Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sıkıntı veren eldiven.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Hamit.Ç tarafından paylaşıldı.

1. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Ömrü hayatımda ilk defa bisiklet eldiveni aldım.Normalde aylarca kullanmadım ama bir gün bari hesaplı olanlardan birini kullanayım dedim ve Sirkeciden geçerken Aslı bisiklete uğradım ve bu resimdeki eldivenleri aldım. Bir zaman sonra baktım elcikler sarı olduğundan hemen belli oluyor elcikler boyanıyor.
    çin ürünlerinde biliyoruz ki bu boya işi sakat duruma işaret eder. yani bence bu eldivenler sağlıklı bi şey değil. Ayrıca üründe kullanılan kumaş hatalı. cırt devamlı olarak üst kumaşa takılıp kötü görünmesine sebep oluyor.
    Aşşağıda Sedona facebook sayfasına hem özelden, hemde açıktan yazdım ama dönüş olmadı.

( Konu marka kötüleme değildir, sadece bu eldivenler üzerinde Sedona yazdığından marka imajı zedeler ve bu eldivenlerden alacaklar boşuna bu ürüne para vermesinler.
    Bu konu hakkında firma facebook sayfasında neden bir tek kelime etmediği anlamıyorum. oysaki kurumsal Tchibo dan aldığın sele bana olmadığı için elerinden gelen ilgiyi gösterip ürünü ücretsiz kargo ile geri almışlar ve beni daim üyeleri arasına almışlardır.
    ( Anlaşılan daha çok yol yürüyeceğiz:) )

Adsız.jpg
    20151030_134102.jpg 20151030_133859.jpg

kokomarmaris, İbrahim A. ve baykuş97 bunu beğendi.
  2. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Jel dolgulu olan bioxcell modeli daha kullanışlı. 2 senedir kullanıyorum henüz boya vermedi. Ama bahdettiğiniz gibi talihsiz bir durum var ortada. İlgileneceklerini sanmıyorum.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  3. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Boya olayı dediğiniz gibi çok tehlikeli fakat her boya bırakan ürünü de sağlığa zararlı olarak görmeyin. Ürünün ellerinize temas eden iç yüzeyinde boya kullanılmaz zaten. Dış yüzeyinde kullanılan tekstil boyaları da bu şekilde bir sonuca yol açabilir. Mümkün olduğu kadar düz renkli ürünler tercih etmeniz sağlığınız açısından daha faydalı olur. Ayrıca ürünün iç yüzeyinde bisikleti kavramak için kullanılan bölüm görüntü olarak hoş ama malzeme tercihi olarak yanlış bence.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  4. BarisBJK

BarisBJK Kıdemli Üye

Seviye:
    aktifpedal
    specialized marka
    avuc ici jelli
    siyah deri eldiven

bu tip urunler bir defa aliniyor
    uc bes euro farkina bakmadan almali iyisini.

ben bir defa aldim 2014'te aktifpedaldan.

simdi bisikleti biraktim (malum saglik nedeniyle)

eldivenleri parkta barfikste kullaniyorum:)

Esi marka Usd33 e aldigim elcikleri de kestim, yine parkta barfikste kullaniyorum.

Huzur boyle bir sey olsa gerek :)

Hamit.Ç bunu beğendi.
  5. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ne kadar çok şey alırsanız o kadar çok sorun yaşarsınız.. benim önerim sadelik.. ;)
    gerçi soğuk için aldıysan o ayrı....

İbrahim A., Hamit.Ç ve minimalist bunu beğendi.
  6. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben boya olduğunu düşünmüyorum eldiven ile elleriniz daha çok nem tutar bu yüzden nemle birlikte havadan gelen kir direk elciklere yapışır çamsil yada sabunlu bezle ilk önce ıslatıp daha sonra silerseniz temizlenir.
    Evet specialized avuç içi destekli eldiven inanılmaz derecede el uyuşmasını geçiriyor ayrıca specialized in mtb modelini Fixie de kullanıyorum onunda jelleri kaliteli bu yüzden sarsıntılarda eller acımıyor. Güvenlik ve direk size dokunan konfor ürünlerinde gereksiz harcanan para yoktur. Bütçeniz el verdiği ölçüde en iyisini almak lazım sonuçta eldiven eskime süresi hiç olmazsa 5-6 sene. Ben 1 senedir kullanıyorum eldivenimi kirleniyor çamaşır makinesinde yıkıyorum 0 ürün gibi oluyor.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  7. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    Genelde gün aşırı tura çıkarım ve her çıkışımda üstümdeki tüm ürünler makinaya girer.
    Bu elciğin alt yani avuçiçi kısmındaki materyalden geliyor.

İlgilenmezlerse kaybeden ben olmam. :)
    Facebook tan yazdım yanıt almadım ama az evvel e-posta yoluyla kendilerine bildirdim. ( e-posta ciddi bildirimdir )

8. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    2 yıldır ben ve kız arkadaşım aşağıdaki eldiveni kullanıyoruz. fiyatı yaklaşık 5 dolar.

avuç kısmı jel ve kaymaz tabaka, üstü terletmeyecek cinsten bol nefes alan kumaş ve baş parmak gerisi yüzdeki teri silebilmek için havludan yapılma.
    bende kırmızı olan var. biraz daha ucuz ve dandik. beyaz olan çok kaliteli ve kullanışlı.

Cycling Gloves | eBay

kokomarmaris ve Elzem bunu beğendi.
  9. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Asusmune tabiki öyle ayrı bir kumaş nubuk yada yapay deri gibi şeyler china mal olunca boya maddesi salması kaçınılmaz oluyor eskitene kadar kullanayım diyorsanız boya salan ürünlerde bir düzeltme var makineden çıkınca ıslaken araya başka bir bez koyup orta derecede ütüyle baya 80-90 derece el değişmeyecek kadar ütüleyip kurutursanız boya salma işi hafifliyor.

Güray Görkem bunu beğendi.
  10. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    Boyanın geçeceği yok,hem ben niye sıkıntısını yaşayayım ki. Parayı verirken tam para verdim.:)
    Ayrıca üstünde kullanılan kumaşta hatalı ve hatasından dolayı özen göstermeme rağmen cırtlar sürekli tiftiklendiriyor. bir ürün bu kadar özensiz olamaz.

Yıllar önce Sinbo su ısıtıcı almıştım 3 defa tamire gitti ve 4 de servis artık yeter deyip değişim yapmıştı. su ısıtıcısının fiyatı 20 tl gibi bir şeydi.
    Şimdi sormak isterim kalitesiz ürünün ceremesini ben niye çekeceğim yada bir başkası.
    bir üst mesajda arkadaşın resmini yayınladığı ürün 4-5 dolarken bu ürün şimdi baktım 32 tl satanlar var. bu paralara yazık değil mi?

kokomarmaris bunu beğendi.
  11. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eğer zararlı olduğunu dülünüyorsanız ürünü bir laboratuara vererek azo boyar madde testi yaptırmanızı öneririm.tabi değer mi orasını bilemiyorum

Hamit.Ç bunu beğendi.
  12. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    O kadar sıkıntıya gerek yok.
    Aslında BİMER ve Sağlık Bakanlığını bilgilendirmek lazım.

Matiz bunu beğendi.
  13. kokomarmaris

kokomarmaris Kıdemli Üye

Adı:
    Koray TOK
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tchiboyla musteri hizmetleriyle bu sabah ilk defa gorustum.Hayatimda bu kadar ne dedigini bilen,sizi dinleyen ve sorunu cozmek icin musterinin yaninda olan bir firmaya rastlamadim.
    Tchibo suan da top 1 benim icin.Tchibo kelimesini gorunce yazmak istedim.Konuyu dagitmamisimdir umarim.