Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma Quadro Bisiklet Fenerine Alternatifler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Coşar Dindar tarafından paylaşıldı.

1. Coşar Dindar

Coşar Dindar Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, bugün Sigma Quadro 4 ledli bisiklet feneri aldım. Fener çok hoş, sağlam duruyor, kibar görünümlü ve fazla yer kaplamıyor. Flaşör seçeneği de var. Pil ömrü de çok iyi, 3 adet AAA pil ile ~40 saat gidebiliyor.

Lakin akşam denediğimde görme mesafesinde pek bir verim alamadım. Sadece 4-5 metre önümü görebiliyorum. Ben 38 liraya aldım, internette arattırdım, genelde yurtdışında var bu model, oradaki fiyatlar bile buna göre çok pahalı. Kullanıcılar genelde memnun olduklarını söylemiş yurtdışında. Benim sormak istediğim piyasadaki genel bisiklet fenerleri de bunun gibi mi? En fazla 50 tl verebilirim, lakin karanlıkta yaklaşık bir 10 m kadar önümü görmek istiyorum. Bu şekilde, fiyatı uygun olan, pil ömrü fena olmayan bir fener tavsiye edebilir misiniz? Acaba ön fenerde genel mantık, karşıdan farkedilmek mi, yoksa aynı zamanda iyi görebilmek için de yüksek meblağlar mı ödemek gerekiyor?

Bilgilendirebilirseniz minnettar olurum.

2. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet farlarında LM diye bişi var o da ışık gücü eğer ne kadar yüksek LM ise o kadar iyi aydınlatır bizim burada bir abide 100 LM bir ışık var araba farından beter yol aydınlatıyor fakat fiyatını 120 TL demişti fakat bir yer vardı 75 LM far vardı 60 TL idi sanırım zoom özelliği falan vardı eğer onu bulabilirsem bu konuya ekliycem.

3. tanerhosgor

tanerhosgor Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben bu ışığı , gündüz akşamüstü farkedilmek için yada gece aydınlık bir rotada gideceksem hafif diye kullanıyorum.
    zifiri karanlıkta sürerken hem yeterli aydınlatmıyor, hem karşıdan uzunlarla gelen araçları yeterince uyarmıyordu ...

sonra o karşıdan yediğim uzun farlar kafamı çok bozdu... şu linkten , şu arkadaşı aldım ...
    http://www.dealextreme.com/p/ssc-p7-2-xp-e-16w-3-mode-1400-lumen-led-bike-light-set-4-18650-included-36018

bunu kullanırken ışık sorunu benim olmaktan çıkıp önümdekilerin sorunu olmaya başladı :D haddinden fazla kuvvetli bir ışık , bunu birinin gözüne tutmak suç kapsamına girer. farı mümkün mertebe yere yöneltiyorum ve şehir içinde hepsini birden yakamıyorum zaten.
    power led kullanan pek çok değişik marka model var.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Hocam ne yaptın ya. Kemiklerine kadar gösterir bu öndekinin :D

5. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
  6. tanerhosgor

tanerhosgor Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şimdi asfaltlandı gerçi ya, kışın az bir yağmurda bile kamyonların traktörlerin yolu yolluktan çıkardığı bir parkurum vardı, dikkat etmesen lığ çamurun içine gömülüyorsun. karşıdan gelen araba da belki haklı acemiyse , ama uzunla gelen biri geçip gidene kadar 5 dk kör ediyor. çamura battın diyelim, elinde bisiklet ne tarafa gideceğini bile göremiyorsun.
    ama şimdi ben de uzunlarımı yakınca karşıdaki farını düşürüyor , insan gibi geçip gidiyoruz :)

İslam Gölge bunu beğendi.
  7. Coşar Dindar

Coşar Dindar Yeni Üye

Seviye:
  8. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  9. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    internetten sipariş yerine türkiye'de rahatlıkla bulunabilecek, fiyat/performans oranı iyi olan ve fiyatını gölgede bırakacak derecede güçlü olan farları bir başlıkta toplarsak çok güzel olacak diye düşünüyorum.

10. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    3 tane ince kalem pil ile çalışan farlar her zaman yetersiz kalıyor.. 2 tane normal kalem pil ile çalışan bir sigma ön farım var, çok net aydınlatıyor.. aldığım günden beri hiç pişman olmadım!

11. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: