Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SIGMA PC-9 Nabız Saati: LÜTFEN YARDIM!..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında yvzbikes tarafından paylaşıldı.

1. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    SIGMA Sport PC-9 NABIZ MONİTÖRÜ sahibiyim. Geçen 2006 Yazı'nda İzmir Bianchi Shop'dan orijinal ambalajında satın aldım. Bianchi Shop yetkili satıcı olmadığı için Garanti kağıdı vermedi. Alman teknolojisine güvenerek, ilk 6 ay sorunsuz bir şekilde kullandım.
    PROBLEM ŞU: Transmitter ile Nabız saati arasında iletişimde sorun var. Göstergelerin hepsi normal. Ancak efor halinde bile Nabız atımını çok düşük gösteriyor: 30 ilâ 60 arası. Sık sık iletişim kopuyor.

yvzbikes bunu beğendi.
  2. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Göğüs bandının pili zayıflamıştır muhtemelen.Bitmeye başlayınca dediğiniz gibi nabzı alakasız göstermeye başlıyor.Pili değiştirin,sorun çözülecek büyük ihtimalle.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Saati resetleyip bir deneyin (her tuşa aynı anda bastığınızda resetlenmesi lazım). Eğer ki sorun çözülmezse nabız bandı ve saatin pillerini değiştirmeyi deneyin.

mbike bunu beğendi.
  4. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Türkiye'de satılan her malın 2 yıl garantisi vardır. Pil değiştirdikten sonra da sorun devam ederse garanti kağıdı olmadan faturasıyla birlikte aldığınız yere giderseniz saati iade edebilirsiniz. Sorun çıkartırlarsa tüketiciyi korumaya şikayet edebilirsiniz. Birkaç ay zaman alır ama bilir kişi raporu aldıktan sonra paşa paşa size saatin yenisini verirler.

5. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynı saatten kullanıyorum, benzer bir problem olmuştu bende de, bandın pili bitiyor diye düşünüyordum fakat biraz daha kullandıktan sonra saatteki görüntü de gitmeye başladı, anladım ki saatin pili bitiyormuş. pili değiştrince düzeldi...

6. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Bunlar 2 yıl garantilidir.. Biz fatura vs istemeden anında değiştiriyoruz..Ama olasılıkla sizinkinin verici pili bitmiştir..

yvzbikes bunu beğendi.
  7. mbike

mbike Yeni Üye

Seviye:
    PC-9 konusunda arkadaşımın sorunu çözülmüştür. Saat tekrar normal çalışmaktadır. Bu arada HaliliOzturk'ün cevabı en isabetlisi olmuştur. Teşekkürler. Sigma Sport Almanya'dan büyük destekleri için de teşekkürler..