Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şimdi sedona'mı yoksa 3 ay sonra trek yada scott mu??

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında seyyahkedi tarafından paylaşıldı.

1. seyyahkedi

seyyahkedi Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar, ben de bisiklet alıcam süreci içinde buldum forumu, baya bi konuya girip çıktıktan sonra sedona borlady'de karar kıldım, hatta bisiklet gelebilseydi bugün gidip alıcaktım ama sonradan aklıma bi soru takıldı.

şimdi ben öncelikle şehir içinde ve hafif arazide kullanıp ara sıra da çevre bölgelerde uzun mesafeye çıkabileceğim 4-5 sene bana min. sorun çıkarıcak bi bisiklet istiyorum. ama bütçem kısıtlı,şu an borlady benim için ideal (uygun kadro boyunu bulursam inşallah bazı mağazalar sadece 14" olduğunda ısrar etti de!) ama 2-3 ay beklersem bütçemi artırıp scott aspect 60 yada contessa 50 yada trek 3700/3900 alabilirim. acaba bahsettiğim koşullar için borlady beni idare eder mi? veya bu koşullarda borlady almayıp 3 ay bekleyip iki katı para vermeme değermi trek/scott? o özellikler silsilesinden pek birşey anlamıyorum malesef, o yüzden fikrinizi sormak iyi olur diye düşündüm... ve elbette bir an önce bisikletime kavuşmak istiyorum yani 3 ay yazın ortası demek ve benim için uzun bir süre.

şimdiden sağolun..

2. ateze

ateze Misafir

Seyyahkedi öncelikle foruma hoş geldın, burada konusunun uzmanı oyle cok arkadas var ki, cok sey ogrenecegının zaten sen de farkına varmıssındır.
    Gelelım senın soruna, Borlady guzel bır bısıklet ama ben senın yerınde olsam ıkı uc ay beklerdım, ben de bısıkletımı sececegım zatam bu forumla tanısmıstım, ıkı uc ay ne alsam ne yapsam dıye herkesın basını sısırdım :) sonunda Contesa'ya karar verdık ve sımdı cok cok cookkk memnunum, bu işte acele etmeden karar vermelısın, içine sinmesı aslolan.
    Eğer müşküllerin varsa, sabırlı ol. Sabır, sevincin anahtarıdır.
    Mevlana.

Ali Hekimoğlu ve seyyahkedi bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Beklemeden bir Sedona alın bence.
    Eşimle aldığımız Sedona Borla bisikletlerimizi 3 yıldır kullanıyoruz. Sadece birisinin arka göbeği değişti , başka hiçbir sorun yaşamadık.

diğer markalar için neden 3 ay bekleyeceğinizi de anlamadım ?

2008 modelleri beklemek ise cevabınız , 2008 bitmeden bisiklete binmeye başlamanızı öneririm. :)

barhan ve seyyahkedi bunu beğendi.
  4. seyyahkedi

seyyahkedi Yeni Üye

Seviye:
    bütçeyi artırabilmek için. sözün özü parra parra parra!
    2008 sedona için o kadar beklememe gerek olmayacak sanırım ve dediğiniz gibi ben de biran önce bisikletime binebilmek istiyorum.
    bu arada iran pakistan hindistan nepal benim en büyük hedefim, bisikletle bunu yapanlar da varmış!! dedim, vayy be diyorum, naçizane sizi ve eşinizi tebrik ediyorum.

5. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sanırım o anlamda değilde sedona nın trek ten veya scott tan ne farkı varda bekliyorsunuz anlamında sordu:in:

6. mzgrknc

mzgrknc Kıdemli Üye

Seviye:
    anlamadigim bir sey var scott/trek icin 2 kat para harcamaktan bahsetmissiniz ama:
    aspect 60: 360 €
    contessa 50: 390 €
    borlady : 350 $
    kaynak:yesilbisiklet.com

yani arada oyle astronomik farklar yok gibi...

7. seyyahkedi

seyyahkedi Yeni Üye

Seviye:
    alperen_69 tam da dediğiniz gibi aslında benim bu mesajdaki asıl sorum da bu: sedona'non trek ve scott'tan o kdr beklemeye ve iki katı para vermeye değecek bi farkı var mı?? yani ben size soruyoruum :)

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  8. seyyahkedi

seyyahkedi Yeni Üye

Seviye:
    contessa 50: 745 ytl
    sedona: 430 ytl

erdoğanlar'ın web sayfasına göre.
    ok, 2 katı değil ama 300 ytl.
    astronomik değil ama benim için önemli bir fark.

9. janset

janset Üye

Seviye:

Ben de aynı şeyleri yaşıyorum:)sizde contessa'nın hangi modeli var?

10. janset

janset Üye

Seviye:

eğer elde bir bisiklet yoksa bir an önce başlamak gerek bence.bende idareten birşey olduğu için ben istediğim bisiklet için acele etmiyorum ama bu havaları kaçırmamak lazım:) sevgiler

11. ateze

ateze Misafir

Contessa 20 var bende.

12. mugettin

mugettin Yeni Üye

Seviye:
    Seyyahkedi selam! Ben de seninle aynı sorunun yanıtını bulmak için bu foruma geldim yakın zaman önce ve de forum sakinlerinin yardımı ve de nette bulduğum bir dolu makalenin de etkisiyle tam olarak ne istediğimi şekillendirdim kafamda. Borlady alma düşüncesiyle yola çıkmışken, bugün Scott Aspect 50 sahibi oldum bu arada! Tek cümlede ifade etmek gerekirse, ben bu bisiklete aşık oldum!!!! Yeşil Bisiklet'ten geze geze eve kadar (Göztepe) geldim ve de anladım ki bisiklet böyle bişey olmalı. Borlady'i denemediğim için bilmiyorum ama Scott Aspect 50 kesinlikle harika bir bisiklet!!! Eve dönerken köpeğimle konuşur gibi bisikletimle konuşmaya başladığımı farkettim bu arada, ne kadar memnun olduğumu sen düşün. :)

Trek'i de sorduğun için söylüyorum, bir kaç akşam önce arkadaşımın Trek 4300D'sini kullandım, o da gerçekten çok çok güzel bir bisiklet. (550 euro yalnız!) Zaten o akşamdan sonra kaliteli bir bisiklet almanın önemini anladım.

Özet olarak, *Borlady'nin performansını bilmememe rağmen* Scott (veya Trek) almayı bekle diyorum!!!

*Göz ucuyla bisikletine bakıp salak salak sırıtan mutlu-ötesi şahıs Müge*

seyyahkedi bunu beğendi.
  13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim.
    Biz bahsettiğim sedonalar ile çıkacaktık yola, son anda Bursa dan doğaspor un katkısı ile değiştirdik bisikletlerimizi. Sedonalarla da 8- 10 bin km yapmışızdır belki. Amacınız gezmek ise, gram- marka vs kaprisiniz yoksa, "alabildiğiniz bisiklet en iyi bisiklettir" derim ben.

seyyahkedi bunu beğendi.
  14. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sabrın sonu selamettir :in:

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  15. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    3 ay bekleye bilecekseniz bekleyim dicem ama, önümüzdeki 2 / 3 ay zaten bisiklet kullanmak için en uygun aylar (havaların sıcaklığı açısından).. :)
    3 ay uzun bir zaman Sedona 2008 modelleri gayet güzel. Beklemeye gerek yok bence şahsi fikrim..

16. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Borlady 14 ve 16 inç ölçülerinde üretiliyor.