Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sigma ile çin malı km saatleri arasındaki fark

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında chtaktag tarafından paylaşıldı.

1. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    bakiyorum da sigmalar cok pahali 100 lira normal bi km saati. dx'teki km saatlari cok ugun. simdi bunlarin arasinda ne gibi farklar var? malzeme kalitesi haric tabi. sigma daha mi uzun omurlu? cin mali alsak cok sey kaybetmis olur muyuz? kisaca neden sigma?

2. Uğur Ünalır

Uğur Ünalır Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben geçende çin malı sipariş ettim ama bir tuşu bozuktu, malzemesi kalitesizdi. kapanıp açılma vb sorunlar gözlemledim.

3. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sigma ürününü nereden alırsan al, müşterisinin arkasındadır. Amerikadan, Almanya'dan ama ürün Türkiye'de arızalasın ürünü değiştirirler. Bu yüzden Sigma...
    Sigma ile Çin malı ürünlerini kıyaslayamazsınız. Malzeme kalitesi, teknoloji. Elimde ucuz Çin malı km saati ve Sigma Bc2209 var. Kıyaslanamazlar bile. Ele alınca anlıyorsunuz.
    Ama amacınız sadece hızı, ortalama hızı, süreyi, toplam yolu, hesaplamaksa onlardan tercih edebilirisinz. Forumda 2-3 yıl Çin malı saat kullanan vardı takır takırda çalışyordu :) .

4. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    sigma cin mali saatlaerin hesaplayamadigi neleri hesapliyor ki?

5. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çin malı 8 dolarlıklardan birini kullanan bir kişi olarak kendi gözlemlerimi yazayım.

Mesafe olarak hesaplaması gayet doğru oluyor. Sigma ile kontrol ettim.
    Janta takılan mıknatıs-alıcının sigma dan daha yakın olması gerekiyor. Ben maşa da çatalın en alt kısmına yerleştirdim. Mıknatısına çok yakın şu an ve sorunsuz algılıyor.
    Şu ana kadar farkettiğim kötü yanı şu, her turun kaç km olduğunu hesaplamıyor. Toplam mesafeyi artırıyor devamlı. Hafızanız iyi ise bu da sorun oluşturmaz.

Ben bu cihazı ilk aldığımda, harçlığımı alana kadar kullanırım sonra sigma alırım diye düşünmüştüm, ancak şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Bozulana kadar kullanmayı planlıyorum. Ayrıca satın alırken ebay de açık arttırmada ki cihazı almıştım, 5 dolara kapmıştım bu cihazı. 8 liraya çok iyi bence :)

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kullanım, şekil, kalite, sağlamlık, marka kalitesi, vb. gibi kriterler vardır, sonuçta herkes işini yapmalı, bizde işini düzgün yapandan almalıyız, çin malları her yerde herşeyi üretiyorlar, ama çinmalı var, çin malı var karıştırmamak lazım, bugün en büyük markalar bile ürünlerini çinde üretiyorlar sigmada tayvanda üretiliyor ama alman malı. Sigma markasının işi sadece bu tür ürünler üretmek, örnek mesela ben klima alıcaksam sadece soğutma ve ısıtma işini yapan markalara yönelirim, hepsini herşeyi üreten markalardan uzak dururum, sadece bildiği işi yapanlar herzaman daha iyidir, ben böyle yorumluyorum, sana tavsiyem çin mallarına para kaptırma.

erencaner bunu beğendi.
  8. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sigma da jant ve kullandıgın lastige göre bir değer giriyorsun.. Bir nevi milimetrik bir hesap diyelim.. Diğerlerinde 26' 28' gibi bir deger giriyorsunuz, lastik kalınlıgı vs hesaba katılmıyor.. Cok olmasa da km de fark yaratabiliyor. Mesela Sigma toplam katedilen yolu 14.4km yazıyorsa diğerleri 14.1-14.8km arasında bir değer verebilir. Bu cok önemli midir bilemedim acıkcası. Ve pil degisme uyarısı verdiginde pil tamamen bitmeden degistirirsen verilerin sıfırlanmıyor.. Ayrıca sıfırlansa dahi ilk ayarda katedilen toplam yol maks. hız gibi verileri el ile girebiliyorsun bu da bu tarz verileri takip edenler icin iyi bir özellik oluyor..
    .
    Ancak sizin de dediginiz gibi, fiyatları özellikle türkiye piyasasında yüksek.. Su an bisikletlerimden birinde sigma var yolculuk esnasında ortalama hız ve anlık hızı süreyi ve toplam yolu gösteriyor. Fakat daha sonra bunları göremiyorsunuz.. Eğer tur üzerinden cok vakit gecmemisse ön tekerlegi cevirip tur devam ediyormus gibi gösterip görebiliyorum.. O da belli bir süre icin gecerli 4-5 saat gibi.. Sıfır fiyatı 50-55TL civarında.. Diğerinde 20TL ye aldıgım assize var, onda ise anlık hız, ortalama hız, maks hız, pedallama süresi, vb seyleri gösteriyor sonrasında da görebiliyorsunuz bunları.. Yani turunuz bittikten sonra da dur bi bakayım deyip inceleyebiliyorsunuz.. Fakat jant boyu 26, 28 vb. sekilde giriyorsunuz. Benim icin milimetrik hesap önemli degil ve o kadar hata payı, benim gibi keyfi sürüsler yapan biri için onemli olmadıgından assize dan daha cok memnunum..
    .
    Belki sizin bahsettiginiz 100TL lik cihazlar ve muadilleri degil benim bahsettiklerim ama fikir vermesi acısından yine de paylaşmak istedim..

zeyfer mir bunu beğendi.
  9. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arkasından saat pili çıkan Çin malı iPhone vardı yahu :D Onlarda R ve F (yanlış hatırlamıyorsam) ürün sınıflandırması var. Eşyaların bir köşesinde görürsünüz belki. Biri kendi kullandıkları (nispeten) sağlam ürünler diğeri de nam-ı diğer Çin malı :)

10. kurban

kurban Yeni Üye

Seviye:
    assaize diye dandik bi marka saat aldim ertesi gun dusurdum birdaha calismadi zaten kullanirkende hic icime sinmemisti simdi sigma 1609 aldim ebaydan 64 tl cok guzel her yerinden kalite akiyor. sigmayi alirken 2 marka arasinda kalmistim cateye ve sigma. sanada bu iki markadan birinin butcene uygun olan urununu almani tavsiye ederim birde kablolu alirsan birazdaha ucuza alirsin kablosuzlar hem fazla pil harciyo hemde pahali

11. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet km saati alacaksan Sigma yada Cateye'dan başka marka önermem. Cateye artık maalesef Türkiye'de bulunmuyor ama ben ilk dijital km saatimi 1995 senesinde Cateye marka almıştım ve o km saatini 2009 yılına kadar kullandım. Dahada kullanırdım ama 2009 yılında km saatinin kablosunu kopardım yanlışlıkla bir daha iflah olmadı. Geçen seneden beride Sigma 1609 kullanıyorum kablolu ve ondanda çok memnunum. Yine saatlerden örnek vermek gerekirse, eğer Sigma, Cateye gibi km saatleri kalite olarak bir Seiko saate eşitse, o çin malı km saatleride seyyar tezgahlarda 20 TL'ye satılan saattir. Bugün gidip o çin malı km saatlerinden bir tane alırsan, muhtemelen seneye bir tane daha alman gerekir çünkü bu sene aldığın seneye büyük ihtimal çalışmaz hale gelir ama Sigma alırsan yıllar boyu sorunsuzca kullanırsın.

12. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @GiciK eRay ADALI Benim elimdeki Çin malı saatede tekerleğin milimetrik olarak uzunluğu girilebiliyor.

13. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    assize alacağınıza dx vb yerlerden 5-10 tl ye saat almanız daha uygun...çin malı dandik olabilir ama ucuz...
    tr de ön far 25 tl ye orada aynı ürün 3-5 tl, gerisini siz düşünün..,
    tr den alacak kadar zengin değilim kusura bakmasınlar
    ayrıca çin malları ülkemize girmeseydi,beyaz eşya tv nin ucuzlayacağıda yoktu...50-100$ tv lere 500-1000$ a kakaladılar bize

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  14. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Birde şu var dx'teki iyi km saatlerinin kargo süresi 3 ay yani beklemeye bile değmez.

15. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Trek marka saatler hakkinda bilgisi olan var mi.bugun iki tane alacağım eğer iyi ise

16. Ender şeker

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  17. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3ay mı ? Şuana kadar 30 a yakın alışveriş yaptım 1 haftada gelen oldu en geç 1 ayda gelir.. Yani benim öyle oldu

18. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  19. Ender şeker

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu sitenin alışveriş mantığını deneyimlerinizi ve püf noktalarını biraz paylaşabilirmisiniz.güzel ürünler var herkes faydalansın

20. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2002 yılında satın aldığım çin malı km saatimi 11 yıldır sorunsuz kullanıyorum.... :in: sayacıda 0.1-0.2 .... 99.8-99.9 gibi çok hassas anlık ölçüyor :rolleyes: