Sigma Sport BC 1609 Kablosuz + Kadans Düşünüyorum

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Arkadaşlar Sigma Spor Bc 1609 Kablosuz + Kadans 130 TL ye buldum ve almayı düşünüyorum bu ürünü kullanan, kullanma fırsatı bulan yada bu ürün hakkında bilgisi bulunan arkadaşlardan görüşlerini almak istiyorum.

Ürünün linki

(link)

• Beğen
Tepkiler: Alperen KIR
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
dostum sadece kablosuz dıye 80 lıra fazla ödemeyi tercih ediyorsan bence al güzel ürün ama kablolusu 55 lira.özelliklerine baktım tıpa tıp aynı sadece yazarken yerlerı degıstırmısler.Ben olsam 55 e kablolusunu alır aradakı 80 lırayı başka sekılde degerlendırırdım.Son karar senın sonucta.

kabuscobar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Trek
Ben kullanıyorum. Marin yol bisikletimde ancak tavsiyem yol bisikletinde kullanmayacaksan kablolu al, hem pil tasarrufu sağlarsın hem ekonomik olur. Pil masraflı birsey değil belki ama söktak değistir vs uğrastırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Genç Osman Bircan

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
Bende 1609 var kadanssiz ve kablolu bütün herseyim karsiliyor.bende kablosuz kablolu arasında kalmıştım.kablosuzun kabloludan pek bı farkı olmadıgını gördüm.profosyenel kullanıcı olmadığım icinde kadansa ihtiyac duymadım

• Beğen

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@kabuscobar

Ben cadans lı olanını kullanıyorum kablosuz, 3.5 ay oldu, 1200km de yol yaptım, atdınlatmasınıda kullanıyorum sürekli gece sürüşü yaptığımdan dolayı, daha hiçbiryerine dokunmadım, bu seneyi çıkartır sanırım pilleri:)

• Beğen

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@binRR

Sigmanın sitesindeli link aşağıdadır bu linkten HIGHLIGHTS bölümü içindeki CADANCE anlatımında 1609 STS nin kadansının ya kablo yada wireless olarak iletildiği ve isteğe bağlı olduğunu anlıyorum yanılıyormuyum acaba?

Benim tercihim kadansında kablosuz olmasından yanadır, ürünü alırken belirteyim eğer böyle bir durum söz konusu ise. siz ne düşünüyorsunuz bu anlatımla ilgili olarak?

(link)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Genç Osman Bircan

Selam, özel mesaj atmışsınız, fakat benim bu konudaki tercihim belli idi:) ben her ikisinide kablosuz tercih ettim, gidondan aynakola kadar kablo götürmek bana görsel açıdan hiç cazip gelmiyor açıkçası:) sonuçta bütçe meselesi, kabloluda olmaz diyemem:)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
bende de aynı model kablosuz bc1609 sts+cadence modeli var.

benim sormak istediğim kadansın etkinleştirilmesi nasıl oluyor. anladığım kadarıyla kadans kablosuz modellerde arkaya takılan bir parçayla oluyor. benim sormak istediğim bu parça ayrı mı satılıyor yoksa kutunun içeriğinde var mı?

eğer kutunun içeriğinde varsa bu bisikleti satın aldığım yerde kaldı galiba :rolleyes: çünkü kutusu onlarda kalmıştı.

• Beğen

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@erdem öncel

Ben henüz almadım düşünüyorum, umarım kullanan arkadaşlardan bu model hakkında ve senin sorun hakkında yorumlar ve bilgiler alırız.

Bilgim şöyle;

Herhangi bir km saatini alırken kadance özelliği varmı dediğinizde sayaçta kadans özelliği var yani km sayacı göstergesi kadansı göstermekte anlamında, ama kadansı ölçen o parçayı (bu parçadan ekrana iletim ya kablo ile yada kablosuz olarak iki şekilde olmakta) belli bir bedelle artı olarak satıyorlar.Satın alırken satıcıyla nasıl konuştunuz ?

Fakat sigmanın bu modelinde bildiğim kadarıyla kadance aparatı olması gerekiyor.Yani opsiyonel değil, kutu içeriğinde olması gerekiyor, tabi kadans sensöründen iletim unutmayın bu modelde kablolu yada kablosuz iletilebiliyor bu özellik opsiyoneldir.

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
ben kablolu modelini kullanıyorum ve çok memnunum kablosuz modellerinde genelde sapmalar oluyor ama tercih yine sizin

• Beğen

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@erdem öncel

Bence olay çok taze ise hemen firmaya gidiniz ve durumu anlatınız hakkınızı aramanızı tavsiye ederim. Ürünü ne kadara satın aldınız ve mennunmusunuz ?

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
üründen memnunum. 130 tl'ye almıştım sanırım.

aslında firmanın sahibiyle de tanışmıştım. ama 3 kuruşluk şey için şimdi gitsem telefon etsem durumu anlatsam bu sefer de çalışanın ekmeğiyle oynamış gibi olacam. bir taraftan böyle kazık yemek de hoş değil. kısacası aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık :)

• Beğen

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Hiç alakası yok, direk gürsel beyle irtibata geçin, sanırım ortada bir yanlış anlama var zira ben teknik servisteki arkadaşlarıda tanıyorum, her ikisininde bu tip bir şeye tenezzül edeceklerini hiç sanmıyorum açıkçası:)

• Beğen

Ercandemir

Üye
Tepki
23
tabiki arkaya yani aynakolu ve kadroya takıyosun.. youtuba 1609 sts cadance yazarsan bulabilirsin baglantı şeklini..km sayacının cadancelı olduguna eminmisin.ön tekerlege taktıgın gibi aynı arka tarafada takıyosun sensörüyle birlikte..fark edilmemesi zor..

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@binRR

aslında bana da ilk bıraktığı intiba olumluydu. ta ki şu ana kadar. hani desem ki ben yanlış bir modeli aldım. kitapçığında yazıyor: bc1609 sts+cadence

ve piyasadaki fiyatlarına baktım. bc1609sts 100 lira bc1609sts+cadence 130 lira. faturası da var.

bakalım gürsel beye mesaj yazdım. tabi cevap gelirse :rolleyes:

ama burda önemli olan ticari ahlak. yani bilmeyen müşteriyi kazıklamamak. yani işi bilen profesyonel bisikletçi olsa zaten kazıklanmaz. ama şahsen ben kadans nedir bilmiyordum ve o da dizimde oluşan ağrılar yüzünden yüksek kadansta bisikleti kullanmam gerektiğini öğrenmeseydim hiç bu özelliğe ihtiyacım olmayacaktı. büyük ihtimal de mutlu mutlu bu bisiklet bilgisayarını kullanıyor olacaktım.

o yüzden ben kendi şahsım adına bundan sonra ne yeşil bisikletten alışveriş yaparım ne de hiç bir arkadaşıma burayı tavsiye ederim. ayıp denen bir şey var ..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@erdem öncel

Erdem arkadaşım
Size 50 yaşındaki ve 30 yıldır ticari ahlakından ödün vermeyen bir firmanın sahibi olarak tavsiyelerim:
Bu tür iftiraları başkaları da da denedi ama başarılı olamadıkları gibi sonunda bu durum ellerine yüzlerine bulaştı..

1- Önce olayın içeriğini tam öğrenmeden kimseyi suçlamayın.
2- Aldığınız ürün 130 TL ise 1609 STS modeli . O modelde cadence olayı opsiyonel. KM saatinde kadans sensörü olmadığı zaman bile ekranda kadans yazabilir. Bu o alette kadans işlevi var ama aktif değil çünkü siz kadanslı olanı almadınız. Bunun kadans sensörlü olanı zaten 160 TL. (Bizim fiyatlarımızda takma ve işçilik ücretleri dahildir. Müşteri kendi takmak istediği zaman farklı fiyat oluyor..)Ayrıca kitapçığı her 2 modeli de içeren bilgiler veriyor. Firma çok benzer 2 ürün için tek kitapçık bastırmış olamaz mı? Biraz daha "geniş" düşünseniz iyi olacak.Az önce 1609 STS modelinin kitapçığına baktım üzerinde 1609 ST + Cadence yazıyor. İçini açtığınızda ise kadans sensörlerinin altında "optionel" yazıyor. gözünüzden mi kaçtı acaba?

3- Madem bir sorun var anında neden bizi aramıyor da ortalığa yazılar yazıyorsunuz?
4- "El çabukluğu ile kutuya attığımızı" söylediğiniz (kaldı ki öyle bir durum ortada) parçalara değil 1 TL de , 1000 TL l de olsa tenezzül etmeyiz. Kaldı ki 92 yılından beri dürüstlüğümüze kimse laf edemedi..Biz müşteriye "kutuyu istiyor musunuz" diye sorarız. Ama elemanım kutuda bir şey kalmayınca sormayı gereksiz görmüş veya unutmuş olabilir. Sormadıysak sizden çok özür dileriz..

5- Ama konuyu siz tam anlamadan bize iftira attınız ve burada özür dilemenizi bekliyorum.

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@gürsel

Ayrıca bu ürünün (1609 STS)liste fiyatı 60 EU 1609 STS Kadanslı 75 EU. Bunlar itahalatçının önerdiği fiyatlar..
100 TL ye kim satıyor? Lütfen bilelim de biz de oradan alım yapalım..

Bana mesaj attığınızı yazmışsınız.. Hangi mail adresine yolladınız? Bana mesaj gelmedi..