Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigmasport Nabız ve Km saatleri

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Fatih Ertörün tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, ben yıllardan beri antrenman ve yarışlarda Sigma sportun nabız saatlerini ve km saatlerini kullanıyorum.Şimdiye kadar 1 kere olsun çalışması aksamamıştı;
    Fakat,
    Firmanın yeni modelleri piyasaya çıkınca Sigma Onyx FİT ve BC-906 saatlerini aldım.Fakat Onyx fit,
    1-)Nabız saatinin göğüs bandı monitöre sinyal göndermiyor.Defalarca piilini değiştirdim alet çalışmıyor.
    2-)BC-906 km saatinin ekranı antrneman sırasında aniden gitti ve ekranda hiçbir yazı yok.Pilini defalarca değiştirdim tık yok çalışmıyor.(Herhangi bir kaza, düşme ,vurma, su ya da yağmur gibi bir şeye de maruz kalmadı saat.)
    BC-906 gerçekten güzel bir model olduğunu düşünüğüm için aynısndan 1 tane daha aldım.

3-)2.BC-906 da şuan sorunlu.Bu saat de yolda kendi kendine "re-start" oluyor, bütün sürüş bilgileri kayboluyor.

İzmirde birkaç arkadaşın Sigma Km saatlerinde de sorun olduğunu duydum, onlarda da aynı sorunlar varmış.

Artık 4.üncüsünü almaya çekiniyorum.Sigmasportun teknik destek hattına mail gönderdim.Beni Aslı Bisiklete yönlendirdiler, şimdi Aslı Bisikletten yanıt beklemekteyim.

Arkaşdalar Sigma Sport marka bir ürün alırken 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim.Çok büyük bir Alman markası bu firma ve ürünleri gerçekten kaliteli ama benim elimdeki ürünler 2 dolarlık Çin malı saatler kadar çalışmıyor.

İlyas ŞANLI, AHMET67 ve kory bunu beğendi.
  2. ASTRAnjoy

ASTRAnjoy Üye

Seviye:
    Ben ve arkadaşlarım uzun zamandır farklı modellerini kullanıyoruz bu firmanın, hiçbir sorunla karşılaşmadık.. ya biz çok şanslıyız yada siz çok şanssızsınız.

ilyasss ve Fatih Ertörün bunu beğendi.
  3. Alper Temircan

Alper Temircan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim 506'da da ekran gitmesi problemi oldu. Pildendir dedim pilini değiştirdim ama olmadı. Bende aslı bisiklete gittim. Baktılar, bozulmuş dediler. Yenisiyle hiç uğraştırmadan değiştirdiler sağolsunlar. Yenisini yaklaşık 4 aydır sorunsuz çalışıyor. Memnun muyum, memnunum. :in:

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  4. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Başlığın sorusuna cevabım hayır :) Ama ortada ciddi bir sorun olabileceği ortada. Eğer bahsi geçen saatler bir yıl içerisinde aynı mağazadan alınmış ise, bir ihtimal o parti ürünlerde seri üretimden kaynaklanan bir arıza yada hassaslık sözkonusu olabilir diye düşünüyorum. Şu an 4 adet sigma ürünü kullanıyorum. 1606 km saati, sigma quadro far, sigma cube rider arka flaşör. Bu saydıklarımın 3'ünü sorunsuz 1 yıldır kullanıyorum. Sigma onyx pro saatimde ise tuşlardan biri hassasiyetini yitirmişti. Onuda Aslı bisiklet'ten yenilettim.(ki şuan satıyorum :) )

Benim tavsiyemi önce ürünü aldığınız bisikletciyle, sonra Aslı Bisikletle telefonla irtibat kurup , durumunuzu anlatmanız ;)

5. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben onxy fit in gogus bandını kaybettim
    bu bantlardan nası tedarik ederim fikri bilgisi olan var mı?

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Yaklaşık 2 sene 1606L modeli KM saatini sorunsuzca kullandım, eş zamanlı olarak Sigma Fit Watch nabız saatini yaklaşık 7-8 ay kullandım sorunsuzca ki ikinci el almıştım. Daha sonra nabız saatim çalındı ve yine gidip Sigma PC15 aldım ve onuda bir senedir sorunsuzca kullanıyorum.. Km saatimin kablosu koptu onarılamayacak şekilde, onun haricinde hala sorunsuzca masamın üzerinde çalışmaya devam ediyor :p Şu sıralar Onyx Pro almayı düşünüyorum yani sigma konusunda pek bi sorun yaşamadım diyebilirim.

7. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    ultegrax acaba bisikleti kullandığın yerlerde yüksek akım kabloları yada çok yüksek elektromanyetik alan olan bir yer var mı? Radar merkezi filan işte?
    Aklıma bu tip bir şey geldi.

8. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    biz 906'ların ne kadar nizamı olduğundan ve düzgün çalıştığından hep bahsediyoruz aramızda ama umarım ileride aynı problemleri yaşamayız

9. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    biz bursada üç kişi bc 2006 modelinin özelliklerine kanıp aldık fakat üçüde sorunlu idi ben yarı fiyatına sattım arkadaş iade etti diğer arkadaşsa bozuk filan kullnıyor bir daha sigma kesinlikle almam bu konuda çok yazdım.

10. Fatih Ertörün

Seviye:

Merhaba, o şekilde bir manyetik alan çevrem yok, zaten bundan önceki saatlerin bulunduğu ortamlarda kullanıyorum yeni modelleri.

11. Fatih Ertörün

Seviye:
    Bc-906ların ekranı özellikle yatağa otururken re-start yapmakta.Bazen de yolda giderken ekran kendiliğinden kaybolmaktadır.Bugün de antrnemanda aynı şey oldu bütün bilgiler silindi.

cruphasulie bunu beğendi.
  12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sigma Sport gerçekten müşteri memnuniyetine çok önem veren ve malının arkasında duran bir marka, aynı şekilde ithalatçısı olan Aslı Bisiklette, saatinizi ya aldığınız yer kanalıyla veyahut direk olarak kendilerine iletin gereken kontroller yapıldıktan sonra sorun giderilecektir ...

13. Fatih Ertörün

Seviye:
    SigmaSport çok büyük bir firma, 7 yıl (74.000km) sigma km saatlerini her türlü şart altında sorunsuz kullandım.
    Aslı Bisiklet de benimle irtibata geçti ve saatleri geri aldı.İzmirdeki bayiileri olan Seda Bisiklet de bu konuda bana yardımcı oldu.

14. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    Şölen abi ben o problemleri çözdüm,sigmanın kullandığımız modelinde en büyük dert enerji!pil zayıfladığı zaman sorunlar başlıyor :)
    sadece kaliteli bir pille yenilendiğinde on numara çalışıyor :)
    arkadaşlar bende sigma bc 2006 modelini yaklaşık 1 yıl kullandım ve şuan maddi durumlardan ötürü satmaktayım,fakat ürünle alakalı önemli bi problem yaşamadım :)

15. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sigma Onyx Easy havuzda yüzerken denedim.
    Harcadığım kaloriyi gösteriyor. Çalışıyor.