Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siirt-İstanbul (Hayallerinin peşinden koş)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mehmet Tavacı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Tavacı

Mehmet Tavacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlk Gün (Kurtalan - Batman)
    Merhaba . Sabah karşı 4'te yatıp saat 6'da kalkıp yola çıkmak . Ve hiç bir tecrübe olmadan . Korkuyla , heyecanla ve hayatla bir ilerleyiş . Ardına bakmaksızın pedallamak işte bu dur gerçek özgürlük ... 70 Kilometre ilerledim fakat 30 km'ye yakınını iterek :) Kısa bir mesafe ama pedallarken insanların beni fark ettikten sonraki heyacanını hissettim kimisiyle konuştum kimisiyle selamlaştım ama unutulmaması gereken birşey var biz hep biriz . Ne olursa olsun hep bir . Hayat bu işte :)
    Ayrıca yolda beni görüp hatrımı soran Beşiri / Batman halkına teşekkür ederim . Unutulmayacak anlar ...

(Biraz heyacan varda tam istediklerimi yazamadım affedin)

Az fotoğraf çektim tekrardan özür dilerim :)

Devamı çok yakında ...

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    devamını bekleriz dört gözle bekliyorum zor bir yolculuk paylaşım için teşekkürlerr...

3. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hadi bakalım kardeşim benim, kazan mübarek ola...

Batman'ı anladım da şu ayrıldığın ili çıkaramadım. Çünkü hepsi çıkmamış, ...LAN da ne ola ki...:)

Local Area Network'den çıktım mesajları veriyon anladım...:D

4. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah kolaylık versin çok keyifli bir tur olucak gibi :)
    bu arada ilk resimdeki trafik ışığını ilk gördüğmde kaskın bir aparatı sandım sonra farkettim :)

5. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    devamını heyecanla bekliyoruz.payşalım için teşekkürler...

6. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Allah kolaylık versin, dualarım seninle....

7. ahmetadanalı

ahmetadanalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel ve uzun bit tur olacak gibi görünüyor. Allah güç ve sans versin.tur yazılarınızı heyecanla bekliyorum.

8. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar,

Mehmet arkadaşımız dün ( 14.07.2011 ) Batman - Diyarbakır arasında çok susayıp bi parka giriyor ilçenin birinde. Biraz oturuyor ve ardından çeşmeye yöneliyor. Suyunu yudumluyor ve oturmak için tekrar geriye geldiginde fotograf makinesinin gittiğini görüyor. Kendisinin makinesini çalanları lanetliyorum kendi adıma. Mehmet kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisi ile bu akşam görüşebileceğim.

Sizlerle de paylaşmak istedim.

9. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Allah yardımcın olsun bacaklarına kuvvet...

10. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    yahu ne eli uzun şerefsizler var memlekette, geçmiş olsun kardeş tur için de şimdiden kolay gelsin yollar seni bekliyor

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  11. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,

Bugün akşam saatlerinde ( 17.45 )'te Mehmet Tavacı kardeşimizle Ofis denilen semtte buluştuk. Bana Anlattıkları canımı sıktı. Daha önce de yazmıştım foto makinesi çalınmıştı. Üstüne üstük km saatinin de kablosu kopmuş. bunlar üzücüydü benim ve kendisi için.

Kendisine yeni bir foto makinesi almak için bir iki yere gittik ama ürünler kaçak olmasına karşın fiyatları yine de yüksekti. Daha sonra Electroworld'e gitmeye karar verdik ve yola koyulduk. Yolda zinciri dişliden çıktı. Onu yapıyorduk ki bir de ne görelim. Teker kadroya sürtüyo baktık ki sıkıştırma kolu gevşemiş onu hallettik. Sonra bisikletcinin yolunu tuttuk. Bisikleti bakıma bıraktık.

Daha sonra electroworld'e gittik. Kendisinin çalınan makinesinin aynısını aldık :) İnşallah bunu da çaldırmaz :)

Bisikletini almaya gittik ve aldık.Deneme amaçlı sakin bir caddeye gittik. Deniyoruz , 2x8 e geçince sorun veriyordu. Neyse geri gittik bisikletçiye baktı. 8.sıra dişlisi gitmiş. Zincire uygun dişli de bulamadık. Artık Mehmet kardeşimizde 8e takmayacak vitesi. Allah yardımcısı olsun.

Kendisi yarın sabah Diyarbakır'ın yerel kanalları olan Can Tv ve Kanal 21 ile görüşecek. Akşam saatlerinde yola çıkmayı planlıyor.

Kendisine kazasız,belasız sürüşler dilerim.

Aydın Akyokus bunu beğendi.
  12. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Ayaklarına sağlık.
    Çok güzel bir etkinlik olmuş.:in:
    Paylaşımın için teşekkürler.

13. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşım. allah yardımcın olsun kazasız belasız yolculuklar dilerim.

14. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün turda kendisini arayıp güç vermek istedik. Kudret Ağabey görüştü ve faydası olduğunu ümit ediyorum. Gerçi ailesinin sesini duymak ve belki bir süre sonra (özlem duygusuyla) onların yanın olmak daha çok isteyecektir. Ancak bu işin zor olduğu başından bile belli. Allah yardımcın olsun kardeşim benim. Ben en son turda kendi rekorumu kırdım ama bu 18'lik ile herhalde daha fazlasını (100 km. üstü) yaparsam kendimi hırpalayacağım...:)

Arkadaşlar bırakın şehirler arası yolculuğu küçük turlar için bile iyi bir hafif bisiklet sahibi olmak lazım. Öyle karbonmuş, onbinlerce dolarmış hiç gerek yok. Gerçi 18'lik de dehşet antrenman oluyor ama kısa mesafeler için uygun olsa gerek. Keza Mehmet'in bisikleti onun gücüne güç katıyor. Dostum önce Allah'a sonra kendine ve bisikletine güven. Seni İstanbul'da karşılacağız inşaallah...

Senin bisikletin jant çapı 28'lik miydi?

15. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    En son Diyarbakır'da idi ve bir takım artan terör odaklı olaylar cereyan etmiş. Sanırım orada normalden fazla oyalanacak. Ama yakın zamanda seri bir şekilde şehirleri geçeceğini ümit ediyorum. Internet bağlantısı sıkıntılı olabilir.

16. Mehmet Tavacı

Mehmet Tavacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar :) Uzun bir süredir sizlerle beraber olamadım . Bu sefer çok uzun bir yolculuktu benim için yolda yaşadığım olaylar beni aşırı derece kötü etkilemeye yetti . Öncelikle yaşadıklarımı yazmak daha iyi olur sanırım ; Batman’da bir gece konakladıktan sonra sabah 8’de tekrardan yollarla buluştum . Bu arada evlerinde beni misafir eden Demir ailesine teşekkür ederim. 10 km ilerledikten sonra köylüler mahsullerini toplayıp yolda geçen araçlara satmaya çalışıyordu , tabi beni fark etmeleriyle hello , vay bak turist cümlelerini duymak beni hem mutlu hem de üzdü. Mutlu etmesinin nedeni beni görüp ilgi göstermeleri , üzmesinin en büyük nedeni ise bu tür organizasyonların sadece yabancı turistlerin gerçekleştireceğini düşünmeleriydi. Umarım en kısa sürede bizim insanlarımızın da bu tip organizasyonları da yapabileceğini düşüncesine sahip olurlar . Zor ve uzun geçen yolculuğum’da durmadan karşılaştığım kavunlar :) beni çağırıyordu . Yol kenarında kavun ve yetiştirdikleri ürünleri satan köylülerden birinin yanına yanaşıp kavunun kilosunu sordum . Dediğim gibi halen insanlarımızda bir kurnazlık huyu var . Direk 1 Tl olduğunu söyledi . Çok pahalı ve bende sizdenim diyince kavunumuz bedavaya geldi :) Kavunumu yedikten sonra Bismil’e doğru 3 saat boyunca pedalladım . Bismil’e varınca direk bir lokantaya gidip iyice karnımı doyurduktan sonra bi parkta hava serinleyinceye kadar dinleniyim dedim . 5 dakika oturdurtukdan sonra şekerlemeye başlamışım :) O anda zaten gözü açıklar direk fotoğraf makinesini yürütmüşler . Yapacak bir şey kalmayacağını anlayınca tekrardan pedallamaya başladım . Diyarbakır’a 15 km kala mucurlu yolda hız yapan bir arac’ın fırlattığı taşlar direk bisikletime hedef oldu . Bir süre uğraştıktan sonra Diyarbakır’a vardım . Ve Diyarbakır . 3 gün kaldığım Diyarbakır’da İbrahim abim yanımdan hiç ayrılmadı . Yardımlarından dolayı teşekkürlerimi borç bilirim :) Yola çıkana kadar yeni bir makine ve bisikletin tamiri ile uğraştım . Ne fotoğraf çekebildim nede gezebildim :( Diyarbakır’dan çıktıktan sonra tekrar bi kaza yaşadım ve Gaziantep’e kadar otobüsle gelmek zorunda kaldım :( Bisikletimi tamir ettirdikten sonra tekrar pedallamaya başlıyacam . Hatalarımı mazur görün ve okuduğunuz için teşekkür ederim

17. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş Olsun Kardeşim...

18. utku ÇEÇEN

utku ÇEÇEN Üye

Seviye:
    müthiş bir karalılık,durmak yokk

19. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano