Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sıkılganın seyir defterinden...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tayfun Sezer tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bürün bisiklet severlere merhaba. Bu yazımda sizlere ilk önce Sıkılgandan bahsetmek istiyorum.Kendisi hayata mor renkli bayan modeli bir ümit bisiklet olarak Diyarbakır'da gözlerini açtı. Orada görevliyken eşimin işlerini kolaylaştırması için almıştık. Fakat dahailk kilometrelerinde talihsiz bir kaza sonucu evin bodrum katında yerini aldı ve 2012 den günümüze kadar orada bekledi. Derken güzel şehir ve memleketim olan İzmir'e tayin olduk. Sıkılgan taşınma esnasında da bizimle İzmir'e gelmeyi başardı. Gel zaman git zaman bisikletimin isim babası olan ben sıradan bir hayata devam etmem neticesinde eskiden yaptığım gibi bisiklet ile uğraşmaya karar vermiştim. Derken bu mor ve paslı bisiklet gözüme ilişmişti. Gidip yeni bir bisiklete para vermektense işimi fazlasoyla görecek olan bu mor sıpaya gözümü dikmiş onu nisbeten kendime uygun hale getirmek için ufak ama ciddi bir ameliyata girişmiştim. Ve sonuç olarak sarı siyah renkli bu bisiklet ortaya çıktı.
    IMG_20161008_150301.jpg
    Açıkçası sonuç beni tatmin etmişti.Üzerindeki vites fren sistemini sadece çalışır hale getirmiştim. Artık yeni yol arkadaşım buydu. Bugünkü gezime sebep ise yine sıkılganın kendisiydi. Evde oturup sıkım sıkım sıkılacağıma Sıkılganla buluşup sonunun nereye varacağını bilmediğimiz yollara saldık. Amacımız bir uere varmak değil sıkıntımızı atmaktı. İşye Sıkılganın görebi buydu. Evden çıktık ve ilk yokuştan aşağı yuvarlanıverdik. Biraz sonra kendimizi şehrin sokakları arasına sıkışmış köy yollarında bulduk.
    IMG_20161008_150301.jpg IMG_20161008_150759.jpg IMG_20161008_150301.jpg IMG_20161008_150759.jpg IMG_20161008_151544.jpg

IMG_20161008_151548.jpg

Her ne kadar arda kamış olsa da havada yine köy kokusu vardı. Biz yine kolay yolu tercih edip yokuş aşağı devam ettik. Bunun birde dönüşü vardı. IMG_20161008_152833.jpg

Sonunda iş yerimin yakınına çıkmıştık.Hiç de planladığımız bir yer dedeğildi. Önümüze çıkan metro yolunu aşmamız gerekiyordu öncelikle. IMG_20161008_154921.jpg

Merdivenleri tırmandıktan sonra bir iki poz aldık.
    IMG_20161008_154516.jpg
    Asıl bundan sonra ne yapacaktı hiçbir fikrimiz yoktu. Ama bir yol olmalıydı. Biz devam ederken karşımıza bir tabela çıkıvermişti. IMG_20161008_155748.jpg
    Evet yeni rotamız Seyrek köyü idi. Hafif rüzgara karşı devam ettik birlikte. Derken çevre değişmeye pamuk tarlaları görünmeye başlamıştı. Huzur da burada başlıyordu. IMG_20161008_161033.jpg

IMG_20161008_161318.jpg
    IMG_20161008_161050.jpg
    Yol kenarındaki günebakanların neden yere baktığını dşnerek yolumuza devam ettik.
    IMG_20161008_162116.jpg
    En son burada mola vermeye karar verdik. Biraz soluklandık.
    IMG_20161008_162310.jpg

IMG_20161008_162348.jpg

Artık Sıkılgan sıkılmaya başlamıştı. Madem öyle eve dönelim dedik ve geldiğimiz yoldan geriye döndük.
    Dönüşte indiğimiz yokuşlarla karşılaşında daha da sıkıldık ama yapacak birşey yoktu. Son yokuşta beni bunca yol sıkıntısız olarak taşıyan dostum Sıkılgana bir jest yapıp ben onu taşıdım. Biraz olsun sıkıntımız azalmıştı. Hrr me kadar sıkılmış olsakta sonuçta mutluyduk. IMG_20161008_165256.jpg
    Bundan sonra artık evdeydik. Beni en çok sıkan şey bu yazıyı telefondan yazıyor oluşumdu. Ama neyse öneöli olan paylaşmak. Bazen neşemizi bazen sıkıntımızı...

2. ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu Bisikletkolik

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlk halinide atsa idiniz süper olurdu farkı görme açısından :harika:

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  3. cahitakin

cahitakin Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Tayfun Sezer kısa film tadında olmuş, bi' dahaki gezinizin filmini yapın.

4. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tayfun süpersin.Yeni maceralarınızı bekliyoruz.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gold ediyşın :D:D

6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok güzel tur olmuş,arka bagaj üstü çantanın ismi nedir acaba ? Nerden almıştınız ?

7. Hasan Ç.

Hasan Ç. Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan
    Seviye:
    @Tayfun Sezer zevkle okudum yazınızı. Sıkılganın rengi de çok güzel :))

8. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    İşe bisikletle gidenler başlığında görmüştüm bisikletinizi dün. Çok hoşuma gitmişti. Duygusal, naif bir havası var. Yazınız da çok güzel olmuş. Kedi seven bir insan olduğunuza da eminim. Yazı tarzınız bana bunu gösterdi.
    Ellerinize sağlık.

@Hasan Ç. Mango olmuş :)

Tayfun Sezer ve Hasan Ç. bunu beğendi.
  9. CyclingBird

CyclingBird Üye

Adı:
    Hürol
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Suluğun yerine bayıldım. Bisikletin rengi de gayet güzel.

10. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sayın @ÇaNakkaLeRuHu Bisikleti boyadığım gün apartmanın arka tarafındaki otlar yanıyordu. Anlayacağınız ev yanıyordu ama aklımız başka yerdeydi ve ilk halini fotoğraflamak aklıma gelmedi. Teşekkür ederim.
    Sayın @cahitakin Fotoğrafları zor çektim desem yeridir. İşin içine fotoğraf girdimi benim işler karışıyor aslında fotoğraf ve bisiklet iki ayrı tutkudur bende. En iyisi video işine hiç girmeyeyim eve geri dönemeyiz ve ikinci yazım "sıkılganla köprü altında..." diye başlar :p. Teşekkürler.
    Sayın @burhan çetin hocam teşekkür ederim esen kalın.
    Sayın @kaskreis Aslında taksi sarısına boyadım gerçekten taksi ediyşın oldu. :D
    Sayın @Tolga Çelebi Arka bagaj üstü çanta prowheel adlı galiba piyadadaki en uygun çanta. Uzun süredir bana arkadaşlık eder. Yanda sallanan küçük çanta ise kullanmadığım bir fotoğraf makinesi çantasıdır. Gidip bisiklet çantadı almak yerine onu değerlendirdim. Çok teşekkürler.
    Sayın @Hasan Ç. Çok teşekkür ederim. Sizin güzelliğiniz.
    Sayın @Ahmetgitar Çok teşekkür ederim. Kedi köpek ve genel olarak diğer hayvanları çok severim. Pekte yazmasını becerebilen biri değilim aslında. Ama bir anda ilham geldi diyelim.
    Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. :harika:

Bisiklete baktığımda suluğa en kolay ulaşacağım yerin orası olduğuna karar verdim. İki plastik kelepçe ile kafesi oraya tutturdum. Gerçekten pratik oldu. Teşekkürler.

11. ahmtbag

ahmtbag Aktif Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok güzel olmuş, elinize sağlık