Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

single speed, yardım çağrısı.

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında erayo tarafından paylaşıldı.

1. erayo

erayo Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Single speed bisiklet toplama niyetindeyim. Boyuma göre-178cm- önerilenlerden daha küçük boyda, minimal bi kadro düşünüyordum, derken aklimdakine yakın birşey bulabilmek için günlerdir arayış içerisinde yüzlerce sitede gezinirken, şu fixie dikkatimi çekti.
    52-54 cmlik bi kadroda 187lik biri oturunca boyle görünüyor olmasi da muhtemel.
    Fotograflardan kestirebildigim tek şey nitto handlebar ve stem. Kadronun, bilesenlerin ölçülerine dair fikri olan var mı?
    Ve 178cm boya 48-50cm kadroda olası zorluklar ne olabilir?-sele ile yuksekligi, 120mm lik nitto stem ile uzunluğu artirmayi düşündüm, kadro olabildiğince küçük kalabilir böylelikle-

Son olarak küçük kadrolarda 700cc tekerlerin akıbeti ne olur? Kalpiye pedal kullanacağım fakat yine de pedallarken ön tekere çarpma gibi bi durum olur mu sizce?

Teşekkürler,
    Eray.

2. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dikkat ettiyseniz fotoğraftaki hipster arkadaşı hiç dönerken göremiyoruz, ayaklar bariz bir şekilde ön tekerin alanına giriyor, o arkadaşın pedalları yere dik tutmadan dönebileceğini pek sanmıyorum. Tabi arkadaşın sepya oluşu da çok manidar, bugüne kadar sepya fotoğrafta gördüğüm hiçbir şeyden o fotoğraftaki tadı alamadım, özellikle kız arkadaş konusunda sepya fotoğraflara çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben boyunuza göre bir kadro seçmenizden yanayım ama tabi yine tercih sizin.

erayo bunu beğendi.
  3. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    52nin altı kadro sıkıntı yaratabilir.

172yim ben, 50 kadro, 52.5üst boru ve 14 gidon boğazı kullanıyorum, kendinle kıyaslayabilirsin.
    ve normalde almam gereken kadro 53/54 ama küçük kadro kullanıyorum.

4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Fotografta ki bisiklet bir yol kadrosu degil, pist kadrosu ve onun getirisi olan bir takim geometrik ve de yapisal ozellikleri tasimaktadir. On tekerin down-tube kismina olan rake acisini yol bisikletindeki ile bir tutamazsiniz. Bu tip uzerinde nasil durmasindan da ziyade fixed gear bir bisikleti deneyip tecrube etmeden gorsellik kismina takilmayin.