Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Simon Karşılatık

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cemal_007 tarafından paylaşıldı.

1. cemal_007

cemal_007 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba bisiklet severler sizlere Avrupa kültür başkentlerini dolaşan Simon Wintermans’la yaptığımız keyifli karşıla turunu kısaca anlatacağım

29.06.2010 Salı günü sabah erkenden kalkıyorum hızlı bir hazırlanma sonucunda yol alıyorum taksim’e doğru hava kapalı serin bir şekilde k.çekmece menekşe tren istasyonuna varıyorum tren gelince trene binmek tam bir işkence çünkü tren full dolu yolcular biraz söyleniyor sonra bana bir yer açıyorlar zamanım çok kısa olduğu için bir an önce tren sirkeciye varması için dua ediyorum

Sonunda sirkeciye vardıktan sonra hızlı bir şekilde yol alarak taksime çıkıyorum taksime vardığımda hemen herkes gelmiş sabah karşılamaya gelen sayısı beni şaşırtıyor çünkü hava yağışlı gösteriyordu meteoroloji ama ona rağmen katılım iyi idi kısa bir merhabalaşma sonrasında bisikletlerimiz araçlara yüklüyoruz artından bizde otobüs’e binerek simon karşılamak için yola çıkıyoruz

Biz simon’u İstanbul il sınırında karşılamak için planlar yaparken simon dün ki temposu neticesinde Kumburgaz’a kadar gelmiş ve burada çatırda kalmış neye olsun dedik

Otoyoldan hızlı bir şekilde kumburgaz’a varıyoruz simon bizi burada otobüs durağında bekliyordu bizi görünce büyük bir içtenlikle hoşgeldiniz diyor bizlere bizde kendisine hoş geldin diyerek sarılıyoruz

Simon bize akşam sahilde kumsalda kamp kurduğunu ve çok sesli bir akşam sonunda tam uyguya dalacağı zamanda ezan okunduğu ve başından geçen ilginç olayları anlatıyor çok samimi ve içten bir kişi olduğu için herkes simon’a çabuk ısınıyor

Kısa bir röportajdan sonra fotoğraflar çekiliyor ve yola koyuluyoruz simon dün akşamki macerasından sonra bu kadar diri ve enerjik olması bizim grubumuzu da neşelendiriyor yol buyunca özellikle rampalarda simon’un rampa çıkışı bizleri hayran bırakıyor bisikletin üstünde 25 kiloya yakın bir yük olmasına rağmen çok iyi çıkıyor rampaları

Sözü fazla uzatmadan kesmeden önce katılan tüm bisiklet sever arkadaşlara hem yönetim kurulu adına hem de kendi şahsım adına iletmek istiyorum bu anlamlı turda bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler

Not: dün akşam beni üzen şey bisikletin ülkemizde gelişmesini istiyoruz ama birlik de bir şeyler yapmamızın gerektiğini her seferinde söylüyoruz ama bunu da vurgulayan birçok bisiklet sever bu kadar önemli bir buluşmada aramızda görememenin üzüntüsünü yaşamış olmak bizleri üzdü basın canlı yayın yapıyor röportajlar alınıyor 15 milyonluk İstanbul’da sadece 30 – 40 bisikletçi geliyor çok üzücü bir olay biz bu şekilde olduğumuz sürece kimse bize önem vermez birlik olmalıyız boşuna söylememiş adalarımız Bir elin nesi var ! iki elin Sesi var diye

Karşınızda Simon

simon çok çevreci bir kişi oldu her zaman bize gösterdi

bize dün akşam yaşadıklarını en içten şekilde anlatıyor

artık yoldayız

simon bisikletin üstünde hiç yükü yokmuş gibi rampaları o kadar iyi çıkıyor ki inanın bel bile şaşırdım

İstanbul karşıla kapısına varıyoruz burada simon’a İstanbul hoşgeldin merasimi yapıldı

simon bisikletine bayrağı alarak bir tur attı

bugünün en şanslı kişisi Fransız Filip oldu. onu görünce hemen yanımıza çağırdık

tekrar yola çıktık artık iki misafirimiz var

b.çekmece de tarihi mimarsınan köprüsünden geçiyoruz

b.çekmece kültür park da Akhisar evinde öğlen yemek molası veriyoruz burada yöresel yemeklerden simon ve filip’e ikram ediyoruz

kültür park da kısa bir bisiklet gezi sonunda yola çıkıyoruz

misafirlerimizle dernek merkezine varıyoruz

moladan sonra Sultanahmet meydanına çıkıyoruz burada bizi basın ordusu karşıladı ve simon
    km saatini gösterdi dile kolay 6583 km yapmış toplamda

simon burada Sedona İstanbul’u deniyor ve yorumu patlatıyor ben bununla pect 2 günde giderim dedi ve bisiklet için çok güzel bana mı hediye edilecek diye esperiyi patlattı

NTV akşam haberlerine Canlı bağlantı yaptı ve Simon röportajı yayınlandı

bu gezginlerde karavanla geziyorlar son durak olarak onlarda Ayasofya’yı seçmişler

artık Ayasofya meydanında Derneğimizin ısrarları sonucu Bisiklet Park yerleri koyuldu tüm bisiklet severlere hayırlı olsun

2. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çok güzel olmuş hemen ntv ye bakıcam röportajı ne zmn yayımlarlar acaba merak ettim simona iyi yolculuklar...

3. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    harika, ayaklarınıza sağlık...

4. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    paylaşım için teşekkürlerr simon buraya da gell :))

5. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok güzel ve anlamlı bir kucaklaşma olmuş.
    Paylaşım için teşekkürler...