Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Single speed. Veya fixed kadro

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Berkin bakan tarafından paylaşıldı.

1. Berkin bakan

Berkin bakan Yeni Üye

Slm herkese bir konuda bilgi almak istioyorum yorumlarinizi eksik etmezseniz sevinirim
    Daha karar vermemek le birlikte ya fixie yada single speed bi bisiklet topkamak istiyorum 2-3 aydir
    Kadro bakiyorum eski bi bisiklet ariyorum ama hic bir sonuc yok internetten almanyadan yada italyadan
    Kadro siparisi verme nasil bir fikir bildiginiz bi site varmi yada hic onlara gerek kalmadan
    Turkiyeden bulabilicegim bir kanal onerebilirmisiniz.
    Kolay gelsin yorumlriniz bekliyorum

2. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    bugün bir kadro almaya kalksanız yaklaşık 400 lira verirsiniz eski bi kadro almaya kalksanız boyama gibi işlemlerden geçeceği için aynı paraları bulabilir ve asla sıfır gibi olmayacaktır, Türkiye'de de bu bisiklet türü piyasaya yeni-yeni girdiği için de 2.el bulmanız çok zor, yurtdışından almaya da herzaman karşıyım alsanız bile bu sadece kadroyla kalmayacaktır göbekleri bulmakta da zorlanacaksınız o nedenle yaklaşık 1000-1300 TL civarında olan bu bisikletlerden sıfır bir tane almanızı 1 seneye yakın kullanmanızı ve eskiyen/değiştirmeniz gereken parçaları beğeni-bütçe ortalamasıyla almanızı daha doğru bulurum en azından 1 sene sonra sıfır kondisyonda ve sizi yansıtan harika bir bisikletiniz olur üstelik garanti ve servis hizmetlerinden de aldığınız yerden faydalanırsınız...Ben İstanbul fuarında bikaç firmanın fixielerini gördüm ayrıca Delta firmasının bayilerinden de Schwinn veya Mangoose markalarını inceleyebilirsiniz...şimdiden hayırlı olsun...:)

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Selam,
    Fixed Gear ya da Single Speed bir bisiklet toplamak göründüğü kadar zor değildir sadece ne araığınızı bilmeniz önemlidir. Hemen bir konuya da açıklık getirmek istiyorum fixed gear ya da single sped için drop-outları kadro ile paralel olduktan sonra ve de kızakları el verdikçe önemli değildir. Karıştırılan tek nokta fixed gear konusunda "track" kadrolardır. Kısacası velodrom koşmayacaksak track bir kadro arayışı ve artı masrafa girmenin bir manası yoktur.

Track End

Drop-Out

4. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğukan ın dediği gibi track end e sahip bir kadro istiyorsanız yurtdışından getirtmeniz gerekiyor, onun dışında yol bisikleti kadroları mevcut sahibinden.com da veya bisikletforum un yol bisikletleri 2. el bölümünde.

5. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
  6. sonay eruz

sonay eruz Aktif Üye

Seviye:
    ben de forumda satılık pist bisikleti var sanıp heyecanlandım...

7. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    yoköylebişiy!