Sıkışmış ruble acil yardım ihtiyacım var

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.899
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Alperen Adiguzel

Siparislerin 15 gun gibi bir surede gelmis sanirim sevindim :) Umarim bu ilk aksilik sonrası memnun kalir ve keyifle kullanirsin ;)

Tepki
6
Bisiklet
Specialized
Çok teşekkürler @suat akman İki kişi o kadar zorlamaya rağmen bi sıkıntı yok bende memnunum alanlara tavsiye ederim decatlhon 100 tl set yerine 150 t böyle güzel bi set alabilirler :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman

FreeRider

Üye
Tepki
36
İsim
Çağatay Avcı
Bisiklet
Sedona
Benim arka rubleyi sökmek için sadece ruble anahtarı yetiyordu açana kadar anahtar kırıldı ama en son ingiliz anahtarının sapına 1 metrelik boru geçirip üzerinde zıplayınca çıkmıştı :D

Tepki
6
Bisiklet
Specialized
Bu kaset göbek olduğu için bide ruble tutan bi anahtar var biri yardımcı olabilir mi kafayı yicem yoksa

Tepki
6
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar yıldız 24 uzun anahtarla cok rahat bi şekilde söküldü setteki aparat zayıf kalıyormus olay çözüldü herkese teşekkür ederim konu kapana bilir

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Sorun halledilmiş ama birde bu var sonrasında başkasına lazım olur diye atıyorum.Reklama girebilir ama başka foto bulamadım.
http://www.alimmotor.com/image/cache/data/aca_1151_1200/1173-800x600.JPG

• Beğen
Tepkiler: Alperen Adiguzel

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@D.Mustafa Bu nasıl kullanılıyor acaba? İlk kez görüyorum.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Serden Us
Kasetin üzerinde 2 adet karşılıklı nokta olur bazı ustalar oraya sivri birşey denk getirip çekiçle vura vura açarlar. Kasetin üzerinde açılma yönü gösterilmiştir. Pedal çevirmediğimiz zaman çıkan çıtır çıtır ses o kapağın altında bulunan 2 adet kanatçıkdan gelir. O sesi hiç sevmediğim için bu aleti hususi alıp içine gres sürmüştüm suan bisikletden çıt ses gelmiyor. Kimiside seviyor ve içini temizliyor ki daha çok ses çıksın diye. Tercih meselesi. İş bitti diyelim kapattınız kapağı sıktınız ve durmayıp devam ederseniz kasetin kendisini jantdan ayırabilirsiniz.Tabi çemberin sağlam yere sabitlenmesi yada 2.kişi tarafından tutulması gerek.sizin için sıcak sıcak 2 adet foto çektim.http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/05/21/20150521_230842.jpg http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/05/21/20150521_230936.jpg

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Zahmet etmişsiniz teşekkürler. Ben diğer tipteki rubleleri gözümde canlandırmıştım, bakınıp duruyorum nereye nasıl takıyoruz diye. :)

Tepki
25
İsim
Yunus
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vidalı rublemi sökemiyorum. WD-40 sıktım ve boru denedim ama yerinden kıpırdamıyo... Mengene yok lütfen farklı bir şey önerin. Yağa yatırın demişler ama yağ ne yağı? Nasıl yatıracağız? Ne kadar bekleteceğiz? WD-40'ı doğru mu sıktım o bile meçhul baya baya boşalttım kutuyu.

IMG20240306183810.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Vidalı rublemi sökemiyorum. WD-40 sıktım ve boru denedim ama yerinden kıpırdamıyo... Mengene yok lütfen farklı bir şey önerin. Yağa yatırın demişler ama yağ ne yağı? Nasıl yatıracağız? Ne kadar bekleteceğiz? WD-40'ı doğru mu sıktım o bile meçhul baya baya boşalttım kutuyu.

315370 dosyayı görüntüle
WD-40 hiçbir işe yaramaz, yağa yatırmak da.
Kurbağcığın sapına bir demir boru ya da kalın bir streç film rulosu gibi uzunluğunu arttıracak ama esnemeyecek / kıvrılmayacak bir nesne takın, oradan aldığınız güçle açılır.

Tepki
25
İsim
Yunus
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
WD-40 hiçbir işe yaramaz, yağa yatırmak da.
Kurbağcığın sapına bir demir boru ya da kalın bir streç film rulosu gibi uzunluğunu arttıracak ama esnemeyecek / kıvrılmayacak bir nesne takın, oradan aldığınız güçle açılır.
Süpürge borusu yamuldu yine de kıpırdamadı. Boruyu geri düzelttim de ruble halen yerinde ya 😂

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Süpürge borusu yamuldu yine de kıpırdamadı. Boruyu geri düzelttim de ruble halen yerinde ya 😂
Plastik boru demedim zaten. Ben 50 cm'lik streç film rulosuyla açıyorum. İlk denemede sarılı haliyle açmıştım, bitince rulosunu sakladım, hala yeterli oluyor. Sıkşmış kağıdın ve silindir yapının gücü.
1709743548757.png
(link)

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Tepki
25
İsim
Yunus
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Plastik boru demedim zaten. Ben 50 cm'lik streç film rulosuyla açıyorum. İlk denemede sarılı haliyle açmıştım, bitince rulosunu sakladım, hala yeterli oluyor. Sıkşmış kağıdın ve silindir yapının gücü.
Tamam yarın alıp denerim. Peki ya çıkmazsa o zaman ne yapacağım? Etrafımdaki bisikletçilerin hepsi şerefsiz hepsi "şu yapar şuna git" diyip başından attı.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Tamam yarın alıp denerim. Peki ya çıkmazsa o zaman ne yapacağım? Etrafımdaki bisikletçilerin hepsi şerefsiz hepsi "şu yapar şuna git" diyip başından attı.
Ben de basit alüminyum mengeneyi kırıp da açamayınca yakındaki bir bisikletçiye gitmiştim. Cuma öğle saatleriydi, bisikletçideki adam "usta yok" dedi, "ne zaman gelir" dedim, "pazartesi" dedi. "Mengeneyi kullanabilir miyim" dedim, "usta kızar" dedi. "Usta yok" dedim, bön bön baktı. Güçlü bir boru ararken streç filmi buldum, açtım.
Yakınlarda tesisatçı varsa onlarda demir boru da vardır, boru anahtarı da. "Ustam aslansın, sen bunu yaparsın" falan iş görür.

Tepki
25
İsim
Yunus
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de basit alüminyum mengeneyi kırıp da açamayınca yakındaki bir bisikletçiye gitmiştim. Cuma öğle saatleriydi, bisikletçideki adam "usta yok" dedi, "ne zaman gelir" dedim, "pazartesi" dedi. "Mengeneyi kullanabilir miyim" dedim, "usta kızar" dedi. "Usta yok" dedim, bön bön baktı. Güçlü bir boru ararken streç filmi buldum, açtım.
Yakınlarda tesisatçı varsa onlarda demir boru da vardır, boru anahtarı da. "Ustam aslansın, sen bunu yaparsın" falan iş görür.
😂 Aldığımda güncellerim durumumu. Peki siz kurbağacığı nasıl sabit tuttunuz? Yani bastırırken bir anda fırlıyor ya onun için ben rublenin içindeki küçük boru tarzı desteği ve vidayı sökmüyorum ama yine de fırlıyor gavur.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
923
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Usta yok" bayağı güldürdü abi 😀

@Can Çelik 'in de sürekli dediği gibi döndürürken bir yandan üstten baskı uygularsanız açılıyormuş. (Üstten derken teker yerde yan yatık duracak. Ruble üstte. Bir kişi tüm ağırlığını verecek. Öbürü de anahtarı çevirecek.) Valla ben tersine aşırı sıktığım rubleyi mengenesiz açamadım. Bir bisikletciye götürdüm ruble anahtarı yamuldu. Benimki de yamuldu. Başka bir bisikletçi iki dakikada açtı. Artık mengeneyle mi yaptı yoksa uzun su borusu mu taktı bilemiyorum. Araba bijonlarını sıkan tabancalara ruble anahtarı uysa git sanayiye anca o açar demişti ilk deneyen.