Sineklere karşı önlemler?

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır aklımda olan ama hiç bir zaman buraya yazmadığım, birine de sormadığım bir konu bu. İzmir'de Karşıyaka'da oturuyoruz. Akşamları antreman amaçlı çıktığımız yol belli genelde Sasalı tarafları oluyor. Sasalı tarafları malum bu aylarda sinek börtü böcek ne ararsanız var. Hava rüzgarlı olsa bile çoğu zaman sinekler mevcut.

Sorum şu ben sinekler tarafından çok sevilen bir insanım. Beni şişlemeyi çok seviyorlar namussuzlar. Galiba biraz alerjimizde var her yerim şişiyor, kaşınıyor, ısırılan yere göre acıyor. Sin kov sürsek terleyince üzerinde durmadığı için işe yaramıyor. Uzun kolluda giysek adamlar forma tayt tanımıyolar ısırıyolar :)

Konu ile ilgili deneyimlerinizi bekliyorum. Çözüm üretmiş olanlar var ise çözümleri de alalım lütfen. Yoksa cibinlik falan takıcam kafama öyle dolaşıcam etrafta :D

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
(link)

(link)

derken terden üzerimde durmuyor demişsiniz.. Görmemişim o kısmını..

O zaman şunlara bakalım:

(link)

(link)

Buradaki muhabbete göre Avon (link) sinekleri ilginç şekilde uzak tutuyormuş.

Gün geçmiyor ki acayip birşey öğrenmeyelim..

• Beğen
Tepkiler: sargonnas

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@Mert E.

"personally i prefer to smell like an explosion in chemical factory" Adam burada olayı kopartmış. Demek ki lavanta ve incir birleşince patlak barut kokusu yapıyor (aslında bizim burda bir kimya firması var büyükçe nasıl koktuğuyla ilgili tarif bile veremem ama neyse:)). Valla ben bunu deneyebilirim. Teşekkürler. :)