Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şimdi ne yapmalı ? Tavsiyelerinize ihtiyaç duymaktayım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Gülhan tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Gülhan

Hakan Gülhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Forumda yeni olmam nedeniyle bu konuyu yanlış bir bölümde açmışsam öncelikle affınıza sığınıyorum. Bisiklet serüvenimden bahsedecek olursam ben eski bir bisiklet kulanırken ağabeyimin bir Salcano Bodrum 26v edinmesiyle şehir içinde kısa turlara başladık bu aktivite oldukça beni kendine bağladıktan sonra bir akşam üzeri yarım saat içinde hiç kimseye danışmadan bütçemin ve ödeme şeklinin (elden taksit ile) el vermesi sonucuyla bende bir Efes 26 jant disk fren bisiklet edindim (500 tl, ödemeyi ise elime nakit geçtikçe gerçekleştireceğim 200 tlsini ödedim şimdilik). Şimdi sorunuma geçecek olursak siz deneyimli arkadaşlarımın ''bu iki bisikleti toplasanda bir bisiklet etmez'' dediğini duyar gibiyim. Ancak ufak ufak mesafeyi uzattığımda Salcano Efes ile 100 km üzerinde yol katetmeye başladım -biraz zorlansamda keyfin tarifi imkansız- ve 2 hafta sonra uzun yola çıkmaya kamp kurmaya heves ediyorum. Bu noktadan sonra sizlerin tavsiyeniz neler olacaktır. Bisikletlerden birini modifiye ederek uzun yola çıkmam daha doğru olur mu ? Ne tür değişiklikler önerirsiniz ? Yeni bir bisiklet için şu an tahmininiz üzere bütçem bulunmamakta en erken 4 ay sonra birikim yapabileceğimi düşünüyorum. Bu sürede bisikletten uzak kalmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    size o iki bisikleti toplasan bi bisiklet etmez diyen insanları toplasanız çeyrek adam yapmaz. keyif alıyorsanız dünyanın en iyi bisikletine biniyorsunuz demektir.

3. Hakan Gülhan

Hakan Gülhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mehmet bey böyle yapıcı yorumlarla karşılaştıktan sonra dahada hevesleniyor insan çok teşekkürler :)

thomisus lx bunu beğendi.
  4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    dünyanın en iyi fotoğrafçıları dünyanın en pahalı fotoğraf makinelerini kullanmıyor. sizin keyfinizi kimse bozmasın. sevgiler selamlar.

Hakan Gülhan bunu beğendi.
  5. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Belki araştırmışsınızdır. ama o bisikletlerin kilosu önemli yani atıyorum 20 kiloluk bir bisiklet diyelim ki sizde 80 olun 100 kg lık bir kütleyi uzun yolda ilerletmek enerji kaybınızı arttıracak.Kendi ağırlığınızı kısa vadede değiştiremeyeceğiniz için hafif bir bisiklet ile aynı mesafe yolu daha az enerji harcayarak ketetmiş olacaksınız. Arkadaşlar bisikleti adam yerine koymaktan ziyade bu durumdan dolayı pek tercih etmiyorlar. Şuan sizinkilere araştırmadım nedir filan diye ama bu basit mantık doğrultusunda ileride imkanınız el verirse 2 sinide satıp biraz daha iyi birşey almanız sizi bu merete daha da bağlayacaktır.Ki kondisyonunuz da gelişecek ve daha uzun mesafeleri rahat alacaksınız.Hayırlısı olsun kasksız çıkmayın ;)

Hakan Gülhan bunu beğendi.
  6. Hakan Gülhan

Hakan Gülhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mustafa bey yorumlarınız için teşekkürler. Ben 55-56 kilo civarlarındayım şu anda şehir-tur bisikleti olan Salcano Bodrum 16 kilo civarlarında dağ bisikleti olan Salcano Efes ise 14 kilo civarlarında. Çanakkalede ikinci el bisiklet satmam biraz zor gibi göründüğü için bu iki bisikletinde son sahibi olurum sanırım 4 ay sonra ise geniş bir araştırma ile gerekirse ikinci el bir bisiklet daha edinirim diye planlıyorum. :)

7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Şuan o kilolar iyi bir değerde genelde 12 -13 yapmaya çalışırlar ama sizin için şuan bu önemli değil.Bende ilk başka çift amortisörlü bisiklete biniyordum 18.5 kg :) Sonra yol bisikleti aldım 12.5 kg yani 6 kilo bir insanın hayatına bu kadar mı zevk katar.:D

8. Hakan Gülhan

Hakan Gülhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    4 ay sonra o zevki bizde tadarız inşallah Mustafa Bey :)