslılerın aynı boyda olması lazım aynı boyda olması ıcınde bı tanesını baska rubleden aldım yardımcı oldum .inş.

benımkıne bu lınklen bakabılırsın sayfanın en altında resmı var

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=23876&page=2

11. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    yorulmasınlar ben yapiim.....

Sinto, tugayabicim ve punkermanmania bunu beğendi.
  12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    rubleyi teke düşürmek kadar kolay bişey yoktur eğer aynakolda 22 dişli kullanacaksan arkaya 11 dişli kullanabilirsin onun için fazladan bişey yapmana gerek yok sadece rublebi sök ve 11 dişliyi tak zaten o boşluk yapmıyor.ama daha büyük bişliler kullanacaksan önde 32 diş arkada 21 diş kullanıyorum ben onun için rubleyi tamamen ayırıp sadece 21 dişliyi al aradan birkaç pul takacaksın zaten rubleyi ayırdığında aradan 8-9 tane pul çıkacak 7-8 tanede senin bulman gerekecek onları bulduktan sonra hepsini tak ve sigle speed hazır tabii birde gergiyi takacaksın ;)

13. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    single speed in iyi ve kötü yanları var.
    iyi yanları ses hiç çıkmıyor zincir atmıyor.
    kötü yanları ise başka vites yok sürekli aynı hızda gidiceksin
    bazı yerlede ağır gelicek bazı yerde hafif gelicek.ağır gelmemesi için hafif yapıcaksın hızlanamıycaksın. hafif gelmemesi için ağır yapıcaksın hafif hareketleri yapamıycaksın. mesela dj yapıcaksan single speed den fazlasına gerek yoktur.
    ama street de pedal gücü ile yapılan belli başlı hareketler var onun için vitesli tercih etmen daha mantıklı. ama tabiki senin tercihin single speed kullanan bi arkadaşının bisikletini kullan ve birde vitesli kullan. hangisi senin için daha mantıklı geliyorsa onu kullan.

punkermanmania ve tugayabicim bunu beğendi.
  14. punkermanmania

Seviye:
    arkadaslar gecenlerde pazar yerınde bıısklet tamırı yapan bır amca ıle karsılastım ,sagolsun baya bı ılgılendıler.

onlara sıngle speed olayından bahsettım

bana soledıklerı ılk sey arka tekerlegın akort olayının tekrar yenılenmesı ıle ılgılı oldu .
    cunku rublenın oldugu taraf daha duz ve dıger tarafta daha bombelı olurmus .(cant tellerı )
    sonra dedıkı eger sıngle speed olayına gırersem ıkı tarafında bombelı olma konusundan bahsettı.

once kendıme dedımkı ya bu adam nerden bılecek bu ıslerı ,

sonra genelde arazıde kullandıgımı ve hareket yaptıgımı anlattım.

ve bana sunu dedı (tabıkı sok oldum )o zaman arka cant 24 ve on cant 26 olsun dedı .
    acaba gercekten bu olayarı bılerekmı soledı ,yoksa her bısıkletcı arazıde bınıldıgınde on ve arka cant buyuklugu konusunda bılgı sahıbmıdır ?

benımde aklıma hemen spezıaled p1 dırt jump geldı .onunda arka 24'' ve on 26''.

sonra soleddıgı bombe olayı baya bır kafamı karıstırdı .

1-bole bır sey varmı .??

2-eger bısıkletımı sıngle speed e cevırırsem cantlarda tekrar bır ayarlama gerekırmı ??

tesekkurler

15. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    hayir bombeyle alakasi yok rublenin takildigi kasaet yer yine sabit bence 9 rubleni hic cikarma point arka vites gergisinden al sitedigin zaman vites degisimide yapabilirsin ama bisikletten inmen gerekiyor kendini cok zorlarsin tek viteste hep yani diste

16. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Bence yeni başlayan birisinin Düz vites sisteme geçmesi doğru değil.Çünkü düz vites sistem trial hareketlerde çok zorluyo,özellikle pedal kick falan gibi hareketler hiç olmuyor.Tüm bunlar hallolduktan sonra sırf 'Sokak'a yöneldiğiniz vakit düz vites sistem'e geçmek mantıklı bence.Şahsen ben yaptım bu yanlışı.

Sıfır zincir sesi ve zincir atmalarının olmaması en cazip yanlarından.