Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sigma pc15 nabız saati sorunu

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında norep tarafından paylaşıldı.

1. norep

norep Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selam, cumartesi günü sigma pc15 nabız saati aldım. Saati ilk deneme şansım bir alışveriş merkezinde oldu ve sürekli no signal uyarısı verdi. Ben de etraftaki elektronik ortamdan etkilenmiş olabileceğini düşünerek kafama takmadım.

Dün ilk kez bisiklette deneme şansım oldu, burada da giderken sorunsuz çalıştı fakat dönüş yolunda yine aynı şekilde no signal uyarısı verdi ki güzergah gidiş yolu ile aynıydı.

O zamandan beri ne zaman denesem no signal uyarısı veriyor. Genelde evde deneyebildim evde de wireless falan olduğu için ondan etkileniyor diye düşündüm ama dün sabah evde denerken sorunsuz çalışmıştı. Acaba pili mi bitti diye düşünerek verici ve saatin pillerini değiştirdim sonuç değişmedi. Sorun ne olabilir?

İkinci sorum ise bu saatte kalori göstergesi var. Ama bana pek gerçekçi gelmedi yaklaşık 2 km lik yürüyüş sonunda 240 küsur kalori harcadığımı söyledi ki sanırım bu mümkün değil...

2. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    slm hocam.bende aynı sorunu yaşıyorum Pc 15 ile.
    Sen bir çöüm yolu bulabildin mi acaba?

3. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben de pc15 kullanıcısıyım; 1 senedir kullanıyorum ama bu tarz sorunlar yaşamadım.

Başlığı okuduğumda aklıma 2 şey geldi; pillerin zayıf olma ihtimali ve nem ihtiyacı.

Pillerin zayıf olma ihtimaline karşı değiştirdiğinizi söylemişsiniz. Ben maxxell ya da sony kullanıyorum tam hatırlayamadım hangisi.. Acaba takılan pil mi yetersiz diye düşündüm.

İkincisi nem ihtiyacı; acıkcası kullanma kılavuzuna göz attım ama oturup adam gibi okumadım; sadece büyüklerimizden gördüğüm duydugumu uyguladım aldıgım ilk günden beri.. vücut terli olmadıgında kalp ritmini tam algılamayabiliyor. terlemeye başladıgınızda sorun ortadan kalkıyor. ya da parmagınızla biraz tükürük bulamayı deneseniz göğüs bandının vücuda değen yerine? ve pc15te farkettigim birşey de göğüs bandının kayışını gercekten sıkmak gerekiyor.. az oncede dedigim gibi tene değmedikce algıda sorun yaşamasının çözümlerinden biri de bu iyice sıkmak =)

belki denemissinizdir bunları ama bir ihtimal paylaşayaım dedim ..

4. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet aynen bu şekilde tarif ettiler bana Doruk bisiklette ve oldu şaştım kaldım :)
    Çalışıyor artık...

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  5. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende pc 15 kullanıyorum ilk zamanlarda göğüs bandını 30 dakika takılı tutmadan çalışmaya başlamıyordu. Daha sonra öğrendim ki sizlerinde dediği gibi sıkması lazımmış. Şimdi göğüs bandını taktıktan 30-45 saniye sonra ölçmeye başlıyo.