Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Simon&Robert İzmir'de misafirim oldular.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ozgur_jeo tarafından paylaşıldı.

1. ozgur_jeo

ozgur_jeo Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Salı akşamı İstanbul'dan İzmir'e dönerken, Susurluk civarında, iki bisikletçi gördüm. Selam verip yanlarından geçtikten sonra, durup onlara su ikram etmeyi düşündüm ve durdum. Yanımıza geldiler Danimarka'dan yola çıktıklarını ve Hindistan'a doğru gittiklerini söylediler. Biz İzmir'e gidiyoruz dedik, gelmek istermisiniz? Deyince, hemen kabul ettiler, arabanın arkasına attık bisikletleri ve yola devam ettik.
    Planlarından geri kalmışlar çünkü bisikletlerini temizlerken zincire zarar vermişler ve zincirleri kopmuş, onu tamir ederlerken dağın başında kalmışlar. Çok kibarlardı ve yola çıkma sebeplerinin arasında dünyadaki fakir insanlara yardım eden bir örgüte dikkat çekmek olduğunu da öğrendim. Kalacak yerlerininde olmadığını da öğrenince, onları evimize davet ettim hemen kabul ettiler ve hep beraber evimize geldik.:)

Odama girdiklerinde duvar saatim ilgilerini çekiyor. Çok cana yakınlar.

Robert ve Simon yerleştikten sonra bizimle vakit geçiriyorlar.

Simon gitar çalıyor ve Robert ona eşlik ediyor:) (cidden güzel söylüyorlar) bizede iyice alıştılar.

Bu arada annem ve Robert, Robert'ın yırtılan pantolonunu dikiyorlar. Aslında Robert annemden öğrendikten sonra kendi dikiyor.

Ve ertesi gün oluyor, sabah kalkıyoruz güzel bi kahvaltının ardından yağmurun dinmesiyle beraber yola çıkıyoruz.
    1.durak, ayakkabı tamircisi
    2.durak, bisiklet mağazası

3.durak, Konak saat kulesi (discocox ile buluşma aynı zamanda)

4.durak, alınacaklar listesi için mağazalar
    5.durak, eve dönüyoruz (eve girdiğimiz an yağmur başlıyor:D )

Artık evdeyiz, misafirlerimiz, et yemedikleri ve yoğurdu çok sevdikleri için, sebzeli yemekler ikram ediyoruz.
    Biraz oturup onlarla sohbet ediyoruz, hikayelerini dinliyoruz,
    Danimarka dan buraya kadar 5000 km geldiklerini öğreniyoruz. Onları ailecek çok sevdik, çok sıcak kanlı insanlar, çok saygılılar ve benim en çok hoşuma giden özellikleri, çok disiplinli olmalarıydı.
    Artık yatma vakti, çünkü sabah yoğun bir hazırlık onları bekliyor, bisikletlerine çantalarını takıp yola koyulmaları yaklaşık olarak yarım saatlerini alıyormuş.

Ve sabah oldu artık hazırlanıp yola koyulma vakti. Ben onlara Gaziemir'e kadar eşlik ediyorum, şehir içinde zorluk çekmesinler diye.

Artık burdan sonra yola yanlız devam ediyorlar.
    Ben, onların bende bıraktığı güzel anılarla eve dönüyorum. Rotaları burdan, Türkiye kıyılarını izleyerek Suriye'ye varmak.

Yolları üstünde, evi olupta, onları ağırlamak misafir etmek isteyen olursa, çok sevinirler eminim ki ve sizi kesinlikle pişman etmezler.

Çünkü bize davranışları, anlattıkları, hala ailemin ve benim dilimden düşmüyor.

Onlarla ilgili internet sitesini ve isteyenler için, daha detaylı bilgiyi, daha sonra yazarım konunun altına.

Yazımı, beğenmişsinizdir diye umuyorum arkadaşlar, yorgunum, şu anda hatalar olabilir.

Okuduğunuz için hepinize çok teşekkürler.

2. G.Cem

G.Cem Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten çok güzel bir yazı ve mükemmel bir misafirperverlik örneği. Tüm ailenizi tebrik ederim.

Kudret Kurtcebe, tuncdemir ve ozgur_jeo bunu beğendi.
  3. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçektende güzell resimler bisiklete ve bisikletçiye olan saygı anca bu kadar olur.

Kudret Kurtcebe ve ozgur_jeo bunu beğendi.
  4. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletçiye destek ancak bisikletciden geliyor zaten sizi ve ailenizi tebrik ederim kafalarındaki turkiye imajının değişmesinde yada oldugu yerden yuksege cıkmasında etkili bi rol oynadıgınız kesin kim bilir yıllar sonra torunlarına bu turu anlatırken hiç unutamıyacakları anlar olarak bahsedicekler....

5. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Danimarkalı dostlarımızı gelip göremedim ama bu misafirperverliğinden dolayı seni tebrik ediyorum hatta seninle gurur duyuyorum Özgürcüm.

6. ozgur_jeo

ozgur_jeo Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. eminimki sizde olsanız aynsını yapardınız çünkü robertla simonun düşünceleri çok değerli onlar bunu ve daha fazlasını hakediyorlar. http://www.robertoglykkebybike.dk/ buda onların internet siteleri yaklaşık 4000resim var hepside birbirinden güzel babam nerdeyse hepsine baktı okadar güzel kareler var içlerinde:)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  7. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet kardeşliği budur işte

8. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili arkadaşım, bu örnek davranışınız için seni ve aileni yürekten tebrik ediyorum. Dünyanın sizin gibi iyiliksever kişilere ihtiyacı var. Tabii Robert ve Simon'un da örnek davranışlarını unutmamak lazım:)

Site bilgisini de bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler, resimler birer harika !

Sana ve ailene selamlar [​IMG]

9. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    Özgür kardeşim aileni ve seni yürekten tebrik ediyorum. işte örnek bir Türk genci ve Ailesi diyorum, sporun kardeşlik olduğunun resmidir diyorum daha da başka söz bulamıyorum:in:

10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletle olan bağlılıgın getirisi işte bu kadar güzel olsa gerek:p Ülkemize ve kendine kazandırdıkların için teşekkürler.. Antalya ya dan geçerlerse eşlik etmek ve onlara yol göstermek tabiki isterim onlara:).. (İngilizce konuşabiliyorlar mı?)
    Umarım Suriye'ye dogru olan rotayı kısa tutarlar ki Antalya dan geçerken onları karşılamak ve bilgi almak isterim ne de olsa böyle bir maceraya atılmak her insanın yapacagı şey değil! :p

Sitelerini inceledim fakat herhangi bir iletişim adresi elde edemedim özelden gönderebilir misiniz?:s..

11. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    keşke adamlar kıyı kıyı dolaşırken diğer bisikletsever arkadaşlarımız illere ilçelere girdiklerinde onlara eşlik etse :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    insanlık , misafirperverlik adına iyi bir iş başarmıssın diye düşünüyorum.
    hoşçakal..

13. SamiGiray

SamiGiray Yeni Üye

Seviye:
    Helal olsun Kardeşim tebrik ederim.Duygulandım bu devirde elin yabancısını evine alıp,Misafir edecek insanlarda varmış cidden çok tebrik ederim.

14. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    misafirperverliğin icin teşekkürler iyi bir iş cıkarmışın

15. ozgur_jeo

ozgur_jeo Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize arkadaşları tanısanız eminimki sizde bunu yaparsınız.(dikkat edin et yemiyorlar ve şeker kullanmıyorlar:D ) robert&simon antalyadan geçicekler hatta şöyle bir planımız var onlarla benim sınavlarım bittikten sonra onların yanına gidicem otobusle ve belli bir süre onlarla beraber pedal basıcam(3-4gün gibi) benim sınavlarım bittiğinde onlar büyük ihtimal antalya yakınlarında olucaklar çünkü fethiyede ufak bi tatil yapıcaklar denize giriceklermiş :D hava onlara göre çok sıcak :D benim gidiceğim gün yaklaşınca burdan yazıcam yollarda sizinlede pedal basarız belki. benim onların yanına gitme amacım onlarla daha fazla vakit geçirebilmek ve onların türkiyede dil sıkıntısı çekmemeleri. bu arada ingilizce ve almanca biliyorlar kendi dillerine ek olarak ama türkçede baya öğrendiler örneğin migrosa girdikleri zaman güvenlikçiye selamünaleyküm dediler :D ama olsun bilmeleri bile çok güzel dimi. ayrılalı bi kaç gün oldu ama özledik ailecek:)

16. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    tşkler arkadaş hem bu güzel davranışın hemde bu insanları bizimle tanıştırdıgın için.

17. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Antalya şehir merkezinden geçerseniz haberim olsun :eek: Ne zaman sınavların bitiyor? yani ne zaman geliyorlar buraya=?:D

ozgur_jeo bunu beğendi.
  18. SinanS

SinanS Yeni Üye

Seviye:
    Evet Özgür'cüm hakikaten çok güzel olmuş ve iyi denk gelmiş güzel bir anı,çok güzel ağırlamışsın şık olmuş. :)

19. SinanS

SinanS Yeni Üye

Seviye:
    ve adamların bisikletleri ne kadar sıradan.

ozgur_jeo bunu beğendi.
  20. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    misafirperverlik bu işte tebrik ederim.:in: Ne olduğu ya kim, dini milliyeti ne olursa olsun farketmiyor ülkemizdeki bu ruh hep daim olsun çünkü bu insanlığın ortak erdemlerindendir. bu yazıyı hazırlayıp resimleri paylaştığınız için de teşekkür ederim (tabii bir de ailenize teşekkürler)