Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma rox 5 kadans sensörü

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında raif tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. raif

raif Yeni Üye

Adı:
    Raif
    Seviye:
    Iyi forumlar. Sigma rox 5 imin kadans sensoru bir turlu veri gondermiyor miknatis yaklastiginda cit sesini duyuyurum bazen yesil isigida yaniyor ancak kablosuz iletisim mesafesi ve açısını dogru ve farkli kombinasyonlarda denememe ragmen sonuc alamadim. amazondan yenisine 80TL vermeden once urunun servisi varmi veya tecrubeleri olan pedaldas var ise fikrinizi almak isterim. Teşekkurler.

2. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba.. bende de oldu basta aynisi.. kadans sensoru solda.. sigmayi da gidon uzerinde onu gorecek sekilde sol tarafta konumlandirirsaniz sorun cozuluyor.. saga koyarsaniz mesela olmuyor.. veri aktaramiyor uzak kaliyor.. bol pedallar..

SM-N7502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçen gün benim de başıma geldi. Bisikleti arabadan çıkarırken pedaldaki kadans mıknatısı yerinden kaymış , görmüyordu. Yerine getirdim ama okumadı ve o gün kadanssız kullandım. Sonra kapandıktan sonra tekrar açılınca görmeye başladı (Not : saat stemde)

4. raif

raif Yeni Üye

Adı:
    Raif
    Seviye:
    Tesekkur ederim @mertsimsek76 @x-rayted kadans sensor kapagindaki metal parca kirikti kablo ile bagladim birde bilgisayari sol fren yanina alinca calisti suan keyifle kullaniyorum. 2 cm daha ortaya yakin takinca gormuyor (sedona 410 da kullaniyorum) iyi pedallamalar.

ONUR AYDIN bunu beğendi.
  5. ONUR AYDIN

ONUR AYDIN Yeni Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Merhaba
    Yeni sigma rox 5 aldım. Ürünün hız ve nabız sensörleri sorunsuz çalışıyor. ama Kadans rakamı ekranda hep 0 gözüküyor.
    Hepsinin pilini komple yeniledim. Kadans sensörü üzerindeki ışık yanmasına ve hafif okuma sesi gelmesine rağmen yine de çalışmıyor.
    seti komple ayırıp denedim, yanyana koyup çalıştırdım ama kadans halen okumuyor.
    Arkadaşımın rox 6 seti var. Benim Rox 5 bilgisayarımı onun bisiklete taktığımda bütün değerler okunuyor.
    Yani bütün sorun benim kadans sensörümü gösteriyor. Çözüm olarak kullanan arkadaşların önerisini almak isterim.

6. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @ONUR AYDIN Aldığınız yerle yada Sigma ile görüştünüz mü?

7. ONUR AYDIN

ONUR AYDIN Yeni Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Aldığım yer bike-discount. Kontağa geçerek durumu aktardım. Bütü kombinasyonları yaptığımı ve sensörde bir problem olduğunu anlattım. 72 saat içinde geri dönüş yapılacağını belirtti sistem. Tabi insan sabırsızlanıyor, belki de bir çözümü vardır diye.
    Yabancı forumlarda rox 5 ve rox 6 nın bu sorunu çok fazla çıkarttığını okudum. Ama Türk forumunda bu konunun tartışıldığını görünce sevindim.
    Çünkü kesin bir çözüm türetilmiştir dedim :)

8. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @ONUR AYDIN Hocam bike-discount bir çözüm bulamasa bile belki Sigma size sadece sensörü gönderebilir önce bike-discount cevabını bekleyin sonra Sigma Almanya ile iletişime geçin.Yada belki bu süre içinde probleminiz çözülür.

9. ONUR AYDIN

ONUR AYDIN Yeni Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    @hlksnrr bike-discount'dan gelecek cevabı bekliyorum. Devamında dediğiniz gibi Sigma ile irtibata geçeceğim. Parası evet belki çok değil ama sonuçta çözümü bulunup ileride birçok insana yol gösteren bir durum da olabilir. Şimdi 1 kişi, ileride 10 kişi.
    Bakalım ne diyecekler. Sensör kapağı demiş @raif hocam. Eve gidince bir de onu deneyeceğim. Belki benim de çözümüm onda yatıyordur.