Sİgma rox 10 kullanan varmi!!!

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
Merhaba Arkadaşlar,
Bugüne kadar mesafe hız kadans ve nabız bilgilerini Sigma 16.12 sts ve decathlondan aldığım basit bir nabız saati ile takip ederek antrenmanlarıma bir yön vermeye çalıştım. Ancak bir noktada tıkanıp kaldım. Yaptığım antrenmanlarımın kendimi zorlamama rağmen çok fazla beni ileri taşımadığını görüyorum. Bunun nedenini de yanlış antrenman yaptığım için nabız ve laktat eşiği değerlerimde olumsuz yönde ilerlediğini düşünüyorum. Uyguladığım programın verimli olup olmadığını görebilmek için ortalama nabız, laktat eşiği,gibi bilgilerle birlikte antrenman rotalarımın eğim, yükseklik, üretilen güç (watt değeri) gibi bilgilerin hepsinin bir arada bulunacağı bir cihaz almak istiyorum. Beklentim belirttiğim gibi bir antrenman için mesafe, süre, ortalama hız, kadans ve anlık nabız bilgileri zaten standart olmakla birlikte sporcunun fizyolojik gelişiminide gösteren bir cihaz olması! (fizyolojik gelişim labaratuar ortamında daha detaylı izlenebilecek bir durum ancak buradaki belirtmek istediğimi yeniden ifade etmeye çalışayım; ortalama nabız ile laktat eşiğinin hesaplanabilmesi, bacakların ürettikleri güç Watt değeri, yükseklik ve eğim koşullarındaki performans ve bu gibi bilgilerin bilgisayar ortamında kaydedilerek karşılaştırılabilmesi gibi)
Sigma Rox 10 bu konuda en çok dikkatimi çeken bir cihaz. Önümüzdeki bir buçuk aylık bir süreç içerisinde bu ürünü sipariş edeceğim ancak acele etmeden iyi araştırmak istiyorum Garmin 800/810 modelleride oldukça iyi Keza ROX10 garminin yarı fiyatına alınabilecek iken aynı beklentiyi karşılayabilecek mi tereddüt içindeyim. Rox10 aldıktan sonra ileride yeniden bir cihaz masrafına girip Garmin 810 alma ihtiyacı doğarmı ? Sigmanın Türkiye de Rox modellerinin satışını da bulamadım...!
Aramızda kullanan ve yarış koşmak için hazırlanan arkadaşlarımız varsa cihazla ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşabilirler ise çok mutlu olurum
iyi forumlar dilerim

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Europcar takımı kullanıyor, bende bi ara satın almayıdüşündüm Garmin 510 yada 520 yerine daha uygun fiyatlı Rox 10 insana mantıklı geliyor. Ayrıca Alman ürünü. Renkli ce dokunmatik ekran değil, kadans, nabız vs. gibi tüm temel özellikleri mevcut. Fiyat olarak daha uygun. ANT+ uyumluluğu mevcut
Garmin daha yaygın satışı kolay, yedek parçaları daha yaygın fakat Sigma da bu sorunlar yaşanabilir. Gidon tutucu, silikon kılıf vs. bulmak bile zor olabilir.
Biraz daha fitas kastırıp Garmin daha mantıklı bana göre.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
stravaya aktarımı yok. dosya biçimi farklı. Kendi programı içinde geliyor. ayrı bir dock ünitesi var. bilgisayardan kendi programından rota planlaması yapman lazım. genel manada garmin 500 ile eşdeğer. kısaca 510-520-800-810 ile karşılaştırma biraz zor.

kısaca strava için istemiyorsan garminden (500) çok bir farkı yok. Haritalama ve yol bulma konusunda çokça farkı var. :) Telefona bağlantı yok. Gelen aramalar ve mesajları göstermiyor. hava durumunu vermiyor, yağmur olasılığını uyarmıyor vs.

kendi prgramı içerisinde bütün istediklerini karşılaştırma ve analiz yapma imkanın var. fakat garmin strava arasında anlaşmadan dolayı, sigma ya destek vermiyor.

konu fiiiii tarihinden kalmış ama olsun...

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici