Şile Ağva Turu

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@zzyzx

Ulaş'ım benim için bir zevkti sen de fiiizana giderim:D

Scudo

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@behcetatinc

Behçet'im yaptığımız nedir ki? asıl biz sana teşekkür ederiz desteklediğin için

Sevgilerimle

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Beni İstanbul'a bağlayan ve Bisiklet Forum ailesine katan değerli forum dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Tek tek isim vermeyeceğim çünkü 6,343 kişiyiz. Ağva Turunu kaçırmak istemiyorum :)

Bütün bunlar bir yana bizler bu sanal ortamda sıcak ortamlara kürek çeviriyoruz. Yurdun dört bir yanından binlerce insan karşılıksız geç saatlere kadar bilgi ve sevgi alışverişi yapıyoruz.

İşte bunlardan biri de geçtiğimiz dönem yaptığımız Abant turu olmuştu. Şimdi de Ağvaya pedal çeviriyoruz. Keşke kmler yakın olsada yurdun dört bir yanına pedal çevirsek.Keşke hepimiz bir birimizi yüz yüze görebilsek.

Biz elimizde olan imkanlarla bir araya gelip geziler düzenliyoruz. Büyük şehirlerin kalabalıklarında bisiklet severleri bir araya getiriyoruz. Paylaşıyoruz tanışıyoruz.

Yurdun her bir yanındaki arkadaşlar,

sizler de çevrenizdeki bisiklet severleri toplayın geziler yapın yılmadan usanmadan pedal çevirin. Erzincan'da Hatay'da Muğla'da İzmir'de Erzurum'da Konya'da Rize'de Edirne'de.................... Bu gün 45 kişi olsak da yarın 450 kişi olalım

Bisiklet sporunun ne kadar ciddi bir spor olduğunu kanıtlayalım. Ben ekibim ve forum yöneticileri bu tur için canla başla çalışıyor. Amacımız en ufak bir hata bile olmasın diye... Sizler de bize destek verin. Zamanında gelin ve en azından kendi sorumluluğunuzdaki malzemelerinizi getirin.

Turumuz kontrollü bir şekilde seyredecek. Hiç kimse gurubun önüne geçemeyecek ve geride kalmayacak. Geride kalan olursa hep birlikte beklenecek devam edemeyen durumunda ise arkadan gelen otobüs kalanları alacak

Aslında büyütecek bir şey yok toplam 25 km yol.

Bu arada daha önce de orman yolundan gideceğimizi belirtmiştim ama son durum sahil yolu olarak belirlendi. Çünkü hem mesafe daha kısa hem de trafik yok. Var da yok :) Ayrıca sahil yolu tek bir yol yani sapma olmasına imkan yok.

Buluşma yeri: Delta Bisiklet İstanbul Şubesi

Adres: Bağdat Caddesi no:13 Fenerbahçe stadının tam karşısında çevre yoluna çıkmadan Edirne Ankara levhasının hemen yanında
Tel: 0 216 450 66 30

Buluşma saati: 08:00-08:30
Hareket Saati: 09:00

Saat 09:00 da geç kalanlar beklenmeden hareket edilecektir.

Bisikletler otobüse yerleştirileceğinden lütfen zamanında geliniz. Bir bisikleti otobüse yerleştirmek yaklaşık 5 dk sürüyor. Bu yüzden lütfen zamanında gelin

Yeniden sonsuz teşekkürlerimi iletirim

saygılarımla

Ulas

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@zzyzx

Mmmmm tüm otobüsün dolmuş olmasına sevindim.
Yine de gelmek istiyor olupda yer olmadığından gelemeyen arkadaşlara tavsiyem ; bizi yolcu etmeye gelsinler, son dakika golü yiyip de gelemeyen olursa hemen bir yer edinebilme şansınız olmuş olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Saat 09:00 da geç kalanlar beklenmeden hareket edilecektir. diyorsunuz ama gene son dkda bir arayan cikar abant gezisinde oldugu gibi yarim saat adam bekleriz kesin gene.

bu arada yemekler geziye dahildi hani bu 30ytllik menude nerden cikti :boese157:

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Bir aksilik olmazsa Şileden katılacağım, otobüsten nerede ineceksiniz? Önerim Şilenin içine de bisikletle girmeniz şeklindedir. ;)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Şileyi geçince otobüsten ineceğiz. Sahil yolu ayrımına kadar otobusle gidecegiz. Yani şileyi bir kac km gececegiz. Ama seni şileden alırız. Şile girisinde bir göbek var oradan teleşiriz seni alırız :)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Son hava raporu

hava pazar günü çok güzel :)

cumartesi gunu sabah saatlerinde bir ara hava bulutlu olabilirmis ama pazara yağmur yok :D haberiniz olsun

http://www.meteor.gov.tr/FTPDATA/analiz/harita/Guntr2.Gif

http://www.meteor.gov.tr/FTPDATA/analiz/harita/Guntr3.Gif

http://www.meteor.gov.tr/FTPDATA/analiz/harita/Guntr4.Gif

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@behcetatinc

Heh heh heeee, Allah söyletiyor işte, daha önceki gezi Sapanca değil Abantdı. Demekki Behçet arkadaşımın kabinde yatan aslan Sapanca diyor. ;)
Demekki bundan sonraki gezimiz Sapanca'ya olacak, ve daha sonra İznik gölü çevresine tur yapacağız. :rolleyes: :p

Bu hafta sonu pazar günü motorsikletli arkadaşlar da Şile Ağva turu yapacaklarmış. Turumuz daha da eğlenceli olacak gibi ;)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bence de çünkü onlarla yarışacağız :)

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@(ZEO)

Alper, bence sen yanlış anlamışsın. Seyyar köfteciden bile yesen yol+yemek 30,00 YTL ye dahil edemezsin.

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Arkadaşlar Ulaş biliyor ben son dakika bir şey çıkarsa gelemeyecek gibi olursam haber veririm demiştim. :( Bu yüzden bu duyuruyu yapmak zorunda kaldım. Şu an ne son dakika ne de bi şey çıktı geliyorum yani heheheheheheheh:D Herhangi bir problem yok. Sadece heyecanlandım. Yahu süper bir gezi olacakmış gibi geliyor bana. Arkadaşımın kızının doğum günü de haftaya ertelenmiş. Hava güzel, dostlar güzel, Nuri Sesigüzel. Daha ne olsun. Yoksa Ulaş'ın süprizi Nuri Sesigüzel mi? Heheheheheheh:D

Bu arada Alper 30 YTL'nin içine yemek zaten dahil değildi ki abi. :p

Bi de Aydın'a ve Ulaş' a da gezi için emekleri nedeniye özel bir teşekkür. Yemek yencek yeri Aydın bulduysa hiç korkmamak lazım. Lezzet nerdeyse kendisi bizzat orda çünkü. :D Zaten bu forumda lezzet konusunda üstad tanıdığım bi Aydın var bi de Tuğrul. Haberiniz olsun.

Ha ayrıca arkadaşlar forumdaki puanlama gücünü arttırıcı bi ilaç çıkmış diye duydum. Vipuangra mıymış neymiş ismi. Bilgisi olan varsa bi haber etsin.:D

Sevgilers

MFG(+)

• Beğen
Tepkiler: ulas

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@Fatih - MFG(+)

Muhterem,

Zati şahaneleriniz ile; ikitekerden ibaret, ayaktan kuvvet eyleyip, dengei hayriye levazımati ile İstanbul vilayetindeki meşhhhuuuuuur şile ile ağva nahiyesinde
mukeddaratı hayan dillere şayan sefa eylemek, ben nacizane kulunuza huzur-u ahvak kazandıracaktır.

Best Regards,

Aydin

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba arkadaşlar yemek konusunda mailesmemi oldugu gibi size aktariyorum... (Israrlarım sonucu telefonla gorustuk) fiyatı 30 YTL yaptırdım :)

MENÜ
Soğuk mezeler ve zeytinyağlılardan oluşan başlangıç tabağı
Ara sıcak olarak paçanga böreği
Balık (Çupra veya Levrek) veya karışık piliç ızgara veya ızgara köfte
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve
1 adet alkolsüz içecek (kola,fanta,sprite,ayran)
2 adet sıcak içecek(çay veya nescafe)

Kişibaşı ücret 30,00 YTL.

Belki yuksek gibi gozukuyor ama gercekten fiyat iyi..

Tekrar merhaba,

Biz konuşmamız esnasında menüyü kabaca konuştuk ve içine içecekler eklenmeden önce 30 civarı olabileceğini söyledik. 30'un altına inmemiz mümkün değil veya menüyü çok basitleştirerek mümkün olabilir fakat biz de alternatif maliyetleri düşünmek zorundayız. Otele o akşam için müşteri alamayacağımız gibi.
Balığı Çupra ve Levrek olarak düşündüğümü söyledim siz de Çinekop ve Lüfer düşündüğünüzü söylediniz.Şu an balığın bol olduğu bir zaman değil.Günlük fiyatlar ve mezattan ne fiyat çıkacağı hiç belli değil.
Siz de bilirsiniz balık fiyatları günlük değişir ve bu sezonda düşmez sürekli yükselme eğilimindedir.Dolayısı ile çinekop için fiyat araştırdık ancak garantili ve makul bir fiyat alamadık.

Kaldı ki lüfer fiyatları zaten menüye koyamayacağımız düzeyde ( 22-25 YTL/adet)

İnanın biz de bu organizasyonun iyi geçmesini sizin kadar isteriz. Sizi de fiyat konusunda zor durumda bırakmak istemeyiz. Menüyü basitleştirmek istemiyoruz Bunun yerine menüyü Çupra veya Levrek ile şu şekilde revize edelim.
İçecekler su dışında extra kalsın ki bütçesi daha rahat olanlardan biraz extra şansımız olsun.

Ara sıcak olarak karışık börek tabağı
Mevsim Salatası
Tatlı (iki seçenek) veya meyve

Haber bekliyorum. Telefon da açabilirsiniz.

Bahar

To: tranquilla
Sent: Thursday, January 18, 2007 10:02 AM
Subject: Re: Yemek organizasyonu hakkında

Merhaba Bahar Hanim Zeki Bey,

Ortalama 30 YTL denilmisti buna bakarak fiyatin daha da asagiya cekilecegini dusunmustuk. Fakat fiyatlar yukariya cekildi. Biliyorum kaliteniz ve anlayisiniz belli bir ucretle odenemez fakat sizin de bizlere yardimci olmaniz gerekiyor. Biz bu geziyi bir kazanc icin yapmiyoruz. Herkes ucretini cebinden odeyecek. Fakat 40-50 kisilik bir guruba yemek 35 YTL dersem kimse katilmak istemez ve her biri kendi yemek organizasyonunu kendisi yapar. Lutfen bunlari dusunerek bize bir teklif daha yapiniz.

Ayrica biz gurup olarak daha cok geleceğiz. Bahar doneminde Konaklamali da bir organizasyon dusunuyoruz.

gorusmek uzere

Ulas Baydar

----------------------------------------------

Merhaba Ulaş Bey,

Size teklifi geçmekte oldukça geciktik.Bazı aksilikler oldu.Umarız kusurumuza bakmazsınız.
Pazar günü konuştuğumuz üzere 40 kişilik yemek organizasyonunuz için yemek programımız aşağıdaki gibidir.

1. MENÜ
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve

Kişibaşı ücret 35,00 YTL.

2. MENÜ
Balık (Çinekop) veya karışık piliç ızgara veya ızgara köfte
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve

Kişibaşı ücret 40,00 YTL.

Diğer içecekler ve alkollüler extradır.

Sizden yukarıdaki 2 menü seçeneğinden birini seçip bize Cuma akşamına kadar bildirmenizi rica ediyoruz.
Balıklar günlük taze alınacaktır.

Toplam ücretin yaklaşık olarak üçte biri olan (500,00 YTL.) bedelin ön ödeme olarak yine Cuma akşamına kadar
İş Bankası Şile şubesi(1290)
164918 No'lu Zeynep Bahar Gümüşmakas hesabına yatırmanızı rica ederiz.

Herhangi bir sorunuz olursa cep numaralarımızdan bizimle dilediğiniz saatte irtibat kurabilirsiniz.

Haftasonu görüşmek dileği ile,
Bahar & Zeki Berkitçi

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba arkadaşlar yemek konusunda mailesmemi oldugu gibi size aktariyorum... (Israrlarım sonucu telefonla gorustuk) fiyatı 30 YTL yaptırdım :)

MENÜ
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve

Belki yuksek gibi gozukuyor ama gercekten fiyat iyi..

Tekrar merhaba,

Biz konuşmamız esnasında menüyü kabaca konuştuk ve içine içecekler eklenmeden önce 30 civarı olabileceğini söyledik. 30'un altına inmemiz mümkün değil veya menüyü çok basitleştirerek mümkün olabilir fakat biz de alternatif maliyetleri düşünmek zorundayız. Otele o akşam için müşteri alamayacağımız gibi.
Balığı Çupra ve Levrek olarak düşündüğümü söyledim siz de Çinekop ve Lüfer düşündüğünüzü söylediniz.Şu an balığın bol olduğu bir zaman değil.Günlük fiyatlar ve mezattan ne fiyat çıkacağı hiç belli değil.
Siz de bilirsiniz balık fiyatları günlük değişir ve bu sezonda düşmez sürekli yükselme eğilimindedir.Dolayısı ile çinekop için fiyat araştırdık ancak garantili ve makul bir fiyat alamadık.

Kaldı ki lüfer fiyatları zaten menüye koyamayacağımız düzeyde ( 22-25 YTL/adet)

İnanın biz de bu organizasyonun iyi geçmesini sizin kadar isteriz. Sizi de fiyat konusunda zor durumda bırakmak istemeyiz. Menüyü basitleştirmek istemiyoruz Bunun yerine menüyü Çupra veya Levrek ile şu şekilde revize edelim.
İçecekler su dışında extra kalsın ki bütçesi daha rahat olanlardan biraz extra şansımız olsun.

Ara sıcak olarak karışık börek tabağı
Mevsim Salatası
Tatlı (iki seçenek) veya meyve

Haber bekliyorum. Telefon da açabilirsiniz.

Bahar

To: tranquilla
Sent: Thursday, January 18, 2007 10:02 AM
Subject: Re: Yemek organizasyonu hakkında

Merhaba Bahar Hanim Zeki Bey,

Ortalama 30 YTL denilmisti buna bakarak fiyatin daha da asagiya cekilecegini dusunmustuk. Fakat fiyatlar yukariya cekildi. Biliyorum kaliteniz ve anlayisiniz belli bir ucretle odenemez fakat sizin de bizlere yardimci olmaniz gerekiyor. Biz bu geziyi bir kazanc icin yapmiyoruz. Herkes ucretini cebinden odeyecek. Fakat 40-50 kisilik bir guruba yemek 35 YTL dersem kimse katilmak istemez ve her biri kendi yemek organizasyonunu kendisi yapar. Lutfen bunlari dusunerek bize bir teklif daha yapiniz.

Ayrica biz gurup olarak daha cok geleceğiz. Bahar doneminde Konaklamali da bir organizasyon dusunuyoruz.

gorusmek uzere

Ulas Baydar

----------------------------------------------

Merhaba Ulaş Bey,

Size teklifi geçmekte oldukça geciktik.Bazı aksilikler oldu.Umarız kusurumuza bakmazsınız.
Pazar günü konuştuğumuz üzere 40 kişilik yemek organizasyonunuz için yemek programımız aşağıdaki gibidir.

1. MENÜ
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve

Kişibaşı ücret 35,00 YTL.

2. MENÜ
Balık (Çinekop) veya karışık piliç ızgara veya ızgara köfte
Mevsim Salatası
Tatlı veya meyve

Kişibaşı ücret 40,00 YTL.

Diğer içecekler ve alkollüler extradır.

Sizden yukarıdaki 2 menü seçeneğinden birini seçip bize Cuma akşamına kadar bildirmenizi rica ediyoruz.
Balıklar günlük taze alınacaktır.

Toplam ücretin yaklaşık olarak üçte biri olan (500,00 YTL.) bedelin ön ödeme olarak yine Cuma akşamına kadar
İş Bankası Şile şubesi(1290)
164918 No'lu Zeynep Bahar Gümüşmakas hesabına yatırmanızı rica ederiz.

Herhangi bir sorunuz olursa cep numaralarımızdan bizimle dilediğiniz saatte irtibat kurabilirsiniz.

Haftasonu görüşmek dileği ile,
Bahar & Zeki Berkitçi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yemeye 30ytl veremicekler napicaklar peki acmi kalicaklar (mesela ben hic bir zaman bir yemege 30 veremem) genel dusunmeyim her zaman bir alternatif sunun ortaya.
ben diyorum ama belki benim gibilerde vardir aramizda ayni fikirde olan

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Değerli arkadaşlar,

Kısa öz net olarak bilgilendirmedir.

(link) adresinden yemek verilecek mekanı görebilirsiniz.

Kalitesinden hiç ödün vermez ve bizlerinde kalitesine layik bir yer olduğuna inandığımız için bu adreste takıldık.

Küçük hesaplar her zaman büyük sorunlar doğurabilir işte bu vesile ile sağlıklı bir gezi ardından sağlıklı beslenmede ( taze günlük ve temiz ) fayda vardır.

Saygılarımla,

Aydın

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaslar bir alternatif daha var. Bulent Abi iyi bir fikir sundu eger bu mekanda yemek yemek istemeyenler varsa Bulent Abinin bildigi bir yere onunla beraber gidebilirler. Orda da fiyat ortalama 15-20 YTL Hic birine katilmak istemeyen olursa da kendi imkanlari ile bu isi halledebilir.

Bunlari otobuste giderken netlestirsek daha iyi olur bence. Sonucta o veya bu sekilde yemek yicez :) Ac kalacak degiliz yaa :D

tekrarlıyorum pazar gunu saat 08:00 ile 08:30 arasinda Delta Bisiklet'in önünde olunacak

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Sevgili Ulaş'ın dediklerine aynen katılıyorum. Herkes illa belli yerde yemek yiyecek diye bir şey yok. Herkes serbesti içerisinde hareket edebilir. Kimse de sen niye gelmedin, sen niye şunu yedin veya yemedin demez. Böyle demeye kimsenin hakkı da yok zaten. Önemli olan bir arada zevk içerisinde bu geziyi tamamlamak, hatıralarımızda güzel bir gün olarak anmak. Ben güzel bir gün geçireceğimiz inancındayım. Bu konuyu fazla da büyütmeye ya da uzatmaya da açıkçası gerek görmüyorum. Gezi için emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.

Sevgilerimle

MFG(+)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Değerli arkadaşlarım,

Ulaş Bey ile telefon görüşmeme istaneden organizasyonun sorunsuz olarak tamamlandığını öğrenmiş bulunmaktayım.

Hepimizin heyecanla beklediği Pazar günü ŞİLE AĞVA turumuzda görüşmek üzere.

Sevgilerimle,

Aydın